Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Hm raczej nic, to normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm raczej nic, to normalne :)

 

A nie powinnien trzymać cały czas temp 90 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ja mam 2,5 TDI i wymiana była banalnie prosta :) podniosłem pokrywę silnika i ukazał się czujniczek. Wyciągnąłem zawleczkę i wyjąłem czujnik dość ciężko siedział bo ma założony oring. następnie wypiąłem kostkę, przepiąłem do nowego czujnika, i wcisnąłem z powrotem do otworu oczywiście z nowym oringiem. Założyłem zawleczkę i koniec zabiegu :) A cha pamiętaj aby robić to na zimnym lub nie za ciepłym silniku bo przy wyjmowaniu czujnika wywali trochę płynu dlatego lepiej żeby był zimny bo można się oparzyć. Po zabiegu uzupełnij płyn u mnie wyleciało ok 0,5 litra. Sprawuje się dobrze czujnik nie wariuje temperaturę wskazuje dobrą i błąd się nie pokazuje.

Miłego majsterkowania

 

Orientujesz się czy w 2.5TDI jak i 1.9TDI wygląda to mniej wiecej tak samo ?

Jak myslisz w moim przypadku będzie tylko czunik czy od razu i termostat wymieniać ? Jak termostat to pewnie lepiej do mechanika podjechać co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy powinna być ale przy niskich temp podaczas postoju to normalne że trochę spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientujesz się czy w 2.5TDI jak i 1.9TDI wygląda to mniej wiecej tak samo ?

Jak myslisz w moim przypadku będzie tylko czunik czy od razu i termostat wymieniać ? Jak termostat to pewnie lepiej do mechanika podjechać co nie ?

Wiesz co nie wiem jak jest w 1.9 TDI :) Ale jeśli chodzi o termostat ja mam silnik 2,5 TDI BDG i u mnie termostat jest na pewno gdzieś za rozrządem więc trzeba ściągać zderzak i całą resztę, rozpinać rozrząd, roboty sporo i do tego koszty duże :( . Przy wymianie rozrządu w tych modelach zawsze należy wymienić termostat za jednym razem, to samo tyczy się pompy wodnej ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak wymienić ten czujnik w silniku 1.8 125KM ADR??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę poczytasz to stronę albo dwie wstecz jest opis.

 

A ja pany potrzebuję nr czujnika tego w termostacie ale silnik to 1,6AHL. Na allegro widzę kilka różnych rodzajów. Wiem ze musi być 4 pinowy. U mnie ogrzewanie działa bez zarzutu. Tylko temperatury na zegarach mi nie pokazuje. Vag nie wywala błędu.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wskazówka od temperatury raz wskazuje raz nie, czy to wina czujnika czy przewodów które wchodzą w ten czujnik ?? może brak jest dobrej masy i jak się zruszy to wskazuje albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wskazówka od temperatury raz wskazuje raz nie, czy to wina czujnika czy przewodów które wchodzą w ten czujnik ?? może brak jest dobrej masy i jak się zruszy to wskazuje albo nie.

obstawiam w ciemno czujnik, jak pada takie właśnie szopki wychodzą zazwyczaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tak właśnie umiera czujnik.

 

Ja miałem taką sytuację latem - raz normalnie wskazywał, raz leciał nagle na 0. Zamówiłem w sklepie moto niby oryginalny czujnik (ELTH Made in Luxemburg, na obudowie logo 0OOO,VW, wygląd identyko jak z ASO). Po zamontowaniu czujnika wskazówka była niemal idealnie w pionie, aczkolwiek dość długo musiałem jechać zanim silnik się nagrzał.

 

Gdy zaczęła się jesień i temp <10* C, wskaźnik przestał pokazywać 90*. Im zimniej tym gorzej. Zimą często wskazówka nie przekraczała trzeciej małej kreseczki.

 

Wymieniłem termostat na Wahlera (stary też wahler). Bez poprawy.

Wymieniłem termostat na ori z ASO - minimalna poprawa, 90* na wskaźniku było rzadkością w ujemnych temperaturach. Jeżeli wskazówka stanęła w pionie to tylko na pół minuty, potem zjeżdżała do połowy skali.

 

Wczoraj kupiłem prawdziwy ori czujnik z ASO. Po założeniu i przejechaniu 7km wskaźnik stoi na 90*. Przejeździłem od rana 100km w celach testowych na trasie i po mieście, z ogrzewaniem ustawionym na Hi - bez przerwy pion.

 

Wniosek dla Was mam jeden - nie ma co oszczędzać - tylko ori termostat i czujnik, i tylko z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz napisz jeszcze jaki jest koszt części w ASO. Jak znam życie to nie wąski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

145zl za czujnik, 120 termostat.

 

W sklepach internetowych czujniki ori są za 40-80zl. Takie "ori" już miałem i serdecznie dziękuję za takie przeboje.

 

EDIT - dziś po całonocnym postoju wskazóweczka osiągnęła pion po 7km (-2*C za oknem) i tak się utrzymywała na całej 50km trasie pokonywanej w sposób ekonomiczny, z włączonym ogrzewaniem na HI, nawiew 1 kreska. Wreszcie spokój!

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik i termostat do wymiany i nie ma co oszczędzać, a podajcie mi jakieś namiary na czujnik gdzie go szukać ? termostat wyczytałem że znajduje się od dołu gdzieś blisko pompy wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli czujnik i termostat do wymiany i nie ma co oszczędzać, a podajcie mi jakieś namiary na czujnik gdzie go szukać ? termostat wyczytałem że znajduje się od dołu gdzieś blisko pompy wody.

Wszystko jest na forum Michał jesli chodzi ci o model na pompowtryskach to termostat jest w bloku silnika obok alternatora a w silnkach na starej pompie na dole silnika nad miską oleju obok pompy wody.

 

---------- Dodano o 20:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:38 ----------

 

Odpowiedź jest w Twoim pytaniu ;) tylko ''Originał''

 

Ostatnio wymieniałem koledze kupił wahlera bez znaczków logo audi vw dał 28zł a ja kika lat temu w aso 117zeta i porównywałem temp.w bloku i na zegarach pokrywała sie idealnie czyli czasami niewarto przepłacać .

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

własnie sprawdziłem vag temperaturę i w silnk bloki pomiarowe wyniosła 73,7 a na instruments bloki pomiarowe 74 stopnie na zegarze równe 90 auto przejechało 25km czyli powinno się rozgrzać więc termostat do wymiany? może to ktoś potwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym właśnie obstawiał czujnik, a nie termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sam nie wiem temperatury się pokrywają to powinno być ok może ktoś mądrzejszy się wypowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

własnie sprawdziłem vag temperaturę i w silnk bloki pomiarowe wyniosła 73,7 a na instruments bloki pomiarowe 74 stopnie na zegarze równe 90 auto przejechało 25km czyli powinno się rozgrzać więc termostat do wymiany? może to ktoś potwierdzić

 

A sprawdziłeś czy węże od chłodnicy są ciepłe jeden powinien być gorący drugi ciepły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem chociaż passata mam krótko to ten sam czujnik podaje temperaturę do komputera i na zegary. Przynajmniej u mnie tak jest. Wiec skoro zegary pokazują co innego, a vag co innego dlatego obstawiam czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze obstawiasz ale czasem bywa tak że i czujnik i termostat padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności