Skocz do zawartości
raf_1984

czerwona kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Radosławie,aby zweryfikować ciśnienie oleju w silniku najlepiej jest się posłużyć zegarowym manometrem do mierzenia ciśnienia i wtedy można podjąć konstruktywną decyzję co dalej.Czy ściąganie miski i czyszczenie smoka i całego układu?:ocochodzi Jeśli chodzi o Twoje drugie pytanie to śmiem przypuszczać ,iż panewki już byś słyszał,a pozostałe element;;;pożyjemy zobaczymy.Najlepiej nie martwić się na zapas tylko cieszyć się autkiem.:ok:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się pod temat.

W ostatnim czasie w moim aucie była wymieniona pompa oleju z powodu zapalającej ie kontrolki cisnienia. Po wymianie sprawdzane bylo cisnienie i było OK. Od tej wymiany zrobiłem ok 500km jezdząć na dosyc krótkich odcinkach ok 20km i kontrolka juz nie zapalała się

Jednak wczoraj jechałem w dłuższą trasę 100km i kontrolka raz mi zapaliła się. Silnik w tym czasie chodził cichutko więc chyba cisnienie bylo dobre.

Wiec co moze byc przyczyną ?

czujnik cisnienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też się podłącze :-)

Wymieniłem ostatnio oleje, filtry i teraz czxujnik ciśnienia bo zaczęła migać na czerowonio kontrolka.

Pomogło na jeden dzień. Teraz jak motor jest zimny to przy zapalaniu włącza się ta sama kontrolka z sygnałem dzwiękowym ale jak auto wyłączę i zapalę jeszcze raz to już jest spokój. I tak już trzeci dzień. Na kompie nic nie pokazuje, żadnych błędów.

Ma ktoś jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ja też się podłącze :-)

Wymieniłem ostatnio oleje, filtry i teraz czxujnik ciśnienia bo zaczęła migać na czerowonio kontrolka.

Pomogło na jeden dzień. Teraz jak motor jest zimny to przy zapalaniu włącza się ta sama kontrolka z sygnałem dzwiękowym ale jak auto wyłączę i zapalę jeszcze raz to już jest spokój. I tak już trzeci dzień. Na kompie nic nie pokazuje, żadnych błędów.

Ma ktoś jakieś pomysły

 

Zakładam że silnik czysty, smok itd. Jeżeli czujnik ciśnienia oleju jest nieoryginalny to będzie piszczeć. Przerabiałem to u siebie. ( U mnie komputer nie pokazywał błędów) Wstawiono mi nieoryginalny czujnik bez mojej wiedzy stary fabryczny przeciekał i pochodził tylko około 1000 km. Później już tylko piiik podczas zwalniania najczęściej ze 140 do 100 km/h

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem to nie wiem czy smok i silnik czyste. Czujnik podobno założony oryginalny. W czwartek do innego mechanika go oddaję to może to sprawdzą. A myślisz że to przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze powiem to nie wiem czy smok i silnik czyste. Czujnik podobno założony oryginalny. W czwartek do innego mechanika go oddaję to może to sprawdzą. A myślisz że to przez to?

 

Jeżeli czujnik jest na 100% oryginalny z ASO to można szukać zwarcia do masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem był czujnik. Nowy z FEBI był wadliwy i wymiana na FAE pomogła :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Przeczytałem ten temat cały i teraz moja kolej ? przed chwilą miałem tą samą sytuację co we wszystkich tych postach tutaj czyli na ok sekundę zapaliła się kontrolka oleju czerwona napis STOP i pisk i zgasło. Było to na zimnym silniku powiem szczerze że zdążyło się to pierwszy raz a olej był zmieniany w wakacje jeszcze go dziś nie sprawdzałem bo teraz silnik jest ciepły. Wiem że u poprzedniego właściciela ze dwa lata temu samochód miał urwaną miskę olejową i było to wymianiane na nową i jak by to miało jakiś wpływ ubywa mi płyn do wspomagania obstawiam maglownice. Jest to B5 fl 2.8V6 amx 

 

Sam sobie odpowiem ? po sprawdzeniu brakowało 2,5l oleju w silniku uzupełniłem i teraz to będę musiał obserwować czy tak bierze czy gdzieś cieknie czy mi za mało wlali. Ale najpierw zmienię z 5w30 na 5w50 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności