Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik, dzięki za zainteresowanie.

Czy czujnik tego pokroju będzie dobry czy polować w coś "lepszego" ?

 

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-vw-lupo-passat-b5-b6-96-i3674919569.html

 

Generalnie to loteria,lecz największe szanse powodzenia są przy zakupie ori czujnika w salonie VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, a czym może różnić się czujnik oryginalny a taki "no name" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam czujnika firmy MAXGEAR ,na desce po jego zamontowaniu miałem temp 70 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam czujnika firmy MAXGEAR ,na desce po jego zamontowaniu miałem temp 70 stopni

bo to najtanszy chłam jaki można kupić:D jako czujnik się nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki kupujcie tylko oryginały albo EPS - cena obu podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana czujnika i termostatu rozwiązała problem, temp na kompie 86 stopni na desce 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Posiadam passata 2,5 TDI 163 KM, 2004 rok produkcji. Od kilku lat mam problem z odpalaniem samochodu gdy postoi z godzinkę, dwie lub jak jest ciepło... Trzeba długo kręcić i mocno dymi na czarno jak odpali. Jeździłem po wszystkich magikach i żaden z nich nie znalazł przyczyny, nigdy nie pokazał się żaden błąd. Od kilku dni zauważyłem że podczas jazdy temperatura spada do zera i po chwili się podnosi na 90 stopni. Do tego spalanie w tym modelu odkąd mam problem z odpalaniem wzrosło do 12L/100km i trasa 8,5/100km przy jeździe do 120 km/h. Czy to może być problem z czujnikiem temperatury? Proszę wskazać w jakim miejscu znajduje się czujnik odpowiedzialny za podawanie temperatury do ECU. Wyczytałem na tym forum, że są dwa jeden w wężu jeden w bloku? Jeden jest odpowiedzialny za wentylator? A Drugi za wskazania? Czy mylę się? Proszę o wskazanie w jakich miejscach znajdują się te czujniki.

 

Czy ten czujnik będzie pasował do mojego modelu??

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-audi-ford-seat-skoda-vw-nowy-i3763572909.html

Edytowane przez pietroff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko ze w benzynie , samochód postał i nie chciał odpalić .

I miałem walnięty ten czujnik w bloku silnika, podawał błędne wskazania.

ten czujnik będzie pasował tylko musisz wiedzieć ilu pinowy masz u siebie 3 lub4 . Wydaję mi się ze jak ten przy chłodnicy będzie miał 4 piny to i ten w bloku ma również 4 ( obydwa czujniki są identyczne )

A co do tego gdzie go masz umieszczonego w bloku to musisz znależć jakiś schemat rozmieszczenie czujników w danym silniku .

 

Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi, żebym nie wprowadził kolegi w bląd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę wskazać w jakim miejscu znajduje się czujnik odpowiedzialny za podawanie temperatury do ECU. Wyczytałem na tym forum, że są dwa jeden w wężu jeden w bloku? Jeden jest odpowiedzialny za wentylator? A Drugi za wskazania? Czy mylę się? Proszę o wskazanie w jakich miejscach znajdują się te czujniki.

 

Czy ten czujnik będzie pasował do mojego modelu??

http://allegro.pl/czujnik-temperatur...763572909.html

Czujnik jest jeden nr 059919501A czyli dwa w jednym , jeden pomiar na licznik, drugi do komputera . W moim AKN po zdjęciu pokrywy górnej silnika trudno nie zobaczyć ( dobre zdjecie było na forum Audi) część środkowa bliżej pokrywy rozrządu , ustawiony pionowo.

Jak wszyscy tu piszą trzeba kupić oryginał i kosztuje ok. 50zł , nie wyrzucaj 23zł szkoda czasu i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee pionowo on nie jest ustawiony, może zależy od slinika w 1.9 AVF jest pod skosem dlatego należy zaopatrzyć się w G12. Czujnik na wężu jest od wiatraka i nie jest on identyczny jak ten w bloku, różnią się kolorami. Ja w wężu mam niebieski a w bloku zielony. Oczywiście nie można stosować ich zamiennie. Od kilku lat kolego jeździsz z rozwalonym czujnikiem?! 50 zł w ASO i 20 min roboty :) Sprawdź nie zaszkodzi, okazać się może jak wymienisz czujnik że jednak termostat też jest walnięty. Ja tak miałem stary czujnik pokazywał 90^C idealny pion a w rzeczywistości było 60 ^C. Okazało się po wymianie czujnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wszyscy tu piszą trzeba kupić oryginał i kosztuje ok. 50zł , nie wyrzucaj 23zł szkoda czasu i pieniędzy.

Sprzedawca gwarantuje że to oryginał....

 

---------- Dodano o 10:20 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:16 ----------

 

Od kilku lat kolego jeździsz z rozwalonym czujnikiem?! 50 zł w ASO i 20 min roboty

Jak napisałem wcześniej byłem u wielu magików, również w ASO i nikt nigdy nie znalazł co jest przyczyną ciężkiego odpalania. Pod względem wtrysków pompy i całej elektroniki związanej z uruchamianiem wszystko zawsze było perfekcyjne. Dopiero od niedawna problem ze skaczącym wskaźnikiem temperatury dał mi sporo do myślenia. Być może żaden z magików nigdy nie sprawdził czujników pod kątem temperatury, bo wyczytałem właśnie na tym forum, że mogą nie sygnalizować błędu a dawać błędne wskazania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mi akurat wywaliło błąd ale u mnie była masakra, temperatura na desce stała ale w ECU -32 20 -15 40 90 -15 i tak w kółko.

No nic wymień ten czujnik i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, mi akurat wywaliło błąd ale u mnie była masakra, temperatura na desce stała ale w ECU -32 20 -15 40 90 -15 i tak w kółko.

U mnie było tak samo. Wskazówka na zegarach pokazywała bezbłednie a komputer pokazywał co innego i wartości sporo się rózniły .

Wymiana czujnika pomogła jak reką odjał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem. Auto w czasie jazdy nagrzewa mi się do temperatury około 60-70 stopni. Po zgaszeniu auta i natychmiastowym przekręceniu kluczyka w pozycji zapłon bez odpalania temperatura na wskaźniku wzrasta do 80 stopni . Po ponownym uruchomieniu i ruszeniu temperatura znowu zaczyna spadać do 60-70 stopni. Sprawdziłem błędy i pokazało że jest uszkodzony czujnik temperatury silnika. Auto generalnie grzeje ale tylko w pozycji HI i nie ma też jakiegoś wielkiego szału. Pompę wody wymieniona na nową w sierpniu od tego czasu przejechane około 2000 KM.

 

Druga sprawa to nie włączająca się klimatyzacja przy temperaturze około 3-4 stopni na plusie. Podobno pomaga włączenie tylko nawiewu na szybę, niestety u mnie nie działa. Czy wspomniany wcześniej czujnik temperatury silnika może być tego przyczyną?

 

 

PS. Jakiej firmy ew. kupić czujnik i termostat?????

W ASO za czujnik powiedzieli mi 180 zł a termostat 120. Masakra

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to nie włączająca się klimatyzacja przy temperaturze około 3-4 stopni na plusie. Podobno pomaga włączenie tylko nawiewu na szybę, niestety u mnie nie działa. Czy wspomniany wcześniej czujnik temperatury silnika może być tego przyczyną?

 

 

PS. Jakiej firmy ew. kupić czujnik i termostat?????

W ASO za czujnik powiedzieli mi 180 zł a termostat 120. Masakra

 

Napisz do kolegi icegoranet http://forum.vw-passat.pl/threads/97537-CZESCI-ORYGINALNE-i-zamienniki-PROMOCJA-na-odgrzybiacze-klimy-WWW-BEST-SOLUTIONS-PL na pewno zaproponuje coś ciekawego w przystępnej cenie.

czujnik to tylko ori taki mi polecono i jestem zadowolony

termostat mam vernet i trzyma elegancko

 

za wyłączanie klimy poniżej 4 stopni odpowiedzialny jest czujnik ale świeżego powietrza

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a powiedzcie jakim cudem mógł paść czujnik temp cieczy chłodzącej i nie wyrzuca błędu? Wiem, że czujnik mam padnięty bo mi nie pokazuje na zegarach nic. Wskazówka cały czas leży na 0. Kiedyś czasem drgnęła, a od jakiegoś czasu nic. Polski VAG nic nie wyrzuca. Do tego od jakiegoś czasu mam taki dziwny objaw. Jak silnik jest fizycznie zimny to przy próbie ruszania i dodaniu gazu obroty spadają i silnik potrafi nawet zgasnąć. Żeby ruszyć muszę podpompować gazem i ruszać z przynajmniej 2000obr/min. Chociaż czasem nie ma żadnych objawów i auto jeździ normalnie nawet na zimnym. Po rozgrzaniu silnika objaw znika. Czy to od tego czujnika czy może potrzebne jest czyszczenie przepustnicy. Cały czas mówię o czujniku na termostacie. Silnik 1,6 AHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nie wyrzucało błędu, mimo, że wskazania między dwoma czujnikami mocno od siebie odstawały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś wymiana czujnika a dla wszystkich szukających czujnika w passacie 2,5 TDI V6 163KM Silnik BDG z 2004 roku zamieszczam foto. Czujnik jest zaraz pod pokrywą górną silnika z przodu :) nie tak jak ETKA podpowiedziała że z prawej strony z tyłu silnika

 

.IMAG0494.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś foto wrzuci ktoś z umiejscowieniem czujnika dla silników 1.8 125KM ADR ???

 

Ponawiam pytanie. Jakiej firmy polecacie czujnik i termostat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czujnik to tylko ori taki mi polecono i jestem zadowolony

 

Także polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności