Skocz do zawartości
Gość adamus_cf

fotel kierowcy luzny (przy skrecaniu hamowaniu przyspieeszaniu)stuka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamus_cf

jak jade autem i np hamuje przyspiszam lub jade w zakret itp

 

to moj fotel kierowcy ma luzy i stuka wiem ze brakuje pod spodem

w jednej szynie jednego malego plastiku

bede musial jechac do salonu to kupic mam nadzieje ze tam dostane

czy mieliscie podobne problemy jak najlepiej sie tego pozbyc

czy jest tam jeszcze cos w fotelu co moze sie wyrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Ostatnio po wylewaniu wody z modułu komfortu, mój fotel ma takie same objawy agonalne jak u ciebie. Znalazłem pół tego pierścienia, który zapewne pownien być w prowadnicy jako wypełnienie. Przy zakrętach czuć, jak fotel się lekko przesuwa. No i nawiązując do tematu, to chyba nic innego tam nie ma, co by dodatkowo mialo wpływ na tą przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wyrabia się na zawiasie, który podnosi fotel. Jak posmarujesz to miejsce lub psikniesz wd-40 to przynajmniej wyeliminujesz efekty dzwiękowe. Ślizgi dostaniesz w ASO kosztują kilka złotych. Będziesz musiał odciąć z szyny nit który blokuje rozebranie jej. Póżniej załóż w to miejsce śrubę z nakrętką. Przerabiałem juz ten temat i u mnie fotel juz nie stuka. Jak się zmobilizuję, to umieszczę foty które robiłem i opis do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotel jezdzi przod tyl bo: trzpien blokujacy przesuwanie fotela przod/tyl jest w ksztalcie stozka. Powierzchnia w/w stoz ulega znieksztalceniu co powoduje ze otworek w szynie "staje sie zaluzny"...oglednie tlumaczac. Rozwiazaniem jest albo wymiana mechanizmu blokowania fotela albo...cierpliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że to trzpień blokujący się wyrobił. Ale okazało się to co napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamus_cf
Najczęściej wyrabia się na zawiasie, który podnosi fotel. Jak posmarujesz to miejsce lub psikniesz wd-40 to przynajmniej wyeliminujesz efekty dzwiękowe. Ślizgi dostaniesz w ASO kosztują kilka złotych. Będziesz musiał odciąć z szyny nit który blokuje rozebranie jej. Póżniej załóż w to miejsce śrubę z nakrętką. Przerabiałem juz ten temat i u mnie fotel juz nie stuka. Jak się zmobilizuję, to umieszczę foty które robiłem i opis do tego.

 

 

jak bede mial za tydzien te male szyny to wloze i zobacze

 

mam nadzieje ze jak wyciagne fotel i rozlacze wtyczke z poduszki

nic sie nie stanie chodzi mi o to zeby potem po wlozeniu fotela

lampka kontrolna poduszki gasla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze jak wyciagne fotel i rozlacze wtyczke z poduszki

nic sie nie stanie chodzi mi o to zeby potem po wlozeniu fotela

lampka kontrolna poduszki gasla

 

Jak odepniesz poduchę, to NIE WŁĄCZAJ zapłonu (by komputer nie sprawdzał poduszek) - wtedy po ponownym podłączeniu będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś mógłby zamieścic fotkę z tymi prowadnicami fotela, i napisać ile tego idzie na fotel kierowcy? Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam stukanie podczas wsiadania hamowania, wymieniłem rolki na urzywane i dalej tak stuka, ale jeszcze czuje jak z przodu siedzenia na dole jest taki numer mocujący fotel i on ma luzy miał ktoś z tym styczność ??

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ma ktoś może na zbyciu ślizg prawego fotela ?? 1j0 881 204, nie mam jak ściągnać błagam o pomoc chętnie odkupie i piwo dorzuce

 

 

Prosze o pomoc nie mam skąd zamówić tego ślizgu do prawego fotela 1j0 881 204 w moim ASO szczecin powiedzieli że nie ma, może ma ktoś w zanadrzu ?? dorzuce piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mnie natomiast stuka jakiś kawałek pleksy w oparciu fotela pasażera, niestety jest on pod tapicerką myślę jak by go umocować bo mnie szlag trafi. Może ktoś też już to przerabiał?

Nie wiem jak zdjąć pokrowiec z oparcia-są tam na dole jakieś listewki ale nie wiem jak je rozpiąć, nie chcę nic urwać.Pomocy

Edytowane przez MortimeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ogarnął ktoś temat stukającego siedzenia ?

doprowadza mnie to do białej gorączki.

próbowałem sie przyzwyczaić i sie nie udało

wyjmowałem siedzenie i nic tam zepsutego nie widać (może się nie znam)

muszę spróbować zdjąć jakoś tapicerkę, może coś głębiej siedzi

co o tym myślicie? jest jakiś tutorial na zdejmowanie tapicerki z siedzenia ?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności