Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik przy chłodnicy jest koloru niebieskiego i wychodza z niego 4 Piny. Czyli to jest 2 w 1?! Wystarczy wymienić ten czujnik, tak? Nie mówie że temperatura w układzie jest niższa o 20 C tylko płyn w zbiorniczku po nagrzaniu auta do 90 C (bo takie jest wskazanie zegara) ma taką temperaturę około 20 C, mierzyłem to termometrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Czujnik przy chłodnicy jest koloru niebieskiego i wychodza z niego 4 Piny. Czyli to jest 2 w 1?! Wystarczy wymienić ten czujnik, tak? Nie mówie że temperatura w układzie jest niższa o 20 C tylko płyn w zbiorniczku po nagrzaniu auta do 90 C (bo takie jest wskazanie zegara) ma taką temperaturę około 20 C, mierzyłem to termometrem.

 

Pisałem, olać czujnik przy chłodnicy ! Odpowiedzialny za wszystko jest czujnik wychodzący z bloku silnika przy ściacie grodziowej.

Temperatura w zbiorniczku jest zupełnie nieważna. Liczy się tylko to co podaje podwójny czujnik i jakie odczyty z czujnika można odczytać komputerem. Jeśli po wymianie bedzie wszystko ok to temperatury mają być w w/w przedziale. Ewentualny błąd skasować ze sterownika.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK! Dla jsności: mam wymienic czujnik, ktory znajduje sie z tylu bloku silnika po lewej stronie patrzac na silnik, tak? Wielkie dzieki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

witam podłacze sie pod ten temat. Interesuje mnie od czego jest jaki czujnik, ponieważ wskażnik stoi mi na 0 czasem sie włączy to pokazuje ok 90. który czujnik jest od czego

1 jest na wężu dolnum który wchodzi do chłodnicy (4 pin od czego ?)

2-gi na wężu obok filtra oleju (2 piny od czego? http://www.skodexim.pl/image_func.php?img=gfx/7c6a3215df544697b5db24fc181d4614.jpg&prod_id=1023&lang=

a gdzie jest ten własciwy który pokazuje temperature na zegarach?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam podłacze sie pod ten temat. Interesuje mnie od czego jest jaki czujnik, ponieważ wskażnik stoi mi na 0 czasem sie włączy to pokazuje ok 90. który czujnik jest od czego

1 jest na wężu dolnum który wchodzi do chłodnicy (4 pin od czego ?)

2-gi na wężu obok filtra oleju (2 piny od czego? http://www.skodexim.pl/image_func.php?img=gfx/7c6a3215df544697b5db24fc181d4614.jpg&prod_id=1023&lang=

a gdzie jest ten własciwy który pokazuje temperature na zegarach?????

 

kermitbull ; Czujnik 1 - jest to dwustopniowy wyłącznik termiczny elektrycznego wentylatora chłodnicy/klimatyzacji.

Czujnik G2/G62 , który pokazuje temp. na wskaźniku oraz daje sygnał do kompa, znajduje się na bloku silnika( z prawej strony stojąc przed samochodem) od strony przegrody komory silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

jeszcze mam pytanie czy sam dam radę go wymienić bez kanału czy są jakieś triki może, oraz drugie czy one mają rózny kolor i czy kolor ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku dało się wymienić bez kanału. Jak pozdejmujesz osłony z silnika to spokojnie włożysz tam rękę. Najlepiej jak przed wymianą spuścisz ze 3 litry cieczy. Oczywiście zaopatrz się w o-ring, który należy wymienić z czujnikiem. Czujnik nie jest drogi od 30 w hurtowniach motoryzacyjnych do 80 w ASO. Generalnie spotkałem się z dwoma kolorami: zielony i czarny. Zielony chyba montowany w oryginale a czarny to zamiennik (ale tu się mogę mylić). Kolor raczej nie ma znaczenia.

Czujnik: 059 919 501A lub 078 919 501C

O-ring: N90316802

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Qzma

Proszę o pomoc ...gdzie znajduje się czujnik temperatury...muszę go wymienić bo raz pokazuje dobrze a raz nie działa wcale a potem działa nie wiem co jest grane...może ma ktoś jakieś fotki ...Proszę o pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temperatura normalnie pracującego silnika w trakcji jazdy po pełnym zagrzaniu powinna zawierać się w przedziake 80-86 stopni C. Termostat otwiera się przy 87 stopniach C. Oczywiście wskazania podawane są przez czujnik G2/G62 a odczyt następuje komputerem a nie innymi sposobami.

HHA

Jesli temp zawiera sie w tym przedziale to na zegarach wskazowka ile powinna pokazywac??

Po zakupie auta mialem 90C i ani drgnela niezaleznie od stylu jazdy i temp. zewn.

Ostatnio jednka zauwazylem ze przy spokojnej jezdzie w trasie wskazowka potrafi mi zejsc o swoja szerokosc, czyli jakies 2 mm. Normalne to zachowanie??

Wczesniej mialem okazje pojezdzic A4 TDI w zimie i tam wskazowka stala w miejscu.

 

Przy okazji zauwazylem lekko zwiekszone spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość salwach

Mam od niedawna 3bg 2.0 tdi i mam problem z obrotami. podnaszą się i wzrasta spalanie. Wymieniłem w ASO czujnik temperatury ten na bloku silnika (był zielony) i niestety objawy nie zniknęły. Nie wiem co dalej z tym zrobić. Pomocy !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robilem testy z vagiem.

Czy gazuje, czy spokojnie jade, czy stoje w miejscu temp na vagu oscylowala pomiedzy 77-81C. Na zegarach rowne 90C z tym ze wskazowka 0.5-1mm lekko czasami spadala i z powrotem wracala na miejsce. Od wlaczenia zimnego silnika wskazowka rowno sie podnosila ze wskazaniami vaga do momentu osiagniecia 90C na blacie, a na vagu po drodze dobilo do ok 75C i juz ledwo co do max ok 80C.

 

Wczoraj po przejechaniu ok. 4km temp na blacie ok 60C, weze przy chlodnicy zimne, czyli termostat chyba ok.

 

Zauwazylem zwiekszone spalanie i to ze zanim na blacie pokaze sie 90C nie wazne jaka ustawie na climatroniku temp wnetrza w zakresie 18-29C to i tak wieje jednakowym goracym powietrzem. Dopiero gdy na blacie mam 90C ustawienie temp dziala prawidlowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika w silniku 2000 tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Panowie gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika w silniku 2000 tdi?

 

Nie bardzo rozumiem ?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wmoim pasacie czujnik znajduje sie po lewej stronie silnika patrząc od przodu samochodu a w 2.0 tdi nie mogę go wypatrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i raczej zrobione.

Przed wymiana na zegarach wskazowka na 90C z milimetrowymi wahaniami, a na vagu 75-79C. Po wymianie termostatu i przeczyszczeniu czujnika temp. na zegarach rowne 90C bez wahan, a na vagu w zaleznosci od obciazenia 89,1- 90,8C :)

 

Przy okazji polamalem zawleczke od czujnika temp i teraz mam prowizorke, bo czekam az przyjdzie zamowienie za niecale 3 zl - hehe.

 

Plyn G12+ w servisie Skody 20zl za 1L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i raczej zrobione.

Po wymianie termostatu i przeczyszczeniu czujnika temp. na zegarach rowne 90C bez wahan, a na vagu w zaleznosci od obciazenia 89,1- 90,8C :)

Co rozumiesz za przeczyszczenie ?przejechanie go "drucianką"??:P Przecież on cały czas pracuje w wodzie więc dlaczego miałby być zanieczyszczony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności