Skocz do zawartości
Gość ptaszek75

MIGAJACA KONTROLKATROLKA CISNIENIA OLEJU - B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość resi

Ja u siebie zrobiłem czyszczenie pokrywy a dopiero później wypłukałem silnik. Nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u siebie zrobiłem czyszczenie pokrywy
Dawales nowa uszczelke? Jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Elring czyli uszczelka pierwszego montażu - około 69 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja żadnej płukanki nie robiłem , bo żadnego nagaru ani pod pokrywą ani w skrzyni korbowej nie miałem, jeżeli nie będziesz miał nagaru to chyba płukanka nie potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli nie będziesz miał nagaru to chyba płukanka nie potrzebna
Ale nie wiadomo w jakim stopniu sa drozne kanaly olejowe, bo ich nie widac. Jesli taka plukanka rozpuszcza w nich syfy, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi
Ale nie wiadomo w jakim stopniu sa drozne kanaly olejowe

 

Oraz jak wygląda miska olejowa, smok i pompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje pomocy!! jak wymienic pompe oleju w 1.8t anb czy ktos moglby mi to opisac czujnik wymienilem ale niestety zapala sie coras czesciej kontrolka i brzeczyk i slychac jak walom zawory musze jakos zakupic pompe i sam wymienic bo niejestem w pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrzucasz michę i wymieniasz :)[/quote tak ale najpierw musze cos tam odkrencic czy mam tam dobry dostep do miski ? i tylko wystarczy podlewarowac auto i dobrac sie do miski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Niestety, musisz podnieść silnik do góry, bo inaczej nie wyciągniesz miski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lipa domowym sposoben czyli (lewarek ) nic tu nieda i jeszcze jedna sprawa dzwonilem tera do kolesia ktory sie oglasza w berlinie jako mechanior pytale o koszta naprawy powiedzial mi ze on niekojazy czy w anb trzeba sciongac pasek rozrzondu ze wymienic pompe oleju???? czy on mie robi w konia ?? i krzyknol 300 ojro!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Zaopatrz się w etkę lub w etosa :) sprawdź :) ja mam AWT i pompa jest na łańcuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaopatrz się w etkę lub w etosa :) sprawdź :) ja mam AWT i pompa jest na łańcuchu.

dzieki za info pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy moge jeszcze sprubowac wymienic olej obecnie mam castrola 10 w40 do wymiany zostalo 4tys czy to cos pomoze mu czy to jusz na bang pompa 3 tygodnie temu mierzyli mi cinienie i powiedzieli ze (nieznam sie tak mowili ) na zimny 2bar na rozgrzanym 5bar ze to dobre cisnienie jak na przebieg 246tys dodam jeszcze ze zapalila mi sie okolo miesionca temu kontrolka jak jechalem bardzo szybko potym ze dwa razy i spokuj a od 17.04.2013 zapala sie coras czesciej po miescie wymienilem czujnik i dalej to samo niewiem zaco sie brac do pl mam 400 km a ryzykowac niechcem utratom silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy moge jeszcze sprubowac wymienic olej obecnie mam castrola 10 w40 do wymiany zostalo 4tys czy to cos pomoze mu czy to jusz na bang pompa 3 tygodnie temu mierzyli mi cinienie i powiedzieli ze (nieznam sie tak mowili ) na zimny 2bar na rozgrzanym 5bar ze to dobre cisnienie jak na przebieg 246tys dodam jeszcze ze zapalila mi sie okolo miesionca temu kontrolka jak jechalem bardzo szybko potym ze dwa razy i spokuj a od 17.04.2013 zapala sie coras czesciej po miescie wymienilem czujnik i dalej to samo niewiem zaco sie brac do pl mam 400 km a ryzykowac niechcem utratom silnika

pomocy plissssssssssssssss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Olej jak chcesz to wymieniaj, ale nie wiem co masz zdechnięte. Najlepiej nagraj dobrej jakości film i zapodaj, jak to słychać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sproboje cos nagrac wkurzylem sie dzis i dalem mu w pi.... na pierwszym biegu asz do przerywacza teras moje pytanie oczywiscie kontrolka migala od oleju mam ulamany bagnet ta rurka co wchodzi doniej bagnet jest na poczontku ulamany i jak dostal w p... to zarzygal sie olejem teras moje pytanie czy to moglo z tego ulamanego bagnetu puscic olej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jesli pompa pracuje a niby sprawdzali cisnienie i na zimnym 2bar na rozgrzanym 5 bar to czemu mryga kontrolka i slychac zaworki taki klekot jak ford fiesta stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

klekot może być od napinacza łańcucha, który spina dwa wałki od strony kabiny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności