Skocz do zawartości
Sedris

Zmiany cen paliw, gdzie ile i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Jelenia Góra, Orlen wczoraj: ON 4,75zł, ON Verva 4,97zł. W tym momencie doszedłem do wniosku, że moje auto się musi przyzwyczaić do zwykłego paliwa, a nie do Vervy, bo w ciągu miesiąca zaoszczędzę 30zł, a zwykła ropa z Orlenu powinna też być ok. Jeśli chodzi o Wałbrzych, to ceny średnio +15gr niż w Jeleniej. pozdrawiam

Ja jeżdżę tylko na zwykłym ON z Orlenu i przy moim BKP nie narzkam

Edytowane przez Fikanoteran11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajmy się do Tuskowego 3x 5 zł , 5 zł cukier , 5 złpaliwko , 5 zł chleb:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdżę tylko na zwykłym ON z Orlenu i przy moim BKP nie narzkam

 

Ja też wlałem zwykłego orlenowskiego ON i póki co różnicy nie widzę. Silnik działa ładnie, równo, mocy nie stracił, jak to co niektórzy na innych forach straszyli, komp pokazuje takie samo średnie spalanie, co na Vervie. Poza tym nie sądzę, żeby to była jakaś znaczna różnica dla prostego silnika bez pompowtrysków... A w Jeleniej cena ON = PB98...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyzwyczajmy się do Tuskowego 3x 5 zł , 5 zł cukier , 5 złpaliwko , 5 zł chleb

idź takie rzeczy powtarzać gdzieś, gdzie ludzie nie słyszą, bo wstyd... czy nie widzisz co się na świecie dzieje? Tusk zamieszki w Egipcie wywołuje i spekuluje cenami żywności? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyzwyczajmy się do Tuskowego 3x 5 zł , 5 zł cukier , 5 złpaliwko , 5 zł chleb

1296249205_by_DavidSk8.jpg

 

 

U mnie na Lotosie pb 95 = 5.05 , on = 5.05

Edytowane przez Kacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tusk zamieszki w Egipcie wywołuje i spekuluje cenami żywności?
No a kto :) Tusk z Żydami i masonerią!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyzwyczajmy się do Tuskowego 3x 5 zł , 5 zł cukier , 5 złpaliwko , 5 zł chleb

 

Jak czytam coś takiego to mam wrażenie, że w czasach monarchii absolutnej żyjemy, tam jak coś działo się nie po myśli ludu to jedyną słuszną drogą było szemranie przeciwko "władcy" (tylko po cichu bo jak ktoś usłyszał to głowa leciała :) )

 

EDIT:

A co do cen paliw to w tym roku wracając do Polski przez Niemcy, będąc niespecjalnie przytomnym zatankowałem cały bak diesla V-power na Shellu zamiast zwykłego (do Passata B6, żeby była jasność że swojego ropą nie zalałem :P)

Dziwnie szybko te Euro leciały ale zorientowałem się dopiero pod koniec.

Wyszło 6.20 zł za litr :D

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aral dzisiaj u mnie

ON 1,41

Pb95 1,52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marecek - paliwo kosztuje 2,5 PLN reszta to podatki. Tusk na tym polu może się wykazać i na czas zamieszek obniżyć akcyzę . Kaczor obniżył swego czasu dlaczego Donald tego nie chce zrobić?

Kiedyś byliśmy jednym z czołowych producentów cukru. Przez ostatnie 20 lat zlikwidowano ten przemysł i to zrobił min.Tusk króry przeskakuje z parti do partii i siedzi w sejmie 20 lat .Teraz musimy importować cukier i płacić na cła ,akcyzy i wielu pośredników.

W Polsce przemysłem zbożowym rządzi praktycznie jeden człowiek - Lepper chciał to zmienić ale jest to mur nie do przebicia - mafia zbożowa ,wykorzystuje każdą sytuację na świecie aby podnieść cenę .jakiś szejk w arabii się zesra ,a cena mąki od razu do góry.. Więc odpowiedz sobie sam dlaczego mąka jest droga i kto za to odpowiada.

A najsmutniejsze jest to że w TVN o takich sprawach nie mówią co by słupki poparcia nie

spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie mi chodzi .. jakby chciał mógłby obniżyć akcyze i wszyscy byli by zadowoleni , odnosnie cukru to w lapach ( 20 km odemnie) zamknięto nówkę cukrownie .. zawsze kupowałem cukier polski a wczoraj zachodze do sklepu a tu cukier z budapesztu:O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby powrócić do tematu shell 4.99 zwykły ON , 5.41 Vpower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wywołam burzy w szklance wody ale wydaje mi się, że komuś niepotrzebnie podniosłem ciśnienie:

Kolego Marecek - paliwo kosztuje 2,5 PLN reszta to podatki. Tusk na tym polu może się wykazać i na czas zamieszek obniżyć akcyzę . Kaczor obniżył swego czasu dlaczego Donald tego nie chce zrobić?

 

hmm... serio? Jak sięgam pamięcią te 25% obniżki w 2005 roku jakoś nie odbiły się na mojej kieszeni (hmm, no ale pamięć zawodna, trzeba googla użyć)

 

Kilka razy rząd Tuska debatował nad możliwością obniżki akcyzy, ale kilka powodów mieli, żeby tego nie robić... Oczywiście statystyczny Polak przeczyta to i powie "niedobry rząd" ;).

 

Kiedyś byliśmy jednym z czołowych producentów cukru. Przez ostatnie 20 lat zlikwidowano ten przemysł i to zrobił min.Tusk króry przeskakuje z parti do partii i siedzi w sejmie 20 lat .Teraz musimy importować cukier i płacić na cła ,akcyzy i wielu pośredników.

 

Tak? Czyli to nie ma nic wspólnego z prowadzeniem przez państwo molochów, które nie mogąc się sprywatyzować przez naciski związków zawodowych popadają w ruinę?...

 

no cóż.

 

BTW. ceny cukru idą w górę. Nie w Polsce. Globalnie na świecie. Tusk czy ktokolwiek inny, na kogo się wściekacie, niewiele miał do powiedzenia.

 

Ja jestem zdania, że trzeba poznać wszystkie fakty, zanim się wygłosi opinię. Emocje nie pomagają, a jedynie podsycają ogień. Mafia zbożowa, paliwowa, ryżowa czy inna mnie nie bardzo obchodzi, bo nie wierzę w teorie spiskowe... ani w duchy czy świętego mikołaja ;)

 

Polecam za to sobie spojrzeć na ceny paliw w ciągu ostatniego półrocza na motostat (trzeba wybać z menu zakres dat). Niestety, ale gospodarka pędzona paliwem będzie zwalniać zawsze, kiedy cena tego surowca idzie w górę...

 

Pytanie czy Wy jesteście w stanie coś z tym zrobić? Szukać oszczędności, zwiększać wydajność swoich przedsiębiorstw, skutecznie radzić sobie z życiem przestawiając się na dzisiejszą rzeczywistość - czy tylko narzekać, że kiedyś było lepiej a dziś jest drogo, drogo, drogo... ?

 

BTw. nie popieram rządów Tuska, ale nie widzę też żadnej sensownej alternatywy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Ostrowcu dzisiaj tankowałem rope po 4,99 zł ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sosnowiec, SHELL ON 4,89 - trudno, bo tankować i tak trzeba. Widzę że rozpętała się mała wojna...Ja osobiście głosowałem na PO ale nie zagłosuję już na nic, wkurza mnie ten brak interwencji na całym obszarze polityki fiskalnej państwa. Niedługo się okaże że pieniądze które składamy na kontach indywidualnych możemy co najwyżej przeznaczyc na lizaki na wskutek galopującej inflacji. -20 do lansu dla roku pańskiego 2011.

 

Jak przyjdzie wiosna a ropa skoczy do 5 zł XX groszy wsiadam na rower i pedałuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mafia zbożowa, paliwowa, ryżowa czy inna mnie nie bardzo obchodzi, bo nie wierzę w teorie spiskowe... ani w duchy czy świętego mikołaja

 

Właśnie , szkoda ,że nie obchodzi dlatego mamy to co mamy......i nieprawdą jest że nie ma alternatywy - tak wmawiają w prorządowych mediach.. aby utrzymać władzę.

Widzę że kolega popiera prywatyzację....ja także popieram ale tylko wtedy gdy zmierza ona do zdrowej konkurencji i obniżki cen oraz rozwoju branży. A jak prześledzić 20 lat wstecz to co my mamy ......przykładowo sektor bankowy - obecnie mamy najwyższe ceny usług bankowych w europie , dalej telekomunikacja - ceny internetu w naszym kraju są jedne z najwyższych , dodatkowo cały zysk tych firm jest transferowany z Polski nic nie trafia do budżetu , chyba nie o to nam chodziło ....

Teraz też prywatyzują w dodatku firmy których kondycja finansowa jest doskonała mimo działania w nich związków zawodowych - dziwne co? bo wg Twojej opini - która jest wynikiem celowego ataku medialnego TVN,GW i innych mediów prorządowych na związki -dawno powinny bankrutować

Przykład ENEA w 2010 roku zysk to 1mld PLN , wartość sprzedaży wyceniana na 6-7 mld PLN czyli nabywcy inwestycja zwróci się po 7 latach -chce kupić kulczyk ten sam co kupił telekomunikację polską by póżniej sprzedać z zyskiem francuzom z tą firmą będzie to samo

Dalej Polkomtel - w tej chwili pojawiają się artykuły aby sprzedać to Solorzowi niby po to aby zostało w polskich rękach , a zrobi to samo co kulczyk sprzeda z zyskiem . Lotos -kupią rosjanie i będziemy już całkiem w branży petro uzależnieni od Rosji -

To są firmy które wpłacaja co roku olbrzymie sumy do budżetu państwa po co je prywatyzować? W niemczech i innych krajach zachodnich są duże koncerny których właścicielem jest państwo dlaczego u nas ma być inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie styka. To nie temat o dyskusji zresztą polityczne są zakazane na forum ;) Basta. Reszta wymiana zdań pw jeśli macie ochotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj stacja Auchan w Szczecinie ON - 4,79 (2 tyg temu tankowałem ostatni raz za 4,55)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPG troszkę w dół. Jeszcze tydzień temu Orlen Krasnystaw 2,61zł, BP Janówek 2,63.

Teraz odpowiednio 2,51 i 2,53.

Przy LPG jak narazie widać tendencję spadkową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ON 4,99 na BP a na Shelu 4,89 jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankowałem moje sportowe isuzu gemini GTI płacąc jak za vpowera w czasach passata - 5.05 za Pb95 na BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności