Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może gdzie mogę znaleźć ów czujnik g-62 ? Przeczytałem kilkanaście tematów weryfikując mój problem, odnalazłem czujnik w samochodzie i teraz chciałbym go wymienić. Niestety szukając na allegro nie znajduję oryginalnego czarnego a jedynie zielony czujnik który inaczej wygląda, szukałem również na innych stronach bezskutecznie. Niestety większość linków na różnorakich forach jest nieaktualne przez co mam trudności. Za wszelką pomoc, dziękuje

 

Sprawdz tu http://forum.vw-passat.pl/forums/114-Ogloszenia-i-uslugi-komercyjne

Napewno dobiorą ci odpowiedni czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie w ASO jak chcesz oryginalny. Zamienniki firmy EPS są bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Przykleje się do tematu. Problem miałem z wentylatorem chłodnicy, a mianowicie chodził cały czas na pierwszym biegu. Kupiłem czujnik do wentylatora ten co znajduje się na dole auta po prawej stronie. Ten co odpowiada za włanczanie wentylatora. Co się okazało pan w sklepie dał mi 4 pinowy a mój jest na dwa. Po odłączeniu całkiem czujnika wentylator nadal chodził na pierwszym biegu. Drugi czujnik co mam u góry po lewej stronie jest na 4 piny. Coś mnie tknęło i podpiąłem ten co kupiłem f18 zamiast g2 a jak spowrotem podpiąłem jak było na początku to już wentylator działa na 2 biegu i pokazuje się pomarańczowa kontrolka z silnikiem!! Czy w moim aucie jest 2 pinowy czujnik?? Co mam teraz zrobić żeby było jak wcześniej. Przecież jest podpięte tak jak było a wentylator chodzi na drugim biegu!! Mój silnik 2.0 131 koni ALT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem. Wentylator klimy chodził od razu po włączeniu auta, bez załączonej klimatyzacji, a po kilku sekundach

przechodził w 2 bieg. Wymieniłem czujnik na dole w trójniku i nic, to samo. Okazało się że niekumaty gość w sklepie dał mi czujnik

ten co jest za silnikiem. Kolejna wizyta u mechanika, diagnostyka nr czujnika, do innego sklepu i eureka. Po wymianie wentylator nie pracuje, dopiero po włączeniu klimy pracuje tak jak powinno. Ten pierwszy czujnik i tak wykorzystałem, bo po pewnym czasie wskazówka temperatury "poległa" na "0". Po wymianie stoi na 90 stopni. I tak ma być. Konkludując, czujników nie zamieniać. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie ? wymieniłem czujnik zewnetrzny powietrza ten przed chłodnica i jadac ze 40 km pokazywał 3 stopnie na klimatroniku a było cieplej na zawnatrz az wkoncu zatrzymał sie na 9-10 stopniach i ni chu chu ani wiecej ani mniej nie rusza sie , czy moze byc ze mam jeszcze czujnik temperatury płynu chłodzacego do wymiany czy szukac gdzies indziej przyczyny ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam pytanie ? wymieniłem czujnik zewnetrzny powietrza ten przed chłodnica i jadac ze 40 km pokazywał 3 stopnie na klimatroniku a było cieplej na zawnatrz az wkoncu zatrzymał sie na 9-10 stopniach i ni chu chu ani wiecej ani mniej nie rusza sie , czy moze byc ze mam jeszcze czujnik temperatury płynu chłodzacego do wymiany czy szukac gdzies indziej przyczyny ? pozdrawiam

 

kup/wymień czujnik na drugi bo widocznie ten jest fabrycznie skopany co się zdarza, temp. zewnętrzna na klimatroniku nie jest związana z płynem czy innym ustrojstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujniki na nowe. Ten pod autem z prawej strony stojac przodem do auta (u mnie jest na dwa przewody) I ten co jest u gory cztero pinowy!! Problem dalej ten sam. Po przekreceniu na zapłon wentylatory stoją po odpaleniu włancza się wentylator klimy i wody. Czy w silniku ALT jest jeszcze jakiś czujnik bo wymieniłem dwa i dalej lipa. Jak można sprawdzić ten góry czy nie jest fabrycznie uszkodzony?? Gośc w sklepie sprzedał mi Verneta. 1.830.258 KW 530 258 Czujnik temp wody audi 96 zielono czarny. Może to nie ten czujnik??

Edytowane przez noidemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem klemy od akumulatora i podłączyłem po godzinie i problem znikł. Check zgasł wentylator od klimy nie kręci się. Zastanawia mnie jeszcze jedno czy wentylator od chłodnicy powinien się wolno kręcić jest on na pasku od alternatora na rolce i pasek go powoli napędza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpiąłem klemy od akumulatora i podłączyłem po godzinie i problem znikł. Check zgasł wentylator od klimy nie kręci się. Zastanawia mnie jeszcze jedno czy wentylator od chłodnicy powinien się wolno kręcić jest on na pasku od alternatora na rolce i pasek go powoli napędza.

 

To jest wizkoza ... on zawsze się kręci i wraz z wzrostem prędkości obrotowej silnika i on przyśpiesza a jak to nie starcza dopina się drugi wentyl elektryczny ten sam co od klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam ten długi post i już zgłupiałem.

Problem polega na tym, że po dłuższej jeździe na vagu mam temperaturę 80,1 stopnia, a na blacie wskazówka pokazuje równo 90 stopni (stoi pionowo).

Mam jeszcze problem z klimatronikiem, który polega na tym, że jak jest samochód zimny to bardzo szybko leci ciepłe powietrze, którego temperatury nie idzie regulować. Jak ruszam i samochód się rozgrzeje to muszę ustawić na klimatroniku 18 stopni bo po 15 minutach (teraz w te pogody) mam gorąco w samochodzie. Dopiero jak wyjadę gdzieś na trasę to muszę z 18 na 22 stopnie dać bo się zimno robi.

 

Teraz pytanie czy to wszystko jakoś ze sobą jest połączone, a mianowicie wskazania na vagu i ten problem z klimatronikiem ? Jaka temperatura powinna być na vagu i ogólnie jak sprawdzić, przeprowadzić diagnostykę tych czujników?

 

Jeszcze byłem zobaczyć pod maskę i mechanik, który mi wymieniał kiedyś szfankujący czujnik przy okazji wymiany rozrządu, założył mi zielony ten czujnik - mam silnik awx i z tego co piszecie to podobno powinien być niebieski.

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez antost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

passat 1.9 tdi 101 km avg, problem ze wskazaniem temperatury cieczy na liczniku, rzadko pokazuje temp. 90, często wskazówka jest w polowie na 65 stopni, termostat raczej dobry, wskaznanie vag brak błędów, ogrzeanie działa prawidłowo, czy przyczyna lezy po stronie czujnika czy termostatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo. Wymieniałem termostat na ori z ASO, ale to pomogło tylko trochę. Gdy przyszły mrozy silnik nie rozgrzewa się na trasie 45km.

 

Czy masz osłonę pod silnikiem? Bez niej AFN i AHU nie nagrzeją się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawełek59

Raczej czujnika, sprawdź czy przy tych 65 stopniach nie masz ciepłego węża do chłodnicy, jeśli tak winę ponosi termostat. Zakupu polecam dokonać w ASO ja przez te Wahlery tylko wyrzuciłem pieniądze w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była sytuacja, że wskazówka pokazywała pion a ecu dostawał wartości róóóóżne, po wymianie ecu i deska zgadzają się, jednak okazało się że termostat również jest walnięty bo otwiera się przy 70 i nie dogrzewa się - co zauwyażyłem dopiero po wymianie czujnika(wcześniej pokazywało 90). Więc najlepiej podpiąć pod Vaga jak czujnik walnięty to pokaże błąd, termostat to w 2 kolejności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także jest podobny problem, ponieważ na desce 90*C jest rzadko, przeważnie około 85*C. Problem pojawił się po wymianie czujnika G62, który mimo iż pokazywał 90*C(na liczniku), to w kompie sygnalizował błąd(spalanie także było trochę wyższe). Nowy czujnik błędu w vcds'ie nie pokazuje, natomiast niezbyt często widzę 90*C na liczniku. To będzie problem z czujnikiem czy termostatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam podobnie, czujnik pokazuje ok 80*C, sporadycznie 90*C,

Na VAG-u wyskoczyl blad z czujnikiem cieczy chłodzącej - co wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniu zacznij od czujnika wiesz termostat to 30zł więc można za 1 razem bo przy wymianie czujnika i tak trochę G12 zleci. Ja tego nie zrobiłem i żałuję bo 2 raz stracę płyn :P

 

Michał widzę że to co ja to na bank termostat przy 70 mi się otwiera (Wczoraj sprawdzałem). Termostat do wymiany i będzie okej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u Ciebie ze spalaniem po wymianie termostatu, gdy teraz auto osiąga właściwą temperaturę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat przede mną jeszcze- po samej wymianie czujnika spalanie spadło po wymianie będzie na 100% mniejsze nie dużo pewnie ale 0,3 do 0,5 / 100km

 

Co do czujnika ja kupiłem oryginał za ok 50zł są to małe kwoty jak na części więc nie ma sensu chyba oszczędzać. Dolicz przesyłke to dołożysz 20zł i masz oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności