Skocz do zawartości
Gość Rubson

Zepsuta wkładka od zamka

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś może pomóc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak działa mechanizm blokowania wkładki, bez wkładki. Przy wkrecaniu śruby obraca się pierścień, który blokuje wkladke. Może przy odkrecaniu odkreciles za mocno, i teraz śruba nie przekreca tego pierścienia? Dobrze widać przez otwór wkładki jak to działa, i czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę tam żadnego pierścienia... czy możliwe żeby spadł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie spadało, a z 5-7 razy już wyciagalem... W #28 ktoś napisał, ze spadło mu mocowania wkładki, i musiał ściągać boczek...

 

Co do pierścienia, (blokady wkładki) to patrząc przez otwór po wkladce widać dopiero jak się wkreci śrube, patrząc od strony śruby powinno ja być widać prostopadle do śruby, w jej osi. Ma naciecie na łeb śruby, takie wąsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem problem z wkładką od kierowcy ponieważ kluczyk obracał się w koło. Kupiłem sobie ten zestawik naprawczy ( wiosełko + te przejściówki i sprężyna ) wszystko już mam rozebrane wyczyszczone i jestem na etapie składania, ale nie wiem jak mam założyć tą sprężynę, bo po obu jej końcach wystają te druciki i jak normalnie ją włoży to te druciki trą o tuleje i sie blokuje, trzeba ją jakoś nakręcić czy co ? proszę o szybką odpowiedź bo trochę strach jeździć takim autem bez wkładki :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Miałem problem z wkładką od kierowcy ponieważ kluczyk obracał się w koło. Kupiłem sobie ten zestawik naprawczy ( wiosełko + te przejściówki i sprężyna ) wszystko już mam rozebrane wyczyszczone i jestem na etapie składania, ale nie wiem jak mam założyć tą sprężynę, bo po obu jej końcach wystają te druciki i jak normalnie ją włoży to te druciki trą o tuleje i sie blokuje, trzeba ją jakoś nakręcić czy co ? proszę o szybką odpowiedź bo trochę strach jeździć takim autem bez wkładki

 

Pozdrawiam

nie wiem jak inni ale ja nie uzywałem czegos tyakiego. pojechałem na szrot załatwiłem wkładke gratis i u kolesia co do rabia klucze zostawiłem jeden klucz i wklładke przerobił za 30 PLN

 

---------- Dodano o 17:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:32 ----------

 

nie widzę tam żadnego pierścienia... czy możliwe żeby spadł??
ciężko jest zrobić tak by ten pierścien spadł bo ma on blokadę ale jeżeli coś robili przy zamku to mogli na siłę przekręcić wkładkę co mogło spowodować pęknięcie tego pierścienia zabezpiecającego. Kup na szrocie sanki klamki i po krzyku. No jest trochę walki ze zmiana ale jak coś to pisz na PW postaram sie pomóc gdyż wymieniałem to kilka razy u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_7078.jpg zrobiłem fotki jak to wygląda, i jak mam włożyć ta sprężynę? trzeba ją skręcić żeby w tej tulejce weszła razem z tą zakończoną koncówką spręzyny? i czy tez trzeba ją wkręcić do środka tego wiosełka ?? proszę o pomoc bo muszę to dzisiaj złożyć a juz 1 sprężyne z*****em ;/ została mi ostatnia więc muszę to złozyć !!!

IMG_7077.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki mmissiek pierścień leżał na dole w drzwiach.. wyciągnąłem go ze środka, odkręciłem sanki i złożyłem wszystko do kupy... całość zajęła mi może ze 30min... dzięki chłopaki i pozdrawiam

 

 

IMG_7078.jpgmaniek101ciężko mi to wytłumaczyć ale ja to właśnie tak robiłem jak opisałem ci na rysunku, szkoda ze daleko mieszkasz bo bym ci to zrobił...

IMG_7077.jpg

Edytowane przez jony b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki mmissiek pierścień leżał na dole w drzwiach.. wyciągnąłem go ze środka, odkręciłem sanki i złożyłem wszystko do kupy... całość zajęła mi może ze 30min... dzięki chłopaki i pozdrawiam
spoko polecam się na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludzie jestem tu nowy błąkam się troszkę. Mam problem z mechanicznym otworzeniem zamka w pasku. Z pilota wszystko śmiga. Taki już kupiłem. Nie wiem czy tam coś zardzewiało czy sprężynki spadły czy co? wsadzam kluczyk we wkładkę i ani w lewo ani w prawo. Nie moge otworzyć. Jak mi padnie aku albo pilot to nie otworze auta? Co radzicie? Może popsikać czymś do wkładki W40 czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsadzam kluczyk we wkładkę i ani w lewo ani w prawo. Nie moge otworzyć. ...... Co radzicie? Może popsikać czymś do wkładki W40 czy coś?

 

Jak jest nieużywana wkładka, to tak się dzieje. Może być WD-40, psikaj, sprawdzaj czy się przekręci, ale nie na siłę, jak nie ruszy od razu to zostaw, psiknij następnego dnia i znowu próba. Samo wsuwanie i wysuwanie kluczyka porusza zapadkami, i to wystarcza na początek.

 

Jak nie pójdzie - wyjmij wkładkę i zafunduj jej kąpiel - polecany jest kwasek cytrynowy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za info jutro zadzialam

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a w klapie kombi też jest taki bębenek ? jak tak to jaki go wyciągnąć? kluczyk wkładam do końca ale zero ruchu ani w lewo ani w prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do odkręcenia samej wkładki potrzebujesz torx rozmiar 20. Jak nie będziesz miał problemów z wyjęciem wkładki, to operacja odkręcania śruby nie powinna zająć więcej jak minutę. Wkładka to część nr 28 z rysunku.

 

Witam

Wiem że temat stary, ale problem nowy.

 

Nie można odkręcić wkładki, gwint chyba zjechany. Istnieje jakaś inna metoda żeby ją odkręcić? Ktoś kiedyś chyba próbował ją regenerować i zniszczył gwint. Żadnym kluczem nie da rady. Myślałem o rozbieraniu całych drzwi ale czy to coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Dzisiaj zablokował mi sie klucz w pozycji zamknięcia i ani przekręcić ani wyciągnać... to musiałem zrobić to na siłe i stało się... przy zamykaniu teraz zamek kręci się dookoła, natomiast jeśli chodzi o otwarcie działa ok.

Druga sprawa to taka, że centralny przestał działać i dlatego musiałem każe drzwi zamykać ręcznie. Jak sądzicie czy wymiana zamków + wkładki (od kierowcy) naprawi problem z centralnym?

 

Rozumiem, że muszę wyciągnąć wkładkę kupić nową i zawieść do jakiegoś speca od zamków?

A co jakby przełożyć wkładkę od strony pasażera ? Będzie pasować czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładki od pasażera nie założysz, inne blokowanie jej w klamce. Poza tym zamka nie musisz wymieniać, bo wkładka zapewne ustawiła go w pozycji do zamykania i temu nie zamykają się żadne drzwi. Wyjąć wkładkę, kupić drugą z Alledrogo i koleś od zamków złoży z dwóch jedną, na stary klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczor2577

Witam

Mam problem z zamkiem posiadam paska 19 tdi 101km po lifcie nie moge zamknąć ani otwożyć kluczykiem wyjąłem wkładke a tam nie ma końcowych częsci czyli wiosełka no i zabepieczenia poprostu brakuje mi tzw zestawu naprawczego którego zamówiłem sobie na allegro mam takie pytanie czy ktoś może mi pomóc poniewaz sądze ze napewno brakuje mi jakieś części . Ponieważ od wioseła do zamka nic niema czy tam ma byc jakis plastik w któren wchodzi to wiosełko czy odrazu w otwór w zamku z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności