Skocz do zawartości
stifii

Zawieszenie gwintowane KW V2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem Passacika wlasnie z zawieszeniem gwintowanym KW V2 i jest zglebiony maksymalnie prawie ze, nie da sie wcale ejzdzic jakas dziura to od razu haczy... I mam pytanie odkrecilem je i jak je teraz podwyzszyc? Nie moge odkrecic nic nawet tej fioletowej nakladki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Po pierwsze pytal bym w dziale tuning.

Po drugie musisz miec specjalny klucz hakowy(wyglada jak sierp).

Najlepiej daj fote to moze pomoge.(mialem gwinta ale nie kw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włóż do coca-coli na noc to może puści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz moczylem ;) I tez nic;/;/ ehh nie mam sily. Mam teraz stalowki 15 cali i bodajrze profil 55 albo 65 i czy jak wtsawie felgi 17 i profil przypuscmy 45 badz 55 bedzie wyzej stal?;/ Bo te zawieszenie mnie dobija.. zebym mogl je poregulowac ale ani drgnac;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pójdzie do góry na 17,ale nie dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie rade dalo jezdzic sie normalnie czy uwazac na akzda nierownosc? A moze znasz gdzies w warminwko mazurskim badz kujawsko pomorskim? Jakis zaklad co sie zajmuje takimi rzeczami;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam,ale poszukaj na stronie BETA,kluczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, na obręczy którą kręcisz po gwincie w jednym miejscu jest wkręcona malutka śrubka na imbus - to różowe(czy nimbus :wstyd: ) musisz ją zluzować bo jeśli jest dobrze dokręcona to nie odkręcisz :ok: po drugie przeczyść gwint zanim zaczniesz kręcić, po trzecie jeśli masz v2 to zawsze możesz od góry zmienić ustawienia twardości :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm nic.. lezalo cala noc w warsztacie jakims srodku co niby miało dzieki niemu puscic i nic... Nawet dwu metrowa przedluzke takim metalowym pretem zrobilismyi nie nie szlo;/ Ne chce diabelstwo drgnac a nie chce powyginac teleskopow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Ta fioletowa nakretka jest podwojna? Probowales tylko krecic w gore czy w dol tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli odkręciłeś kontre (srubka imbusowa) i nadal nie idzie to trzeba wyjąc wkład (od góry masz zakręconą rure i jak ją odkręcisz to wyjdzie amortyzator).

I można wtedy próbowac dalej, jak nie pojdzie to delikatnie podgrzać palnikiem tylko ostrożnie bo pierścień jest z alu. A jak jeszcz neie pójdzie to niestety trzeba nakrętke rozciąć i dac tokarzowi zeby dorobił drugą i po sprawie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co mi sie wydaje to pojedyncza...Juz nietsety zalozylem amorki;/ Bo potrzebuje auta... W piatek przychodzi felga 17 i mam nadzieje ze jak zaloze to pojdzie troszkie w gore bo na ten kwint sil mi juz braknie;/ Dzieki za rady.. jak nie pojdzie na 17stkach w gore to bede probowal to co napisales Vince..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa u mnie się kręcą super, widocznie ktoś miał za dużo siły jak ci to kontrował. A nawiasem mowiąc to dochodze do wniosku że te amorki sa za twarde:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ma :) być twardo :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwna sprawa u mnie się kręcą super, widocznie ktoś miał za dużo siły jak ci to kontrował. A nawiasem mowiąc to dochodze do wniosku że te amorki sa za twarde:(

no to jak masz KW var2 to rozkręć na miękko i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedość, że mam glebe totalną to do tego diabel tez jest twardy : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niedość, że mam glebe totalną to do tego diabel tez jest twardy : P

możesz wrzucić jakieś foto tej totalnej gleby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jak masz KW var2 to rozkręć na miękko i po sprawie

no własnie chyba var1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sslawek77

grzej palnikiem, kawałek pręta (nie ostrego) i pukasz w lewo i w prawo... musi puscić.... chyba ze juz go tak zkorodowało pod nakrętką ze tylko dorobienie nowej bedzie Cię ratowalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności