Skocz do zawartości
lukisio

Olsztyńska Policja

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Dostałem ostatnio interesującego maila :D od znajomego na temat 10 Meganek :D. Niestety dostałem tylko 8 bo pozostałe 2 były w Elblągu :D.

 

P.S. Powinny się przydać :P

 

3m.jpg

4m.jpg

5m.jpg

6m.jpg

7m.jpg

8m.jpg

9m.jpg

10m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tą na węgorzewskich blachach spotkałem pod Ełkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście właśnie jeżdża takie :( a tu takie małe zboczenie http://www.elblag24.pl/elblag,okiem_drogowki_i,14767,0,0,0.html ostatnio odwiedzajacym radze uważać na 7 .... a tym dziennikarzom to zrobie filmik jak zapier*** po miescie 90 a za miastem lepiej już nie mówię miejsce na youtube już maja zapewnione ... U siebie widziałem tylko jedna czarną, ale słyszałem, że są dwie dobrze właśnie ;d. Ostatnio coś trzeba uważać poruszając się po Elblągu ...bo można nieźle zapłacić :/ wszędzie są pojawiają sie jak grzyby po deszczu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta srebrna z rejestracją NWE jeździ po ełku i okolicach, często ja widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnio często się słyszy o czarnej MEGAN-ce koło Olsztyna :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ja widziałem ta srebrną w Elblągu, często suszyli przy wjeździe na most UE i ostatnio widziałem tez na Kościuszki suszyli, tam gdzie kiedyś był kiosk :)

 

Zipek, a widziales Vectre NBR :?: bo Ja coś długo nie moge jej dojrzeć, tak samo jak Astre NEB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem ale brak na szczęście upolowanej, może dlatego, że ostatnio nie mam czasu jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ostatnio często się słyszy o czarnej MEGAN-ce koło Olsztyna :cool:

 

Ostatnio dochodzi do tego że na odcinku między Grajewem , Ełkiem , Oleckiem a Gołdapią potrafią grasować TRZY sztuki na raz.Do tego w Grajewie patrol mieszany z "suszarką" w zielonym Kangoo Straży Miejskiej w którym na stałe zamontowany jest fotorejestrator(czy jak to g...o tam się nazywa).

Nawet mając CB można zdurnieć bo niby wszyscy wszystko wiedzą a jak się zrobi zamęt z trzema nieoznakowanymi wozami to tak naprawdę nie wiadomo jaka gdzie i jakie tablice .

 

To jest foto BGR2F98 tych cwaniaków z "krainy latających scyzoryków"

http://img339.imageshack.us/img339/6556/bgr2f98pp3.jpg

 

P.S.

Z tego co się plotkują na CB to szkolił tych policjantów "Hołek" a Megane mają po 225 Kiźiaków , podobno jedną czarną w okolicy Olsztyna załatwili na drzewie więc oby tak dalej ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka takich krąży po trasie Olsztyn - Dobre Miasto - Lidzbark (51)

Często stają sobie pod sklepem w Smolajnach, czekają na gościa jadącego szybciej i zaraz przyklejają się do niego, często podpuszczając podjeżdżają dość blisko..... Typowe zachowanie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podjeżdżają dość blisko..... Typowe zachowanie.;)

 

Na to też jest metoda "tył do roboty" i dobre "heble"

 

cytat

"..........mieliśmy w zderzaku sprężynową wyrzutnię kawałka sierści w prawą stronę, uruchamianą z wnętrza oczywiście. Po co?!, aby świadkowie twierdzili ,że ostro hamowałeś bo ci zając czy kot wyskoczył a ty miłośnik zwierząt jesteś.

No i walimy 70 – 90 – 99 bo tyle można a niewiadomo kto z tyłu i strzał sierścią oraz ostre hamowanie. Auto staje prawie w miejscu z tyłu ostry huk i przez rozbitą szybę wpada kamera video. Stajemy i z tyłu widzimy wbity nieoznakowany radiowóz hehe, a w niej dwóch policjantów icon_cry.gificon_eek.gificon_glowhi.gif . Cały trik był w naszych hamulcach i szerokich jak moje plecy oponach a ci co nie zachowują bezpiecznej odległości zazwyczaj nie mają takich hebli.

Zapomniałem dodać ,że kamera w radiowozie filmowała nasze niedoszłe przestępstwo a stała się naszym adwokatem w sądzie, niestety z jakiś przyczyn kasetkę od razu zabrali i nikt nie pozwolił kopii zrobić. .......

Koniec cytatu.

 

Znam osobiście klienta który podobnie zrobił ....przez kilka lat był szykanowany przez miejscowych policjantów i do dziś wyrobił sobie odruch że nawet do legalizacji gaśnicy nie ma kto się przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jeszcze jakiś czas temu koło Olsztyna Szczytno te okolice Pasym przebrani za rolnikow byli w ciagniku xD i z suszareczka czy czymś tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to też jest metoda "tył do roboty" i dobre "heble"

 

cytat

"..........mieliśmy w zderzaku sprężynową wyrzutnię kawałka sierści w prawą stronę, uruchamianą z wnętrza oczywiście. Po co?!, aby świadkowie twierdzili ,że ostro hamowałeś bo ci zając czy kot wyskoczył a ty miłośnik zwierząt jesteś.

No i walimy 70 – 90 – 99 bo tyle można a niewiadomo kto z tyłu i strzał sierścią oraz ostre hamowanie. Auto staje prawie w miejscu z tyłu ostry huk i przez rozbitą szybę wpada kamera video. Stajemy i z tyłu widzimy wbity nieoznakowany radiowóz hehe, a w niej dwóch policjantów icon_cry.gificon_eek.gificon_glowhi.gif . Cały trik był w naszych hamulcach i szerokich jak moje plecy oponach a ci co nie zachowują bezpiecznej odległości zazwyczaj nie mają takich hebli.

Zapomniałem dodać ,że kamera w radiowozie filmowała nasze niedoszłe przestępstwo a stała się naszym adwokatem w sądzie, niestety z jakiś przyczyn kasetkę od razu zabrali i nikt nie pozwolił kopii zrobić. .......

Koniec cytatu.

 

Znam osobiście klienta który podobnie zrobił ....przez kilka lat był szykanowany przez miejscowych policjantów i do dziś wyrobił sobie odruch że nawet do legalizacji gaśnicy nie ma kto się przyczepić.

 

No muszę pogratulowac, tak cwaniaczków załatwic, żeby tak więcej osób robiło to by ich rozumu nauczyło i oduczyło cwaniactwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni często sami prowokują "przyklejając" się do ogona. Ojca tak chwycili. Nie pomogły tłumaczenia, że byli za blisko i miał poczucie dyskomfortu czując ich w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie jak przeciagają jak widzą, że ktos popelnia wykroczenie to powinni odrazu zatrzymac a nie, że jada za kims iles tam km ... przecież według prawa tamten co popelnia wykroczenie to stwarza niebezpieczeństwo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież według prawa tamten co popelnia wykroczenie to stwarza niebezpieczeństwo ...

Idąc tym tokiem myślenia, trzeba by każdemu w aucie zainstalować policjanta - złapią gościa, wypiszą mandat i myślisz, że będzie jeździć do końca życia przepisowo? Jak tylko straci policję z pola widzenia, depnie w gaz, dalej łamiąc przepisy i stwarzając zagrożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]W ciągu dwóch tygodni po wejściu do służby jeżdżący nimi policjanci wypisali 440 mandatów na prawie 300 tys. zł![...]

Cały artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież według prawa tamten co popelnia wykroczenie to stwarza niebezpieczeństwo ...

Cytuję :

"Znalazłem takie wyjaśnienie sytuacji drgowej :

 

Przekraczanie prędkości przez pojazd policji wyposażony w wideorejestrator jest kontratypem i nie stanowi wykroczenia drogowego.

Wynika to m.in z ustawy o policji i rozporządzenia o przeprowadzaniu kontroli drogowej. W obu tych aktach jest wyraźny zapis mówiący, że policja ma prawo podjąć czynności zmierzające do ujawnienia czynu zabronionego i jego sprawcy.

Logiczne jest więc, że aby udokumentować wykroczenie muszą poruszać się z podobną prędkością jak sprawca.

Dwa lata temu był wyrok Sądu Okręgowego (chyba w Łodzi), który mówił, że taki zapis wideorejestratorem powinien być czasowo ograniczony, a policja powinna przystąpić do zatrzymania kierowcy niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia.

Chodziło tutaj o uniknięcie sytuacji, że Policja "nagrywa" sprawcę przez kilkadziesiąt km tylko po to, aby wystawić większy mandat.

A jeżeli radiowóz nieoznakowany podjeżdża coraz bliżej i siedzi na tzw. oginie???

Co do zachowania nieoznakowanego radiowozu:

W praktyce trudno będzie udowodnić, że przekroczenie prędkości wynikło z tego, że nie mogłeś hamować ze względu na samochód policyjny na tylnym zderzaku.

Sytuacja prawna jest prosta - Ty masz obowiązek przestrzegania administracyjnych ograniczeń prędkości - a pojazdy jadące za Tobą bezpiecznej odległości.

Ale moim zdaniem taka argumentacja nie wystarczy do uchylenia mandatu.

Ewentualnie co można zrobić w tej sprawie to złożyć do Komendanta skargę na funkcjonariuszy, którzy swoim zachowaniem spowodowali nie mniejsze zagrożenie niż Twoje przekroczenie prędkości o xx km/h.

Jeśli zachował się jeszcze zapis z wideorejestratora to byłby obiektywny materiał podglądowy."

 

Nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE jak zmienie samochód to inwestuje w cb i antryradar jakis skromny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności