Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w moim passacie jest to normalna rzecz jak odpalam auto na zimnym silniku to obroty podskauja do 20tys i opadaja zatrzymujac sie lekko powyzej 10tys. i po rozgrzaniu silnika obroty juz spadaja ponizej 10tys. i chcialbym sie dowiedziec tez jaki mam kolor tego czujnika w swoim passku 97r. silnik 1.8 adr 125km, orientuje sie ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś zaje....sty silnik masz jak kręci się do 20 tys obrotów na minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przy odpalaniu tylko wskazowka osiaga pulap 20tys ale spada od razu do 10 tys. i sie zatrzymuje na tym pulapie az sie nie rozgrzeje i po 1min spada poniezej juz 10tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet w motocyklach silnik nie kręci się do 20 tys.obr./min. A u Ciebie może osiągać co najwyżej poziom 2 tys. obr./min., a później opadać do 1 tys. obr./min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z demontażem tego czujnika?

Wyciągasz zawleczkę a potem czujnik-jest wciskany. Przy montażu drugiego możesz uszczelnić go silikonem (łączenie metalowego kapturka z plastikiem) - pomaga przy zalaniu patrząc na twój ,,mokry silnik". Taka mała rada:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 2tys obrotow, ale czy to normalne jest z tymi obrotami, ze na zimnym po dpaleniu trzyma jedna kreske powyzej 1tys obrotow a po rozgrzaniu spada o jedna kreske ponizej 1tys obrotow? Czy powinny od razu obroty ustawic sie po odpaleniu nawet na zimnym silniku na te ponizej 1tys?

Edytowane przez klichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to 2tys obrotow, ale czy to normalne jest z tymi obrotami, ze na zimnym po dpaleniu trzyma jedna kreske powyzej 1tys obrotow a po rozgrzaniu spada o jedna kreske ponizej 1tys obrotow? Czy powinny od razu obroty ustawic sie po odpaleniu nawet na zimnym silniku na te ponizej 1tys?

 

Przy tych temp. na zewnątrz po odpaleniu powinien dojść do 1tys , moment pochodzić na ,,ssaniu,, i opaść do 900obr/min. A po za tym obroty w normie tzn. nie falują na rozgrzanym

Edytowane przez bmateuszd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tych temp. na zewnątrz po odpaleniu powinien dojść do 1tys , moment pochodzić na ,,ssaniu,, i opaść do 900obr/min. A po za tym obroty w normie tzn. nie falują na rozgrzanym

No to ja tak mam, zadnych falowan obrotow nie ma, wiec wszystko jest dobrze w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja tak mam, zadnych falowan obrotow nie ma, wiec wszystko jest dobrze w takim razie.

 

Jeżeli po odpaleniu maż obroty 1000/1100 i po chwili spadają do około 900 to wszystko dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciągasz zawleczkę a potem czujnik-jest wciskany. Przy montażu drugiego możesz uszczelnić go silikonem (łączenie metalowego kapturka z plastikiem) - pomaga przy zalaniu patrząc na twój ,,mokry silnik". Taka mała rada:D

 

dzieki:) tak mi jakos zostalo jak mi ********zielilo turbine... Musze go wreszcie umyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik pokazuje mi 90 stopni a vag 70 stopni czy to czujnik? G62. Brak błędów według vaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskaźnik pokazuje mi 90 stopni a vag 70 stopni czy to czujnik? G62. Brak błędów według vaga

 

zadaj sobie trochę trudu i poczytaj chociaż z 2 strony wstecz a odpowiedź gwarantuje Ci że uzyskasz.

Na 99,8% termostat. Jak by się czytać nie chciało.

Prosty test z wężami napisane jest wcześniej i wykluczysz go ( termostat) czy jest dobry czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłby walnięty termostat to wskazania na blacie i te pokazywane przez vaga nie powinny być takie same skoro są pokazywane przez czujnik G2/62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikus66 zrób prosty test, weż termometr pokojowy połóż na zimny silnik (po nocy) i porównaj temp na termometrze i na vagu, mi przekłamywało o 8 st C, ale po rogrzaniu było już 12-15st, dobrze radzę bo też się złapałem i wymieniłem termostat.... a był uwalony czujnik temp. co do wskaźnika to vag oszukuje, u mnie 90 st pokazuje przy realnej temp silnika 80-110 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzikus66 zrób prosty test, weż termometr pokojowy połóż na zimny silnik (po nocy) i porównaj temp na termometrze i na vagu, mi przekłamywało o 8 st C, ale po rogrzaniu było już 12-15st, dobrze radzę bo też się złapałem i wymieniłem termostat.... a był uwalony czujnik temp. co do wskaźnika to vag oszukuje, u mnie 90 st pokazuje przy realnej temp silnika 80-110 st

 

Dzięki tak zrobię, w sumie to ja też obstawiam czujnik, bo gdy miałem jeszcze Golfa 2 bęzyna-gaz to miałem uwalony termostat i tęperatura nigdy nie doszła do 90 stopni na blacie a po wymianie termostatu jak ręką odjoł. A tu stoi na 90 czy z klimą czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wcześniej na blacie było 0, a vag podawał ze komputer widzi ok.70st. C po ok godzinie postoju, a do zegarów podawał tylko 37st. C. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy. Na blacie wreszcie widzę jaka jest temperatura silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na blacie wreszcie widzę jaka jest temperatura silnika.

 

chyba widzisz co chcesz ... tyle że u Ciebie był ew. uwalony czujnik bo nic nie wskazywał.

 

Ile razy już jest napisane jak WÓŁ ! że konstruktorzy zrobili tak licznik ( wsad) by nie pokazywał liniowej temperatury tylko taką jaką byśmy chcieli widzieć, czyli 75-105* realnej - na blacie jest zawsze 90!. Można to przerobić poprzez wymianę wsadu w liczniku ale czy to aż tak ważne. Test z wężem z chłodnicy nic nie kosztuje a sprawdzisz sobie termostat, jak jest lekko ciepły z góry przy wejściu jak pokazuje te 75* to na 100% termostat i tyle w temacie.

 

Wskaźnikiem się nie sugerować tylko wartością na vag w licznik i wartością z vag w silnik i tu porównywać, jak są zbliżone +- 4 stopnie czujnika nie ruszać. Poniżej 5 stopni na dworze nie ma co porównywać na zimnym bo w bloku licznik pokazuje zawsze 5 i mniej nie pokaże. Porównać sobie można jak jest cieplej jak i sprawdzić czy rośnie podobnie + przy pełnym nagrzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dev14 na pewno mówisz dobrze, ale....

przy temp. 6 st C vag (temp na silnik) pokazał mi -1,5 st C a termometr (taki zwykły na okno) wskazał 6,5 dokładnie :)

temp. podawana na licznik i na ecu była +- 3st C (na rozgrzanym, na zimnym zapomniałem sprawdzić)

wymieniłem termostat na org z ASO i dalej dokładnie to samo

stary czujnik temp. był rozszczelniony (góra obracała się w metalowym dole)

test z wężami.... no cóż miałem 75st C i wąż robił się ciepły bo na prawdę było już 90st C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zadaj sobie trochę trudu i poczytaj chociaż z 2 strony wstecz a odpowiedź gwarantuje Ci że uzyskasz.

Na 99,8% termostat. Jak by się czytać nie chciało.

Prosty test z wężami napisane jest wcześniej i wykluczysz go ( termostat) czy jest dobry czy nie.

 

Dzisiaj zrobiłem ten test i tak górny wąż ciepły tak na oko coś ze 45-50 stopni, może mniej, dolny ten który idzie do termostatu zimny, na blacie 90 stopni chyba termostat mogę wykluczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności