Skocz do zawartości
Gość Rubson

Zepsuta wkładka od zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Własnie skonczyłem "remont " wkładki od klapy bagaznika w moim B5 kombi. Ogólnie wszystko tak jak napisał kolega mysterx chociaz w moim przypadku numer z kwaskiem cytrynowym nie pomógł. Na szczescie miałem inna uzywana wkładke z kupiona na allegro wraz z mechanizmem zamka i siłowniczkiem centralnego- u mnie padł a kluczyk nie wchodził w wkładke od kiedy kupiłem paska - i zostałem z zamknietym na amen bagaznikiem bez mozliwosci otwarcia.

Pozostało czesciowe odgiecie (wypiecie z zatrzasków tapicerki) i pociagniecie ciegna klamki recznie, a potem "remont". Wracajac do wkładki w dosc łatwy sposób da sie zdemontowac wkładke az do zapadek a potem metoda prób błędów dopasowac pod istniejący klucz- podmieniajac kolejne 8 blaszek zapadek. Mi sie udało z 6 - na 8 -2 nigdzie juz nie pasowały. W wypadku wkładki bagaznika nie ma w/w wiosełka , zamias niej jest tulejka z dwoma wypustami. Aby ja zdemontowac nalezy wypiac kolejno zwleczke, plastikowa podkładke, sprezyne i własnie tuleje. W wkładce od bagaznika nie da sie wybic tej długiej tulejki blokady zapadek (jak w opisie kolegi) poniewaz na boku ma blokujacy wypust. Nastepnie za pomaca istniejacego klucza lub cieniutkiego srubokteta ( w moim przypadku takiego do srubek w telefonie) poruszamy poszczególne zapadki zaczyjajac od 1 od dziurki od klucza- w góre i w dól - pociagajac jednoczesnie wałek zapadek na zewnatrz. Gdy pusci zapadka wakłek wysuwa sie o jakies 3 mm - tak 8 razy az wyjdzie całkiem. Uwaga zabawa wymaga cierpliwosci. Potem w/w zabawa z podmienianiem miejscami zapadek meteoda prób i błedów i dopasujemy wkładke pod istniejacy klucz. W wypadku kombi przed liftem troche zabawy wymaga też zamontowanie tej wkładki we własciwym połozeniu i połaczeniu z istniejaca klamka bagaznika ale dużo jest opisów na forum jak to zrobic. Pozdrawiam

Edytowane przez handre
formatowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przyszlosc wkladka zamka bagaznika rozni sie miedzy b5 a b5fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie wkładki zamka. Jak przekręce kluczykiem w lewo to mi się drzwi zamykają natomiast chyba powinny się zamykać po przekręceniu kluczyka w prawo a otwierać po przekręceniu w lewo?

Jak to zmienić? Czy to wina wkładki czy może zamka? Chodzi o drzwi po stronie kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2/3/2016 o 07:59, handre napisał:

Witam. Własnie skonczyłem "remont " wkładki od klapy bagaznika w moim B5 kombi. Ogólnie wszystko tak jak napisał kolega mysterx chociaz w moim przypadku numer z kwaskiem cytrynowym nie pomógł. Na szczescie miałem inna uzywana wkładke z kupiona na allegro wraz z mechanizmem zamka i siłowniczkiem centralnego- u mnie padł a kluczyk nie wchodził w wkładke od kiedy kupiłem paska - i zostałem z zamknietym na amen bagaznikiem bez mozliwosci otwarcia.

Pozostało czesciowe odgiecie (wypiecie z zatrzasków tapicerki) i pociagniecie ciegna klamki recznie, a potem "remont". Wracajac do wkładki w dosc łatwy sposób da sie zdemontowac wkładke az do zapadek a potem metoda prób błędów dopasowac pod istniejący klucz- podmieniajac kolejne 8 blaszek zapadek. Mi sie udało z 6 - na 8 -2 nigdzie juz nie pasowały. W wypadku wkładki bagaznika nie ma w/w wiosełka , zamias niej jest tulejka z dwoma wypustami. Aby ja zdemontowac nalezy wypiac kolejno zwleczke, plastikowa podkładke, sprezyne i własnie tuleje. W wkładce od bagaznika nie da sie wybic tej długiej tulejki blokady zapadek (jak w opisie kolegi) poniewaz na boku ma blokujacy wypust. Nastepnie za pomaca istniejacego klucza lub cieniutkiego srubokteta ( w moim przypadku takiego do srubek w telefonie) poruszamy poszczególne zapadki zaczyjajac od 1 od dziurki od klucza- w góre i w dól - pociagajac jednoczesnie wałek zapadek na zewnatrz. Gdy pusci zapadka wakłek wysuwa sie o jakies 3 mm - tak 8 razy az wyjdzie całkiem. Uwaga zabawa wymaga cierpliwosci. Potem w/w zabawa z podmienianiem miejscami zapadek meteoda prób i błedów i dopasujemy wkładke pod istniejacy klucz. W wypadku kombi przed liftem troche zabawy wymaga też zamontowanie tej wkładki we własciwym połozeniu i połaczeniu z istniejaca klamka bagaznika ale dużo jest opisów na forum jak to zrobic. Pozdrawiam

cześć, jestem w trakcie naprawy zamka i mam pytanie dotyczące wkładki zamka tylnej klapy w kombi 3b. Dostosowuję właśnie kupioną sprawną wkładkę do kluczyka. Czy wiecie, gdzie można dokupić zapadki do wkładki (one mają takie numerki wybite na sobie). Do mojego klucza pasuje mniej więcej 4 z 8 zapadek, które kupiłem w używanej wkładce, a nie chciałbym piłować, jeśli da się kupić takie zapadki z określonymi numerami. Z góry dzięki za odpowiedź.

edit: znalazłem odpowiedź w necie. Zamienniki zapadek są do kupienia w cenie około 1-2 zł za szt, przy ilościach minimum 40 szt. We wkładce, którą kupiłem występowały jedynie zapadki z numerami: "1", "2", "3", "4". By idealnie dopasować do mojego kluczyka potrzebuję 3 x "1" oraz jedną zapadkę "3". Dam znać gdy skończę. Wygląda na to, że spokojnie można ogarnąć temat bez szlifowania zapadek. I jako ciekawostka: usługa dopasowania wkładki do kluczyka (jeśli dostarczona będzie zdemontowana wkładka) to około 50 zł

Edytowane przez marizaga
progres w pracach naprawy zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamek bagaznika nie zamyka sie z pilota ani kluczyka. Jak zamkniety jest samochod i otwieram bagaznik wlacza sie alarm i jest caly czas otwarty. Gdzies czytalem ze trzeba wyjac zawleczke wkladki zamka i wyjac i przeczyscic wkladke. Jest jakis poradnik lub zdjecie gdzie jest ta zawleczka i jak ta wkladke wyjac bez rozbierania calego zamka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, modry napisał:

Witam zamek bagaznika nie zamyka sie z pilota ani kluczyka. Jak zamkniety jest samochod i otwieram bagaznik wlacza sie alarm i jest caly czas otwarty. Gdzies czytalem ze trzeba wyjac zawleczke wkladki zamka i wyjac i przeczyscic wkladke. Jest jakis poradnik lub zdjecie gdzie jest ta zawleczka i jak ta wkladke wyjac bez rozbierania calego zamka. Pozdrawiam

przeczyszczenie wkładki będzie jedynie odpowiedzialne za możliwość włożenia kluczyka i wykonania obrotu wkładką, podczas którego "obudowa" wkładki przełącza mikrostyki. Czy u Ciebie:

- możesz włożyć kluczyk i przekręcic?

- słychać pracę silniczka od siłownika zamka bagażnika gdy zamykasz z pilota lub z przycisku zamykania wszystkich zamków (drzwi kierowcy przy przyciskach sterowania szybami)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, marizaga napisał:

przeczyszczenie wkładki będzie jedynie odpowiedzialne za możliwość włożenia kluczyka i wykonania obrotu wkładką, podczas którego "obudowa" wkładki przełącza mikrostyki. Czy u Ciebie:

- możesz włożyć kluczyk i przekręcic?

- słychać pracę silniczka od siłownika zamka bagażnika gdy zamykasz z pilota lub z przycisku zamykania wszystkich zamków (drzwi kierowcy przy przyciskach sterowania szybami)?

Moge wlozyc i przekrecic (jednak nic sie nie dzieje)

Jak zamykam to nic nie slychac przy klapie bagaznika. 

Jak przytrzymam w prawo kluczyk to wszystkie szyby ida w dol. 

Edytowane przez modry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zatem próbujesz przyciskiem centralnego zamknąć/otworzyć samochód zarówno przy jednej i drugiej pozycji wkładki zamka w klapie i nie ma pracy słyszalnej pracy silniczka, czyli prawdopodobnie padł Ci siłowniczek zamka tylnej klapy, nówka zamiennik do kupienia za około 35-50 zł, czasem wystarczy przeczyścic styki w starym. Generalnie koszty nieduże tylko wysiłku nieco by rozebrać i złożyć. Prawdopodobnie przestał działać w pozycji wysuniętej. Po zdjęciu poszycia klapy zobaczysz mechanizm zamka wraz z siłownikiem. Dobrze byłoby przed demontażem mechanizmu zamka sprawdzić czy we wtyczce zasilającej siłownik jest prąd przy włącz/wyłącz centralnego zamka. By wymienić siłownik trzeba wymontować mechanizm zamka (tu na forum jest to opisane). Następnie wymienić siłownik i złożyć. W załączeniu przykładowa fotka siłownika, wyszukana w google - znajduje się na naszym forum, siłownik ma białą obudowę i jest przykręcony do mechanizmu zamka dwoma wkrętami. Jeśli masz kombi i potrzebujesz by zamek był zamknięty (np podczas parkowania) to zdejmij poszycie klapy od wewnątrz i rozłącz cięgno łączące mechanizm zamka z ryglem dolnym. Oczywiście otwieranie wówczas tylko od wewnątrz.
No i jeden z lepszych filmików dotyczących demontażu - wytłumaczona i pokazana "tajemnicza" zawleczka/zabezpieczenie możliwości wysunięcia wkładki zamka z mechanizmu całego zamka:

 

mechanizm.JPG.74692f41ae58f7eefc10232a03516fda.JPG

Edytowane przez marizaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może wiedzę na temat skąd się bierze luz na wkładce jak w tym filmie? zamek passat b5 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności