Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

było pisane wielokrotnie że 90*C na blacie to rzeczywista temp w granicy 75-105*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

własnie sprawdziłem vag temperaturę i w silnk bloki pomiarowe wyniosła 73,7 a na instruments bloki pomiarowe 74 stopnie na zegarze równe 90 auto przejechało 25km czyli powinno się rozgrzać więc termostat do wymiany? może to ktoś potwierdzić

 

termostat, czujnik jest zespolono tzn. są osobne 2 pomiary na zegary i komputer z 2 czujników ( znajdujących się w jednym) zatem nie jest możliwością by padły 2 na raz , jak już to jeden świruje raz pokazuje by za moment pokazać 0* , albo są rozbieżności w wskazanej temp. albo padnie całkiem. Sprawdź do pewności wąż co wchodzi do chłodnicy czy jest ciepły, jak jest ciepły przy tych 74* to termostat do wymiany na 100*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik (ELTH Made in Luxemburg, na obudowie logo 0OOO,VW, wygląd identyko jak z ASO). Po zamontowaniu czujnika wskazówka była niemal idealnie w pionie, aczkolwiek dość długo musiałem jechać zanim silnik się nagrzał.

Gdy zaczęła się jesień i temp <10* C, wskaźnik przestał pokazywać 90*. Im zimniej tym gorzej. Zimą często wskazówka nie przekraczała trzeciej małej kreseczki.

Tak się składa, że to jest oryginał. W IC jest ten czujnik w cenie około 55zł i taki miałem okazje trzymać w dłoni porównując go do oryginału wyciągniętego z mojego Passata. Data na nim, to 28 tydzień 1999r. Były identyczne! Możliwe, że miałeś uszkodzony, dlatego źle wskazywał.

może też być tak, że teraz źle wskazuje tzn. wszędzie wskazania rzędu 87'C, a termostat wcale nie musi być otwarty, bo w rzeczywistości wcale nie jest 87'C, a np. te 74'C. Prosty test wystarczy zrobić, czyli gdy osiągniesz 87'C w sekcji ecu, to dotknij wąż na powrocie z chłodnicy. Teoretycznie powinien być ciepły, bo termostat jest otwarty.

 

Wniosek dla Was mam jeden - nie ma co oszczędzać - tylko ori termostat i czujnik, i tylko z ASO.

Nie zgadzam się. Jak się ma zaufane źródło, to można sporo zaoszczędzić kupując w bdb cenie oryginały lub najwyższej jakości zamienniki i nie mam na myśli jakieś toprany czy inne febi.

Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły niestety:

2 miesiące temu miałem padniety termostat i czujnik- czujnik Ori z aso ponad stówka a termostat wahlera

Czujnik padł po 2 miesiącach w sobotę wymieniłem a termostat za 30zł działa bezbłędnie.

Oczywiście czujnik odesłany na reklamację ale za nowy i tak musiałem zapłacić 2 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fatalnie.

 

Co to termostatu - moje wcześniej kupione wahlery okazały się równie dobre jak termostat z ASO. Teraz mam 2 termostaty w zapasie.

 

Z czujnikami bywa taki problem, że przez nieszczelny oring płyn wycieka po czujniku i dostaje się do wnętrza układu pomiarowego. Z zewnątrz nie jest to konstrukcja hermetyczna. Wystarczy odrobina wilgoci we wtyczce aby czujnik zdechł za kilka tygodni. Przy wyciąganiu czujnika zawsze robi się mokro do okoła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne vag nie wyrzucił błędu, zwarcia ani nic a wartości do ecu 40^C a na deske 17^C. Kwestia była jeszcze taka że się pogaraszało na początku na desce mialem max 70 pozniej tak 60 a na koniec nawet nei wstawała, byłem pewny że termostat puszcza coraz bardziej :) a tu taka niespodzianka dobrze że jest ten VAG ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak przewód jest ciepły idący do chłodnicy a powrót jest zimny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to fatalnie.

 

Co to termostatu - moje wcześniej kupione wahlery okazały się równie dobre jak termostat z ASO. Teraz mam 2 termostaty w zapasie.

 

Z czujnikami bywa taki problem, że przez nieszczelny oring płyn wycieka po czujniku i dostaje się do wnętrza układu pomiarowego. Z zewnątrz nie jest to konstrukcja hermetyczna. Wystarczy odrobina wilgoci we wtyczce aby czujnik zdechł za kilka tygodni. Przy wyciąganiu czujnika zawsze robi się mokro do okoła...

Podobno pomaga przed założeniem czujnika uszczelnienie kołnierza silikonem. Trzeba będzie spróbować bo ori po roku zaczyna się sypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a więc tak przewód jest ciepły idący do chłodnicy a powrót jest zimny

 

przy tych 74 stopniach jest ciepły ? górny wąż z chłodnicy nie dolny bo w passku jest obieg odwrotny z góry przechodzi w dół. Jak tak to termostat do wymiany a nie czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie proste pytanko do ludzi dobrej woli ;)

 

Do B5 1,8T podejdzie chłodnica płynu chłodzącego od Audi A4 albo A6 z tym samym silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARYHA THC

Witam !

 

Jestem nowy tu na forum i nie wiem gdzie opisać mój problem jeśli piszę nie tu to proszę o przeniesienie postu.

 

Mój problem to niska temperatura silnika a dokładniej chodzi o to że gdy na dworze było -20 C to zakryłem chłodnicę i poziom temperatury wskazywał mi +50 C myślałem że to nie jest żadna usterka ale gdy mrozy ustały a teraz mamy nawet do ?10 C a poziom temperatury nadal wskazuje + 50 C to chyba jest coś nie tak .

Proszę o szybie odpowiedzi zależy mi na tym bo bardzo dużo jeżdżę autem i nie chce aby memu passat-owi coś sie stało .

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem nowy tu na forum i nie wiem gdzie opisać mój problem
W większości przypadków, aby dowiedzieć się o przyczynach usterki wystarczy przeczytać kilka postów tematu, Krystian.

Gdybyś to zrobił, wiedziałbyś, że problem Twój związany jest z czujnikiem temperatury silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy wadliwe działanie czujnika może wpływać na poranny rozruch tzn gdy na dworze było -2 czy -10 auto odpalało ładnie gdy rano wychodze do pracy na dworze temperatura +2 auto odpala za trzecim razem po 8 godzinach w pracy na dworze temp. +8 auto odpala dobrze dodam ze świeszki grzeją i były sprawdzane pompowtryski gr 13 [ -0,80 0,26 0,16 0,33 ] gr 23 [ 2,0 -11,0 13,0 2,0 ]czy wadliwe działanie czujnika może wpływać na zmiane dawki na powmowtryskach ztn. albo jest za bogata albo za uboga i w zakresie temperatur na dworze +2 +4 żle odpala prosze o jakąś porade z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od zakupu samochodu miałem błąd 17664 czyli czujnik temperatury cieczy chłodzącej, dzisiaj się zabrałem za ten problem na początek przeczyściłem wtyczkę środkiem KONTAKT polecam w 100% jest fajny i dobrze działa. Okazało się że po tym zabiegu błąd zniknął polecam to na pierwszą próbę przed wymianą czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemolang771 miałem takie same objawy na mrozie palił ale jak było lekko na plusie łapał za 2 lub 3 razem i zrobiłem tak jak dvd pisze i pomogło(miałem blad czujnika temperatury)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlody24wp w w poniedziałek byłem kupić nowy czujnik 67zł po wymianie odpalił na strzał we wtorek tak samo ale w środe rano przy temperaturze +1 za 3 razem szlag mnie trafia dziś zawiozłem do majstra co sie zajmuje typowo diezlami rano ma go podłączyć pod kompa i sprawdzać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymieniłem termostat na oryginalny vwag 050 121 113C i temp. na kompie jak była 78 st tak jest 78st. Przed odpaleniem vag pokazuje temp zgodną z temp. otoczenia (+- 1,5 st C). Auto ma reduktor Genius MB 1200 wpięty, ale rok temu temp była w normie. Ktoś coś podpowie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z demontażem tego czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności