Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

prawdopodobnie uszczelka pod głowica, względnie pęknięta głowica do roboty. Układ ciągle sie zapowietrza bo kompresja idzie w układ chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavelek87

Ale jak to mozliwe gdy wczesniej normalnie chodzil i sie nie grzal..Wszystkosie pojawilo jak termostat nowy wsadzilem bo tamten byl wyciety..Oleju nie ubywa ani nie przybywa....jest czysciutki jak łza..a jakby byla to uszczelka to by w oleju woda byla.. Wiem bo mialem juz w innym aucie taki przypadek i na bagnecie bylo widac krople wody.

 

Po mojemu to uklad jest zapowietrzony.. bo przewod gorny od chlodnicy jest goracy po 10 km ze sie dotknac nie da a w zbiorniczka wyrownawczego to malo nie rozsadzi cisnienie...Wiec powiedzcie jak go odpowietrzyc..??

 

Jedni pisza ze przez przewod powrotny od nagrzewnicy..

Drudzy ze trzeba zdjac przewod od gornbego obiegu i tam plynu dolac...

A jeszcze inni ze czujnik temperatury trzeba wykrecic z bloku..

 

A wiec jak prawidlowo odpowietrzyc uklad chlodzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki test, aby wykluczyć uszczelkę.

Na zimnym silniku otwórz korek od zbiorniczka wyrównawczego, uruchom silnik, obserwuj temp. silnika i obserwuj, kiedy zaczyna bulgotać w zbiornikczku. Płyn w zbiorniku nie powinien w ogóle bulkotać, w przeciwnym razie uszczelka pod głowicą do wymiany. A to, że nie masz wody lub białej mazi w oleju, wcale nie musi oznaczać, że uszczelka jest dobra. Mogła tak się uszkodzić, że kompresja idzie tylko w kanał wodny, bo resztę obwodu w koło cylidra, trzyma dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavelek87

powyzej 100stopni woda zaczyna bulgotac i parowac.... wiem wiem powinien byc plyn ale po cyrkach co mialem w poprzednim aucie to postanowilem pierw zalac woda zeby zobaczyc czy uklad w 100% dziala..a tu kjednak sie dzieja dziwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś dolny wąż wodny od chłodnicy, czy jest gorący, po rozgrzaniu silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavelek87

Ej wszystko juz ok.. Ten cienki wężyk idacy od zbiorniczka wyrownawczego byl zapchany czyms.. dmuchnalem sprezarka podolewalem wody do chlodnicy i do gornego weza chlodnicy i wszystko jest dobrze..temperatura trzyma sie 90stopni..i nie przekracza jej przy normalnej jezdzie:).. nawet ogrzewanie troche cieplym dmucha:) ale to jeszcze nie to:) slabo grzeje.. macie pomysl?? oprocz wymiany nagrzewnicy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie słabego ogrzewania, sprawdź, jak już pisałem wyżej, sterownie zaworem i sam zawór przy nagrzewnicy, regulujący przepływ płynu chłodzącego do nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavelek87

ej a jak sie do tego zaworu dostac?? gdzie on jest.. bo nie widzi mi sie rozbierac cala deske rozdzielcza..Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Passka od prawie 3 miesięcy i zauważyłem pewna rzecz. Silnik po uruchomieniu nagrzewa się normalnie do 90*C (według wskazań na desce). Rozumiem że podczas nagrzewania silnik dostaje bogatszą mieszankę i spalanie jest większe ale nawet po osiągnięciu 90*C i przejechaniu 15km po warszawie spalanie jest tak samo duże(na postoju 0.9-1.0L/h). Jeśli jednak samochodem pojadę agresywniej to później spalanie chwilowe i na postoju jest mniejsze(na postoju 0,6-0,7L/h i około litra chwilowe) oraz z nawiewów zaczyna lecieć cieplejsze powietrze. Samochód jest po chipie na 143KM. Czy myślicie że to może być wina czujnik G2/G62 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz vagiem ile pokazuje ci czujnik przed rozgrzaniem, po osiagnieciu 90C, i po mocniejszej jezdzie.

Watpie zeby to byla jego wina, ale nigdy nie mowie nigdy :).

 

Mozesz rowniez pobawic sie w ustawienie synchronizacji - odsylam do szukajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam VAGa :/ jeśli chodzi ustawienie rozrządu to jest OK (według Rogallotiego) niestety nie mówiłem mu o spalaniu bo wtedy było cieplej i silnik się szybciej nagrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW mam pytanko do ciebie gdzie znajduje sie ten czujnik temperatury G62 w afn-ie ?

proszę o fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JurekW mam pytanko do ciebie gdzie znajduje sie ten czujnik temperatury G62 w afn-ie ?

proszę o fotke

schowek01ui1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem:D

 

gdy samochód postoi w garażu dłużej jak noc(ponad dobę) to po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie mija minuta i zapala mi się czerwona lampka od temperatury i poziomu płynu. Po uruchomieniu silnika i przejechaniu kilku kilometrów lampka przestaje mrugać i gaśnie i pozniej na ciepłym silniku juz sie nie włącza.

 

co może być przyczyną? jak ten feler naprawić? bo normalne to na pewno nie jest:D

 

proszę o jakąś pomoc:D i z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejwid177

witam!!!

mam pytanko, czy ktoś może wie czemu w moim passacie(131KM) przy temperaturze 0k.-5 stopni temperatura podczas jazdy pokazuje cały czas 90 stopni a gdy tylko się zatrzymie to temperatura na wskaźniku zaczyna spadać,nie wiecie co to może być???

bardzo proszę o pomoc

--- scalone ---

nie wiem co to może być, ale mój passat 130KM zaraz po odpaleniu pokazuje w granicach od 1-1,4l/h ale jak już ma 90stopni to pokazuje 0,4-0,5l/h oczywiście jak klimatronic jest wyłączony bo bo przy włączonym to bierze ok 0.6-0.7l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co to może być, ale mój passat 130KM zaraz po odpaleniu pokazuje w granicach od 1-1,4l/h ale jak już ma 90stopni to pokazuje 0,4-0,5l/h oczywiście jak klimatronic jest wyłączony bo bo przy włączonym to bierze ok 0.6-0.7l/h

Nic mu nie jest, taraz jest zimno to na ssaniu spala te nawet 1,5 litra, a te pozostałe dane są jak najbardziej poprawne. Generalnie Tak Ma Być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejwid177

tak z tym się z tobą zgadzam, ale chodzi mi o tą temperaturę wskaźnika na desce?jak jadę to jest ok. 90stopni a jak sobie chodzi na wolnych obrotach to temperatura spada na wskaźniku, nie wiesz co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale chodzi mi o tą temperaturę wskaźnika na desce?jak jadę to jest ok. 90stopni a jak sobie chodzi na wolnych obrotach to temperatura spada na wskaźniku, nie wiesz co to może być???

Nie przerabiałem tego problemu jeszcze, i mam nadzieję że nie będę musiał, i nie mam pojęcia o co chodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jadę to jest ok. 90stopni a jak sobie chodzi na wolnych obrotach to temperatura spada na wskaźniku, nie wiesz co to może być???

Temat czesto przerabiany na forum. Wystarczy poszukac.

Podpowiem ze przyczyny z reguly sa dwie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się czujnik G2 G62 w silniku AWX 2004 rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności