Skocz do zawartości
dlugiiii

Czujnik spalania stukowego - gdzie one są ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie !! ;)

 

W programie Workshop na zakładce Passat 1.8T 20V AEB jest pokazany czujnik detonacji (czujnik stuków) i niby znajdują się(dwie sztuki!!) gdzieś .Za cholere nie potrafie ich znaleść :mad: Czy ktoś wie gdzie dokładnie szukać lub gdzie one posiadają wtyczki (2 piny) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki spalania stukowego w silniku AEB są dwa I G61 oraz II G66 , są wkręcone w kadłub silnika

 

czspstukowegovw2.th.png

czspstukowego1gl3.th.png

13 czujnik spalania stukowego I

10 czujnik spalania stukowego II

 

6 złącze wtykowe czujnika spalania stukowego I (zielone)

7 złącze wtykowe czujnika spalania stukowego II (niebieskie).

 

Mam nadzieję , że te informacje są wyczerpujące i Ci pomogą. Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) Ogólnie znalazłem już je (kumpel mi pomógł w tym :D) i faktycznie znajdują się między 1 i 2 cylindrem na bloku i drugi ok 4 cylindra za i nad filtrem oleju.

 

Po odpięciu ich silnik chodzi identycznie,nic nie stuka ani nie wpada w przydźwięk metaliczny w czasie postoju,gazowania i jazdy.Nawet (znając ,życie :P) mam wrażenie jakby wyraźniej chodził i tak nie drgał(ale to też zależy od pory i rozgrzania silnika:)).Czy to możliwe,że po odpięciu nie ma żadnej różnicy ?? Jutro sprawdze sobie na oscyloskopie według programu czy chodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a możecie pokazać gdzie czujnik spalania stukowego znajduje się w silniku AWT i jaki jest jego symbol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, a możecie pokazać gdzie czujnik spalania stukowego znajduje się w silniku AWT i jaki jest jego symbol?
marecek ;

Proszę bardzo - silnik AWT

b5awtczujkispalaniastukkn2.th.pngthpix.gif

 

19 - czujnik spalania stukowego II ( G66 )

20 - czujnik spalania stukowego I ( G61 )

 

12 - złącze czujki spalania stukowego I ( zielone)

13 - złącze czujki spalania stukowego II (niebieskie).

;)

Edytowane przez JurekW
korekta info- kolor z??cza czujki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam Paska 1,8T APU . Czy ja też mam u siebie takie czujniki? Do czego to wogóle jest? Czasami po odpaleniu słychać takie meteliczne stukanie, a czasami nie i nieważne i zimny , czy ciepły. Czy mogą one mieć coś z tym wspólnego?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MauroO

 

Tak również masz w Swoim silniku.

Jest to czujnik piezoelektryczny wyczuwający drgania powstałe w wyniku spalania detonacyjnego mieszanki w komorze spalania i przekazuje sygnał do ECU. Na tej podstawie sterownik silnika wysyła sygnał zmieniający kąt wyprzedzenia zapłonu o wartość niezbędną do zaniku spalania stukowego.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kecaj215

Witam.Przepraszam że się tu podpinam,ale temacik jest o stukowcach...(w szukajce nic lepszego nie znalazłem...)Poszukuje schematu połączeń na 2 czujniki spalania stukowego do silnika KR.Przeszukałem chyba tysiące stron i nic nie znalazłem...Prosze pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kolegi, który dziś na spocie pytał o czujniki spalania stukowego - być może ktoś pozamieniał wtyczki przy grodzi silnika -> tak jak na foto prezentowanym przez JurkaW kilka postów wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to g61 A który G66?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności