Skocz do zawartości
Gość wasert

Przyciemnianie szyb - B3 Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wasert

Witam,

 

Co raz sloneczniej za oknem :) a mnie wzielo na oklejenie szyb w moim pasku.

Powiedzcie mi czy wyjęcie szyb z drzwi tylnich jest cięzkie, bo chyba klejenie na samochodzie jest troche uciązliwe. Z tego co sie orientuje to szyby w bagazniku sie wykręca tylko troche jest roboty z plastkiami by dostac się do śrubek.

 

Gdyby ktoś z was dał jakiś ciekawy opis bazujący na wlasnym doświadczeniu jak okleic szybki w B3 kombi to napewno bym skorzystał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Powiedzcie mi czy wyjęcie szyb z drzwi tylnich jest cięzkie,

Nie jest to trudne , ja wyciągałem B4 to w B3 pewno to samo.

Ściągasz tapicerkę i plastikowy wewnętrzny trójkąt przy szybie. Następnie te 2 gumy wewn. i zewn. ( a'la parapet na dolnej krawędzi szyby ry. 1 ). Następnie rys.2 wykręcasz śrubkę od wenątrz [przesuwając najpierw do góry i potem odchylając ku przodowi demontujesz plastikowy trójkącik z zewnątrz]. Potem 2 śruby i wychodzi taka mała poprzeczka przy pkt.2 . Następnie szyba w dół 2 śruby 13 (mocujące szybę do mechanizmu podnoszenia) od wewnątrz na dole szyby i możesz wyciągać szybę. Proponuję przed przyciemnieniem wsadzić szybę ze 3 razy żeby potem nie kombinować i nie uszkodzić foli ( daj foli porządnie wyschnąć przed montażem szyby!!!). Co do tylnich boczkówto klejonko było na aucie. Przy tylniej szybie trzeba najpierw suszarką dokształcić na sucho folię ponieważ szyba jest wypukła i będą kłopociki dobrze przykleić folię

Pozdrawiam Miłosz :vw:

1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wasert

Dzięki za opis i fote !!!!

Widze ze ty masz klejenie swojego autka za soba i efekt jest super :)

Jest cos na co szczegolnie mam zwrócić uwage przy oklejaniu ? Za wszelkie wskazówki bede niezmiernie wdzieczny

 

P.S. Jak wygladało u ciebie klejenie folii na boczkach w bagazniku, dokładnie chodzi mi o te czarne obramowanie na szybie, czy folia ci bez problemu sie do tego przykleiła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak wygladało u ciebie klejenie folii na boczkach w bagazniku, dokładnie chodzi mi o te czarne obramowanie na szybie, czy folia ci bez problemu sie do tego przykleiła ?

 

Na początku w jednym miejscu się przykleiła w innym nie. Ale po dokładnym wyschnięciu jest <ok> .

Kup jakąś porządną folię nie allegro szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wasert

Powiedzcie mi jeszcze, czym najlepiej szybę umyć a poźniej czym pryskać kiedy będe miał kłaść folię ?

 

Doczytałem się ze woda+ludwik do umycia szyby i to samo pozniej do spryskiwania kiedy bedę kleił folię, ale zastanawia mnie fakt co z piana ktora sie wytworzy przy zmieszaniu płynu z wodą czy folia dobrze się przyklei ? Jeżeli macie jakieś sprawdzone sposoby to chętnie sie zapoznam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale tez bym chcial sie dowiedziec jak samemu okleic szybke.na co zwrocic uwage ???bede oklejal w mondeo kumplowi takze dajcie jakies znaki.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jeszcze, czym najlepiej szybę umyć a poźniej czym pryskać kiedy będe miał kłaść folię ?

 

Doczytałem się ze woda+ludwik do umycia szyby i to samo pozniej do spryskiwania kiedy bedę kleił folię, ale zastanawia mnie fakt co z piana ktora sie wytworzy przy zmieszaniu płynu z wodą czy folia dobrze się przyklei ? Jeżeli macie jakieś sprawdzone sposoby to chętnie sie zapoznam.

 

Pozdrawiam

 

Tak może być woda z ludwikiem bądź zwykły płyn do mycia szyb . Pianą się nie przejmuj zostanie wyciśnięta

razem z płynem przy kładzeniu foli i układaniu jej. Po kilku dniach ( w trakcie schnięcia będzie taka delikatna mgiełka szczególnie w nocy ją widać ) od położenia płyn w 100% wyparuje i folia będzie mocno przyklejona.

Przy tylniej szybie będzie trochę zabawy z dopasowaniem foli ( suszarka ) no chyba że zdecydujesz się na 2 paski foli .

Pozdrawiam Miłosz :vw:

 

P.S. Gino 9 jaki model mondeo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Gino 9 jaki model mondeo ??

mk2 96rok.chodzi mi tylko o same klejenie.chyba ze wiesz cos na temat.pzdr. i dzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze nie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to daj luzzz zdrowa misja :( ja przyciemniałem 4 autka ale paska se odpuściłem a co dopiero mondeo.

Trzeba dociąć folię potem przyłożyć stroną od kleju na szybę nagrzać opalarką ona się pokurczy i dopasuje do wypukłości szyby i dopiero naklejasz. Ciężki temat :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomilondyn

je tez przymierzam sie do oklejania

 

ale wiecie co nie przysłali mi instrukcji, macie moze jaka na kompie ??? a jak nie to napiszcie tutaj jak i co mam robic

 

please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hedd

Witam tez mialem zamiar sam przyciemniac szyby w swoim passacie ale zrezygnowalem z tego po tym jak poszedlem do jednej z firm ktora sie tym zajmuje i pracownik powiedzial za caly tyl samochodu 200zł z ich folia wiec stwierdzilem ze lepiej szybciej i bezpieczniej bedzie u nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego czasami lepiej dopłacić parę złoty i nich ktoś się męczy. Ja przyciemniłem w życiu kilka szybek ale paska dałem do oklejenia. Kupę zabawy z tym jest i nie masz 100% pewności , że wyjdzie oki.

Pozdrawiam MIłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez chcialbym sobie przyciemnic szybki cos takiego jak ten Passek:

http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/338/91/38/338913899

czy ktos moze wie jak taka folia sie nazywa i gdzie jej szukac?

Mam tez pytanko czy ktos z okolic Katowic zna dobry i tani zaklad zajmujacy sie szybkami :)

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przyciemniałem w Świętochłowicach szukaj przez alledrogo.

 

mozesz zapodac ile placiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany mama zamiar przyciemnić szybki w b4 powiedzcie jak sobie poradzić z tylną szybą ? 2 paski czy da rade z 1 kawałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie da rade 1 kawałek ja już w swoim 2 razy kleiłem szyby. Pierwszy raz jakimś tanim szajsem na szybko i nie było tragedii dużej w tym ze wyblakło po 4 latach.

 

Folia termokurczliwa tylko jakaś dobra a nie szit najlepsze są 3M idealnie wszystkie wypukłości da się dociągnąć podgrzewając opalarka.

Wymiar szyby bierz od zewnątrz przyłóż i w miarę dotnij ale z zapasem.

Jak Masz kombi i będziesz przyciemniał bagażnik to wyjmij plastiki i szyby na zewnątrz, dwie zalety tego zabiegu nie będziesz się męczył klejeniem na aucie bo tam trochę mało miejsca a przy okazji umyjesz plastiki ;D

Szyby jest dobrze nożykiem poskrobać aby nie było żadnego syfu, przemyć dokładnie aby była czysta.

Jak będziesz kleił folie to użyj spryskiwacza z filtrem( siateczka ) bo nie chcemy żeby jakiś syf się dostał.

Pryskaj wodę na folie i na szybę będzie łatwiej się układać i nie przyklei się od razu, tylko po ściągnięciu wody

jak na pierwszy raz to poświęcisz jedno popołudnie na rozebranie, przyciemnienie i złożenie :D

 

Zaleta dużo chłodniej w środku

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności