Skocz do zawartości
Gość ghazi

Jak wytłumić B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ghazi

Witam!

 

Wybralem sie ostatnio do sklepu po nowe glosniczki na tyl - Hertz DSK 165. Sprzedajacy byl zdegustowany, ze chce dodatkowo wytlumiac drzwi i odradził mi to. Wole sie jednak dopytac, bo zdazaja sie w sklepach rozni "eskperci". B5-tce potrzebne jest wytlumienie drzwi, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z wyszukiwarki - takie tematy były już poruszane na forum. Ogólnie rzecz biorąc warto wygłuszać samochód, tylko należy sobie odpowiedziec na pytanie czy posiadany sprzęt lub plany rozbudowy systemu do tego przystają - nie ma sensu wkładać pieniądze w gadżety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

nie rozumiem czemu zdegustowany wygluszaniem...przeciez to podstawa... hertz jest ok, ale bez przesady to nie sa glosniki high endowe ktore tak graja ze nie trzeba wygluszenia...ja wygluszalem paska mam mocne zestawy lanzara i testowalem przed i po wygluszaniu i jednoznacznie stwierdzam ze nie ma porownania....wygluszaj - nie szukaj tematow, nie pytaj sprzedawcow... :) pzdr

 

 

na foto jeszcze seryjne glosniki... ja wygluszalem i wewnatrz i zewnetrzna blache - efekt rewelacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadafi a jakimi matami to robiłeś ? I czym przyklejałeś ?? Mi moje orginalne maty ( fabryczne ) sie odklejaja.. na razie na szybko przykleiłem w 2... i w kierowcy wymieniłem na nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

maty bitumiczne do kupienia w kazdym sklepie car-audio, albo z akcesoriami motoryzacyjnymi, a najlepiej na allegro (najtaniej). sa to maty w rozmiarze 50x50 albo 100x100. one sa samoprzylepne a w celu uformowania najlepiej na goraco podgrzac opalarka albo (jak ja) suszarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

Jednym typem maty dźwięku idealnie się nie wyciągnie ;-)

Ponizej dokładniejszy opis, która mata do jakiego rodzaju wygłuszenia się nadaje.

 

Mata wygłuszająca włókninowa

Zastosowanie:

tłumienie hałasu zewnętrznego podłogi, nadkoli, sufitu, grodzi silnika i ścian bagażnika

wyciszanie płatów tapicerki drzwi (w miejscach nie narażonych na wilgoć !!!)

izolacja termiczna

Zalecane jest położenie wcześniej warstwy bitumicznej lub polimerowej w celu zniwelowania drgań blachy.

 

Mata wygłuszająca bitumiczna/włókninowa z warstwą Alu

Zastosowanie:

do kształtowania przestrzeni akustycznej

redukcja hałasu przenikającego do wnętrza kabiny pojazdu poprzez grodzie komory silnika

izolacja termiczna

 

Mata wygłuszająca samoprzylepna polimerowa z warstwą Alu

Zastosowanie:

do kształtowania przestrzeni akustycznej

zmniejszanie wibracji i drgań

zwiększanie sztywności dużych płatów blachy

redukcja hałasu przenikającego do wnętrza kabiny pojazdu poprzez pokrywy i grodzie komory silnika

izolacja termiczna

 

Specjalistyczna polimerowa mata wygłuszjąca

Zastosowanie:

do kształtowania przestrzeni akustycznej

zmniejszanie wibracji i drgań

zwiększanie sztywności dużych płatów blachy

w motoryzacji redukcja hałasu przenikającego do wnętrza kabiny pojazdu poprzez drzwi, dach, blachy podłogi oraz grodzie komory silnika i bagażnika.

redukcja hałasu przenikającego na zewnątrz pojazdu z komory silnika

jako izolacja termiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

ja pisalem (co zreszta widac z obrazkow) o wugluszeniu drzwi... do innych elementow sa inne maty + spraye wygluszajace + inne gadzety - ale to juz zabawa w prawdziwe car-audio a nie dla amatorow :) wystarczy ci jesli sobie wygluszysz drzwi 1 folia...efekt bedize znaczacy, a tez o ile nie jezdzisz na zawody i nie bierzesz udzialu w konkursach c-a, to nie warto sie powaznie zajmowac - nazwijmy to - 'polepszaniem jakosci dzwieku', bo jest to temat rzeka -kable, oslony na kable, odpowiednie zestawienie calego systemu, wygluszanie, itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że i tak musze zmieniać wygłuszenie :) A jak już robić to chcem to zrobić DOBRZE :) Tak samo myślałem żeby podciagnać do tylnich drzwi głośniki :) Bo nie mam... Nie chcem jakiegoś hiend... mi tam w tej chwili też dobrze graja :) ale chciałbym zrobić 4 głośniczki :) Chodzi mi także o metode wytłumiania... co dawać na łaczeniach ? ( bitex? ) Co dawać pod spód maty.. czy zerwać stara i przeciagnać wszystko benzyna dla odtłuszczenia i wyczyszczenia? Co dawać na zgiecia? Wybrzuszenia... U ciebie widze że chyba robiłeś zakładki :) I nawet jakas ta belke co wspiera wytłumiłeś :) W sumie to ja ogólnie średnio widze sens wytłumienia blachy ;) W sumie to ja sie tylko usztywnia :) hihi :) W normalnych kolumnach daje sie zupełnie inne wytłumienie.. przecież daje sie taka "wate" albo gąbke z takimi trójkątami :) Czy to też stosuje sie w caraudio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

pod mate nic nie dajesz bo ta mata jest samoprzylepna i wszystko sie zawiera w niej (co wygluszajace...) wszystko sobie formujesz idealnie jak chcesz - kwestia dobrego podgrzania (suszarka lub opalarka). wtedy robi sie gietkie i modelujesz tak jak chcesz i wszedzie ci dokladnie dochodzi. ja obklejalem te wszystkie kable (zostawiajac miejsce gdzie wtyklam zlaczki) tylko matami. nie dawalem zadnegych innych bitexow, sprayow, ani innych akcesoriow. ja akurat mialem glosniki z przodu i tylu seryjnie ale jak myslalem o zmianie seryjnych to ciagnalem grubsze kable (kupione w sklepie elektronicznym lub car-audio). z kablami bez przegiec zeby byly jakies hi-endy za bog wie jaka kase. sa dobre, grube, dobrze izolowane - to podstawa. kable ciagniesz przez drzwi w tym zlaczu monterskim gdize ida wszsytkie wiazki. potem wychodza ze slupka i ja ciagnalem pod dywanikiem i pod deska. moge porobic jutro foto bo i tak mam rozebrane auto wiec widac co i jak...

tu masz linka z kiepskimi matami (nie kupuj ich bo sa cienkie) ale na foto masz pokazane jak sie to mniej-wiecej tobi http://www.allegro.pl/item104082194_kazde_auto_ciche_jak_lexus_maty_wygluszajace_.html

 

ja robilem swojego tymi matami http://www.allegro.pl/item104126916_boll_profesjonalne_maty_wygluszajace_f_vat.html

nie pamietam czy konkretnie od tego goscia ale dokladnie ta mata boll..

 

masz wymiary maty mniej-wiecej wez przyloz karton lub kartke i sobie pomierz ile ci zejdize na kazde drzwi.pamietaj o zapasie np 1-2 mat na kazde drzwi bo to roznie bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

aha oczywiscie przed przyklejaniem wszystko dokladnie odtluscilem benzynka - wszystkie smary ze srubek i calosc z piasku i brudu... na tym linku drugim co podalem tez masz opis co i jak sie robi krok po kroku... pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi
W normalnych kolumnach daje sie zupełnie inne wytłumienie.. przecież daje sie taka "wate" albo gąbke z takimi trójkątami

 

sam sobie odpowiedziales - w normalnych kolumnach... takie cos sie stosuje do skrzynek basowych w aucie, ale raczej trudno byloby to zamocowac np na drzwi od auta i zebys jeszcze potem byl stanie zalozyc na to tapicerke.przeciez to jest cholernie grube...

 

U ciebie widze że chyba robiłeś zakładki

z prostej przyczyny - zeby bylo jak najmniej pustej bachy...

 

W sumie to ja ogólnie średnio widze sens wytłumienia blachy

a co niby sie wyglusza? generalnie po to wugluszasz drzwi zeby ci dzwiek nie uciekal na zewnatrz auta tylko sie odbijal i wracal do srodka tam gdize go sluchasz - no chyba ze lubisz stac na swiatlach i sluchac muzyki konkrretnie pod wszystkich ludzi dookola :)

 

to co ja robilem i to samo co jest w tych linkach u sprzedawcow mat, robia dokladnie sklepy car-audio, z tym ze wolaja sobie za pojedyncze (1 warstwa mat) wygluszenie 1szt drzwi ok 400zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przyjdzie lato to bede coś kombinował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ghazi

Eh, glosniczki zamonotowane, wytlumienie tez :)

 

Ale :( Skladam tylne drzwi. Przy maskownicy obok klamik (tam, gdzie w przednich drzwiach jest zamek) jest coś na kształt połówki trybiku. Przy przekreceniu śruby za uszczelka (Trox 20) ta maskownica da sie wyjmowac, a "trybik" ja zakleszcza i odblokowuje. Oczywiscie mi ten trybik wypadł i za cholere nie moge go wsadzic spoworotem :( Ma ktos moze fotki, jak byl tam wsadzony oryginalnie, albo moze opisac jak go tam umiescic?

 

http://ghazi1.webpark.pl/pict1450.jpg

 

http://ghazi1.webpark.pl/pict1452.jpg

 

http://ghazi1.webpark.pl/pict1453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

niezbyt cie teraz skumalem ktory trybik...mozesz zrobic foto u ciebie i wyslij mi na mejla z zaznaczeniem o co idzie to moze ci cos pomoge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

ghazi, - tak jak ci mowilem na gg - jak nie dasz rady to do mnie podjedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghazi musisz to wsadzić od wewnatrz... najpirw musisz wkrecić ta śróbe tego "torxa" potem wsadzasz od lewej strony ( lewe drzwi ) lub od prawej ( prawe ) takim wypustkiem... cała cześć musi być wypukła "do nas" potem trzymasz to reka pociagasz za klamke i odkrecasz torxa... NIGDY NIE MOZNA PO WYJECIU BEBENKA WKRECAC TORXA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacentus25

mata dekarska samoprzylepna, dostępna w hurtowniach i marketach budowlanych, dobre tanie i sprawdzone, rolko ok 100-120 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam pytanie odnośnie wytłumienia. Zamierzam zmienić głośniki przednie i chciałem od razu wytłumić. Podpowiedzcie na co konkretnie kleić matę. Czy na blachę do której przykręcony jest mech. podnoszenia płyt(tył i przód), czy zdemontować tę blachę i oklejać drzwi od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TU masz ciekawy artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności