Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

a ja trochę wyskoczę ...

czy ten temat jest o:

Engine Coolant Temp. Sensor (G62)

??

Jeżeli tak , to podpowie mi Ktoś gdzie jest to ustrojstwo w ADR ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.gajos.com.pl/sklep.php

wejdź w sklep i wpisz numer

Fajna strona :) Dzięki za linka :) Mam pytanie, czy te ceny pokrywają się z cenami w każdym ASO VW lub Skody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może Ktoś wypowie się na temat mojego powyższego postu #64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja trochę wyskoczę ...

czy ten temat jest o:

Engine Coolant Temp. Sensor (G62)

??

Jeżeli tak , to podpowie mi Ktoś gdzie jest to ustrojstwo w ADR ?

 

Czujnik G2/G62 w ADR znajdziesz w króćcu z tyłu silnika (przy przegrodzie kabiny)na wysokości zacisku minusowego akumulatora;będziesz musiał zdjąć rurę łączącą obudowę filtra powietrza z przepustnicą.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik G2/G62 w ADR znajdziesz w króćcu z tyłu silnika (przy przegrodzie kabiny)na wysokości zacisku minusowego akumulatora;będziesz musiał zdjąć rurę łączącą obudowę filtra powietrza z przepustnicą.;)

Dzięki

a pierwsza część pytania -

- czy mowa tu o:

Engine Coolant Temp. Sensor (G62)

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki

a pierwsza część pytania -

- czy mowa tu o:

Engine Coolant Temp. Sensor (G62)

 

Tak G2/G62 - czujnik dwu funkcyjny; to dwa czujniki temperatury cieczy chłodzącej silnika w jednej obudowie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja nadal proszę o wypowiedzi do mojego postu #64.

Dodam, że poniżej 3 st. C, z rana, odpala bez problemu z resztą ciepły czy zimny, ale pierwsze sekundy po odpaleniu chodzi nie równo i troszkę się trzęsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś pytał o rezystancje czujnika w poszczególnych temp. Proszę poniżej. A czujnik jeśli nawet nie ma błędów w sterowniku o jego usterce to najszybciej można sprawdzić porównując temp widzianą przez ECU oraz temp widziana przez licznik w wartosciach mierzonych (nie patrzcie na durną wskazówke). Nie powinny one odbiegać od siebie o wiecej niż 1-2 stopnie. Rzadko kiedy uszkodzeniu ulegają obydwa obwody czujnika, dlatego albo ECU albo licznik powinny widzieć jakaś temp.

 

A co do pytania maciek-s to sprawdź świece żarowe, może przez nie sie trząść i bedzie biały dym leciał przy paleniu z wydechu choć dużo diesli, czy PD czy na VP troszkę zatrzęsie przy starcie. Sprawdź ewentualnie złacze na czujniku temp, ale prawdopodobnie do wymiany;) Pozdrawiam

ect2.JPG

ect.JPG

Edytowane przez tomlib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeden wniosek : wszystkie czujniki temperatury mają taką samą rezystancje nie zależnie czy jest niebieski,zielony lub czarny ,a różnią się tylko kształtem??

 

Ja mam nowy zielony czujnik i po czasie pokazuje mi identycznie jak za pierwszym razem kiedy go kupiłem.Temperatura wczasie jazdy 91,5-93 stopnie (w zakładce silnika) i 88-90 w zakładce instrumentów czyli rozbierzność jest ok 3,5 stopnia,ale decha pokazuje zawsze równo 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozbierzność jest ok 3,5 stopnia,ale decha pokazuje zawsze równo 90 stopni.

U mnie rowniez mniej wiecej tyle wynosi rozbieznosc. To w normie czy nie??, bo

Nie powinny one odbiegać od siebie o wiecej niż 1-2 stopnie

Na blacie jak mam juz 90C na VAGu jest ok 75C i powoli rosnie do 89-91C.

 

Na co bedzie wplywala wieksza rozbieznosć miedzy czujnikami?? Tylko spalanie wieksze czy rowniez osiagi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj tak !! :) Spalanie jest większe(jeżeli wogóle jest i to bardziej w benzyniaku) ,ale najważniejsze,że silnik odczyta po czasie 90 stopni :)

Osiągi raczej są takie same.Wcześniej popsuty jak maksymalnie pokazywał ok 75 stopni to raczej osiągi i spalanie były takie same jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAJWAŻNIEJSZE żeby silnik widzial dobrą temperature, licznik a już napewno wskazówka służą tylko do ewentualnej kontroli.

 

Jeśli nie jesteście pewni co do spalania to zauważcie jedna stałą powinność. Na zimnym silniku (zarówno diesel jak i benzyna) mają podwyższone obroty względem nominalnych (po rozgrzaniu). Jeśli po rozgrzaniu silnika obroty spadają do normalnego poziomu to można przypuszczać że bogatsza dawka została "wyłączona" i wszystko jest ok.

 

Z tego co z grubsza przeglądałem to wszystkie ECT grupy VAG mają taką samą charakterystykę, ale jeśli ktoś poda konkretny model silnika to sprawdzę dla pewności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zimnym silniku (zarówno diesel jak i benzyna) mają podwyższone obroty względem nominalnych (po rozgrzaniu).

To moj jest chyba jakis inny, bo po pol minucie a nawet szybciej mam zawsze 861obr/min. Jak jest ok 0C albo i mniej to widze wyzsze obroty ale przez krotka chwile (mniej niz 1 min).

 

Mimo stalych obrotow spalanie chwilowe na zimnym silniku po ok 2 min jest juz zawsze takie same jak na cieplym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy wasze Vagi też w 17-wskaźniki, grupa 003, pole 1 (coolant temp.), na zimnym silniku, bez jego odpalania, pokazują 30 st. C, mimo, że silnik zimny, nie odpalany? Czy może skala w tym polu zaczyna się od 30 st. C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilką to samo chciałem zapytać,bo dopiero teraz to zauważyłem.Dokładnie tak samo mam ,że w zakładce silnika temperatgura silnika jest 7 stopni ,a w zakładce Instrumentów zaczyna mi się od 30 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wasze Vagi też w 17-wskaźniki, grupa 003, pole 1 (coolant temp.), na zimnym silniku, bez jego odpalania, pokazują 30 st. C, mimo, że silnik zimny, nie odpalany? Czy może skala w tym polu zaczyna się od 30 st. C?
Chyba mam tak samo.

A pole nr 3 w Instruments co wskazuje? bo jak pocisnalem auto to 1sze pole pokazywalo 91C a 3cie 95C. Po paru minutach wartosci zblizyly sie do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie mylę to jest to temperatura oleju i rzeczywiście zaczyna sie od 30 stopni. W hex-canie chyba jest ta etykieta opisana bardziej szczegółowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavelek87

Witam wszystkich.

Sorka ze odbiegam od tematu

Słuchajcie mam problem ze swoim paskiem. b3 1.8 benz

Wymieniłem ostatnio termostat na nowy jakiejs tam firmy WAHLER.. no otwiera sie przy 90stopniach bo go sprawdzalem..Ale kurde przejade 5km i temperatura silnika trzyma 110stopni..i tak caly czas a plyn chlodniczy to az bulgocze..Co mam zrobic? Pozdobno uklad sie sam odpowietrza ale widze ze to gowno prawda..Temperatura 110stopni a w samochodzie mozna piwo schladzac..wogole ciepla nie daje.. Jak to poodpowietrzac.. poratujcie mnie.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Sorka ze odbiegam od tematu

Słuchajcie mam problem ze swoim paskiem. b3 1.8 benz

Wymieniłem ostatnio termostat na nowy jakiejs tam firmy WAHLER.. no otwiera sie przy 90stopniach bo go sprawdzalem..Ale kurde przejade 5km i temperatura silnika trzyma 110stopni..i tak caly czas a plyn chlodniczy to az bulgocze..Co mam zrobic? Pozdobno uklad sie sam odpowietrza ale widze ze to gowno prawda..Temperatura 110stopni a w samochodzie mozna piwo schladzac..wogole ciepla nie daje.. Jak to poodpowietrzac.. poratujcie mnie.. Pozdrawiam

 

Witam.

Być może nie działa u ciebie regulacja od przepływu płynu chłodzącego do nagrzewnicy i stąd brak ogrzewania. A to, że silnik osiąga tak wysoką temp. to może być uszkodzenie pompy wodnej. Oczywiście mogę się mylić.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

A co do odczytów temp. z vaga z 17-wskaźniki, grupa 003, pole 1, to fajnie, że się wyjaśniło, że skala odczytu temp. płynu chłodzącego, zaczyna się od 30 st. C. Faktycznie pole 3, grupy 003 to temp. oleju.

U mnie różnica między odczytem temp. ze 17-wskaźniki, grupa 003, pole 1, a 01-silnik, grupa 001, pole 4 jest ok. 2 - 2,5 st. C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavelek87

,,A to, że silnik osiąga tak wysoką temp. to może być uszkodzenie pompy wodnej."

 

Własnie chodzi o to ze pompa dziala bo jak zdjalem jeden waz to normalnie woda leci i dzeiki temu widac ze termostat tez sie otwiera.. chodzi mi o waz od gornego obiegu przy termostacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności