Skocz do zawartości
klasycznymaster

ZMIENIARKA w podlokietnik czy schowek?help!!

Rekomendowane odpowiedzi

a to nie:), ja mam takie coś w podłokietniku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie na dołożeniem zmieniarki cd do Paska i podoba mi się pomysł zmieniarki w podłokietniku, ale po zdjęciu tych szufladek z podłokietnika ujrzałem metalową ramkę i czerwoną puszkę z biegnącym przewodem.

http://img511.imageshack.us/i/1897750662dj0.jpg/

Wysokość od puszki do krawędzi podłokietnika to około 12cm i czy zmieniarka się zmieści w tą dziurę czy trzeba się pozbyć tej ramki z tą czerwoną puszką?

Jakie wymiary ma zmieniarka cd?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czerowna puszka, to interface, czy jak wolisz centralka od fabrycznego zestawy głośnomówiącego. Ramki musisz się pozbyć, więc moszesz centralkę wypiąć z ramki (jest na plastikowym kołeczku) i zostawić luzem w tunelu środkowym, a zmieniarka będzie pasować w powstałą wnękę. Nie odpowiem Ci jakie ma wymiary w cm, ale to standardowy rozmiar 1DIN. Oczywiście mówie o podłokietniku takim jak w 3BG.

A przy okazji zapytam. Mam w konsoli radio Gamma V + zwykły odtwarzacz CD. Czy mogę wymienić sam odtwarzacz na zmieniarkę i wmontować go w konsole i czy bedzie pełniła funkcję taką samą jak odtwarzacz tylko na 6 a nie na 1 CD? Pytam, bo nie jestem na 100% pewnien, a rozważam kupno i podmiankę.

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w konsoli radio Gamma V + zwykły odtwarzacz CD. Czy mogę wymienić sam odtwarzacz na zmieniarkę i wmontować go w konsole i czy bedzie pełniła funkcję taką samą jak odtwarzacz tylko na 6 a nie na 1 CD? Pytam, bo nie jestem na 100% pewnien, a rozważam kupno i podmiankę.

No to Panowie, podejdzie mi taka zmieniarka w konsole na wymianę za odtwarzacz CD, czy nie??? Bo wydaje mi się, że tak a z tej aukcji - http://www.allegro.pl/item809019024_zmieniarka_vw_w_podlokietnik_lub_schowek.html wynika, że chyba nie - "Zmieniarka w panel nie nadaję się do montażu z podłokietnik !!" - cytat. A chodzi mi dokładnie o taką zmieniarke jak w ww. aukcji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to Panowie, podejdzie mi taka zmieniarka w konsole na wymianę za odtwarzacz CD, czy nie??? Bo wydaje mi się, że tak a z tej aukcji - http://www.allegro.pl/item809019024_zmieniarka_vw_w_podlokietnik_lub_sch owek.html wynika, że chyba nie - "Zmieniarka w panel nie nadaję się do montażu z podłokietnik !!" - cytat. A chodzi mi dokładnie o taką zmieniarke jak w ww. aukcji.

Pozdrawiam.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie cytat:

zmieniarka w przeciwieństwie do oferowanych na innych aukcjach jest przystosowana do montażu w podłokietnik. Zmieniarka w panel nie nadaję się do montażu z podłokietnik !!
Wg sprzedającego, zmieniarka, która jest montowana w panelu nie nadaje się do podłokietnika, ta natomiast nadaje się do podłokietnika i do zamontowania w konsoli centralnej.

Czytaj ze zrozumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie PANEL = miejsce za tapicerką bagażnika. Ja PANEL wziąłem za konsole centralną i może stąd nieścisłość. Bo oczywistym jest, że rozmiar DIN1 wejdzie wszędzie gdzie jest miejsce na DIN1.

OK. Czyli w konsole można montować zamiast odtwarzacza CD.

Dzięki.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie PANEL = miejsce za tapicerką bagażnika. Ja PANEL wziąłem za konsole centralną i może stąd nieścisłość. Bo oczywistym jest, że rozmiar DIN1 wejdzie wszędzie gdzie jest miejsce na DIN1.

OK. Czyli w konsole można montować zamiast odtwarzacza CD.

Dzięki.

Do bagażnika masz zupełnie inną zmieniarkę-z wymienną kasetą/wkładem (pojemnikiem na 6 CD). Ta, która przedstawiłeś na aukcji pasuje i do podłokietnika i do konsoli centralnej-w miejsce Twojego odtwarzacza CD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do bagażnika masz zupełnie inną zmieniarkę-z wymienną kasetą/wkładem (pojemnikiem na 6 CD)

Aj noł, aj noł :D

To akurat jest jasne.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedającemu chodzi o to, że on oferuje zmieniarkę w konsole i w podłokietnik dlatego, że można do niej podłączyć długi przewód, który starczy od podłokietnika do radia w konsoli. Pisząc, że na innych aukcjach oferowane są zmieniarki nie nadające się do montażu w podłokietniku chodzi mu o to, że one mają standardowo krótki kabel, który starcza na podłączenie do radia tylko gdy oba urządzenia są obok siebie. Na zdjęciu jego zmieniarki widzimy z tyłu kabel wychodzący ze zmieniarki zakończony gniazdem, w które wpinamy długi przewód zmieniarki oraz wtyczkę podświetlenia. Z mojej zmieniarki, która oryginalnie jest zamocowana w konsoli, wychodzi krótki przewód (może 30cm), który zakończony jest już wtykiem do radia. Osobno mam gniazdo do podłączenia podświetlenia. Więc gdy ktoś kupi zmieniarkę jak moja i che mieć w podłokietniku, musi kombinować z kablem, ponieważ oryginalny jest za krótki. Czyli żeby zamontować gdzieś dalej trzeba by robić przedłużacz kabla. Podczas gdy do tej z aukcji wpinasz długi kabel zmieniarki i wszystko. Myślę, że to trochę rozjaśniło ;)

Roozga, jesli masz zmieniarkę 1din i chcesz ją zamontować w schowku, to ja na Twoim miejscu wykorzystałbym kieszeń choćby i uniwersalną radia 1din-taką, którą mocuje się w konsoli a następnie w nią wsuwa radio. Ją bym przymocował do schowka a nastepnie w nią wsunął zmieniarkę i już. Dla lepszego wyglądu pomalować ramkę na czarno. Ewentualnie samemu zrobić jakąś obejmę.

Coś takiego:

http://www.allegro.pl/item814923349_ramka_radia_kieszen_polkieszen.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem zdjęcia. Pierwsze zdjęcie przedstawia zmieniarkę w konsolę-kabel zakończony jest już wtykami mini iso, które wpina się w radio. Zdjęcie drugie przedstawia zmieniarkę do podłokietnika z jej gniazdem , w który się wtyka widoczny na zdjęciu długi kabel zakończony mini iso. Trzecie zdjęcie to sama zmieniarka w podłokietnik ze swoim gniazdem:

zmieniarka w konsole.jpeg

zmieniarka w pod?okietnik.jpeg

zmieniarka w pod?okietnik 2.jpeg

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodałem zdjęcia. Pierwsze zdjęcie przedstawia zmieniarkę w konsolę-kabel zakończony jest już wtykami mini iso, które wpina się w radio. Zdjęcie drugie przedstawia zmieniarkę do podłokietnika z jej gniazdem , w który się wtyka widoczny na zdjęciu długi kabel zakończony mini iso. Trzecie zdjęcie to sama zmieniarka w podłokietnik ze swoim gniazdem:

 

Skad mozna zalatwic taki dlugi kabel(od zmieniarki do radia)? oryginalny jest bardzo krotki, a jak sie go przetnie to ciezko to wyglada aby przedluzyc te przewody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To nie te kable. Mi sa potrzebne do tej zmieniarki ktora chce schowac do podlokietnika(oryginalnie ta zmianiarke mialem w panelu polaczona z kaseciakiem, teraz kupilem navi wiec ta zmianiarke chce schowac tak jak na wyzszych zdjeciach), a te kable ktore mi zaproponowales sa do zmieniarki ktora znajduje sie oryginalnie w bagazniku;/ Ale dzieki za pomoc ;)

 

Czy ktos juz to robil i moze mi powiedziec jak przedluzyc ten kabel(oryginalny) lub gdzie mozna taki kabel zamowic ?

Z gory dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy nie ma ktoś na zbyciu takiej końcówki:

 

1121855626_1081170668_00898-00.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skad mozna zalatwic taki dlugi kabel(od zmieniarki do radia)? oryginalny jest bardzo krotki, a jak sie go przetnie to ciezko to wyglada aby przedluzyc te przewody...

prawidlowe polaczenie to ten kabelek:

 

 

To nie te kable.

mylisz sie ;)

 

bo, ty chcesz zmieniarke ktora byla w panelu, wsadzic w podlokietnik, a tu sa dwia rozne polaczenia.

nie jestem pewien czy zmianiarki roznia sie budowa i trzymaniem plyt cd w samej zmieniarce, bo jedna jest posiomo, a druga pionowo.

zawsze mozesz pokombinowac z ta niebieska kostka, ale upewnij sie najpierw czy twoja zmieniarka bedzie pracowala prawidlowo w pionowej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poszedłem innym torem. Kupiłem tę chowaną w podłokietnik jak na zdjęciach powyżej, do tego kabel 5.5 m Kabel przeciągnięty od radia do bagażnika. Zmieniarka włożona w kosz tylny po lewej stronie. Wiadomo kosz jest od dużej zmieniarki Panasonica ale i tą podłokietnikową zmieniarkę też można tam włożyć. Na chwilę obecną mam to usztywnione gąbką i szukam jakiegoś rozwiązania jak ją przymocować do kosza :) Na estetyce mi nie zależy gdyż wiadomo jest ona schowana za tapicerką więc nikt nie musi się oglądać że tam jakaś fucha była robiona. Z pewnością wyszło mnie to o wiele taniej a jeżeli przeróbka konsoli na 2din :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy zmieniarka o takim numerze 1t0 035 110 A będzie pasowała do MFD w pasacie B5, była ona w turanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka z konsoli jak najbardziej nadaje się w podłokietnik tylko trzeba przedłużyć kabel, ja miałem oryginalnie gamme i zmieniarkę pod nią w konsoli a jak wkładałem mfd to przedłużyłem kabel i włożyłem ja w podłokietnik bez żadnej kieszeni i działa bez problemu. Jedyne co musiałem kupić to tą małą wkładkę do podłokietnika, to tak na przyszłość jak by ktoś potrzebował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newusher czy możesz napisać czy robiłeś jakieś zmiany z akblami? Zakupiłem zmieniarkę w konsolę ale nie chcę jej ciąć więc postanowiłem włożyć CDC w podłokietnik. Jednak z tego co zaobserwowałem zmieniarki różnią się złączem. Jedna ma mini ISO druga takąprostokątną wtyczkę. Czy jeśli obetnie się mini ISO przy zmieniarce i polutuje kable z "długim" kablem zmieniarkowym to wszystko zadziała ok?

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odwołuje temat ale widzę ze sporo osób montuje zmieniarka w podlokietnika, a ja poszukuje wkładki, schowka podlokietnika może ktoś przerabiać i ma na zbyciu chętnie odkupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności