Skocz do zawartości
Gość ghazi

Jak wytłumić B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś wytłumiłem drzwi od wewnątrz, przejażdżki jeszcze nie było ale już fajny dźwięk jest przy zamykaniu drzwi. Na dniach biorę sie za wytłumienie alu-blach z mechanizmami szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dużo daje wytłumienie bagażnika (podłoga, nadkola, klapa). Warto to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to na uwadze, ale tam pewnie zastosuje maty bitumiczne, butylowe drogo wychodzą przy takich powierzchniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych którzy oklejali plastiki dzwi od wewnatrz jakimiś piankami... czy nada się do tego pianka poliuretanowa?

chcę nią wyeliminować skrzypienie tapicerki a dostep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcę nią wyeliminować skrzypienie tapicerki
Tapicerka skrzypi przede wszystkim na srodkowym zagieciu /wglebieniu, tam gdzie idzie niektorzy wklejaja tasme srebrna na wzor wersji W8.

Ja wszystkie laczenia w boczkach przesmarowalem WD40 od wewnatrz i skrzypienie sie zmniejszylo. Kolejny problem stanowi zaczep gorny boczkow do drzwi - metalowe klamry, ktore tez halasuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na łączenia lepsza od pianki jest mata butylowa - pasek przykrywający łączenie - usztywni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

więc na łączenia dam butyl który mi pozostał po wygłuszaniu a resztę obkleję jakąś gęstą pianką PU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wytłumienie drzwi to wrzucę moją instalkę, może komuś się przyda :)

http://www.strefacaraudio.pl/topic/34906-pasek-b5-fl-by-syndmx/

 

Chętnie bym odsłuchać chciał twojego nagłośnienia :) wtedy bym wiedział co mojemu brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatam poleca ktos jakies dobre maty wygluszajace w sredniej cenie gdyz chce wylozyc pasata b4 kombi oczywiscie caly srodek od podlogi az po dach dzwi doslownie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to alu-butylowe np GMS 07xl lub STP Silver.

O prawie połowę taniej wychodzą bitumiczne APP lub BOLL, miękkie oczywiście.

I najtańsza opcja to taśma dekarska.

Popatrz na ceny i zdecyduj na co cię stać bo na całe auto to spore koszty wyjdą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem z allegro taki tanie butyl http://www.bitmat.pl/pl/p/Mata-wygluszajaca-butylowa-35-x-25-cm-z-rolki/267

Jest cieńszy od STP GOLD, nie mam maty Silver do porównania. Ale jest sporo tańszy niż Silver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie bym odsłuchać chciał twojego nagłośnienia :) wtedy bym wiedział co mojemu brakuje

 

Sprzęt to nie wszystko, cały czas walczę ze strojeniem, ale z taką mocą jakości nie idzie osiagnąć :)

Edytowane przez SynDmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęt to nie wszystko, cały czas walczę ze strojeniem, ale z taką mocą jakości nie idzie osiagnąć :)

 

Gdzie można twojego paska posłuchać bo często jeżdżę po Polsce i chętnie bym zobaczył a najlepiej posłuchał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę denerwuje mnie trzeszczenie tapicerki drzwi przy głośniejszym słuchaniu i zdecydowałem się na wygłuszenie drzwi. Na blachę będę dawał maty stp w kolorze złotym, pod tą blachę do komory drzwi na razie nic kleić nie będę, bo nie chcę demontować tej blachy zamka itd. Pod tapicerkę zamontuję matę filcową poroso, mam nadzieję że wcisnę jakoś ją. i na koniec pytanie czy poprawi się jakość dźwięku i bass po tych operacjach na oryginalnych głośnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wielkiej różnicy nie będzie - o ile w ogóle. Podstawa to poszycie zewnętrzne.

Albo rób całość albo odpuść sobie i zrób samą tapicerkę - ale samym poroso chyba też za wiele nie wywalczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby tą blachę odkręcić to nie ma wcale dużo roboty szczególnie z przodem, gdzie wyjęcie szyby to banał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Czy ktoś z Was próbował zamiast wytłumienia drzwi matami zastosować za głośnik taką zabudowę jak jest np. w a6 4f0? http://static.nanodatex.com/media/d96c6b99e60b45613705716a68b53a6c.jpg

Teoretycznie to jest zabudowa jak do subwoofera więc powinno dać lepsze efekty niż wygłuszenie drzwi matami, tylko czy w b5 fl jest tyle miejsca za głośnikiem żeby to jakoś wsadzić? Albo wymodzić podobne? ktoś już przerabiał ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komory to wyższa szkoła jazdy. Bez pomiarów i parametrów T/S głośnika lepiej do tego nie podchodzić. Narobisz się a efekty będzie żałosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegach wygłuszających zrobiłem jak wcześniej pisałem, i efekt jest lepszy, może nie wielki ale co najważniejsze tapicerki na basach już nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności