Skocz do zawartości
Gość marian.m

tuning diesla AHH

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorzkwocz

Ja mam AHH w pasku, i jeszcze nic z 90ps nie bylo dlubane, ale zastanawiam sie. tylko mam pytanie, bo mowicie ze 130-140 mozna uzyskac tylko przez zmiane wtrysków na te z ASF i program... a czy zmiana wtrysków na te z ASF bez programu podniesie moc? i o ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy zmiana wtrysków na te z ASV bez programu podniesie moc? i o ile?

 

z 10 kuniow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzkwocz

Souler a powiedz mi czy z AFN tez podniesie moc? Poniewaz wtryskiwacz z afn ma cisnienie od 191 do 201 czyli mniejsze niz w tym z ahh (od 221 do 231 bar). Do jeśli srednica otworu w koncowce wtrysku jest wieksza to i mloc jest wieksza, ale cisnienie sie zmniejsza?? czegos nie moge zalapac...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ahh jest 220/300? jesli tak to zaloz do swoich tylko koncowki 0.216 [zaszalej i walnij sobie 0.230 bo masz pompe 11] i bedzie dobrze. oczywiscie cisnienia trzeba ustawic. cisnienie sie nie zmniejsza wraz z wiekszymi otworami. masz wtryski ustawione na takie i takie i juz. turbo jakas hybrydka, fmic i na 0.230 bedzie ze 170-180 kuniow :D oczywiscie po wirusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłby mi ktoś wyjaśnić róznice pomiedzy pompami wtryskowymi w silnikach ahu a ahh. Co to znaczy ze ahu ma pompe 10 a ahh 11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy ze ahu ma pompe 10 a ahh 11

10, 11 średnica tłoczka w mm :P a oprócz tego różnią się jeszcze skokiem fali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanko mam mianowicie takie: czy jest ktoś kompetentny z okolic Lublina jeżeli chodzi właśnie o przeróbkę AHH? tzn wtryski i program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam trzeba do tego AHH... program, szpryce? Jeśli 216'tki to akurat kolega sprzedaje swoje auto w stanie serii i wyjął 216 BOSCHa robione w Nadarzynie, jeśli dobrze pamiętam po przebiegu ok 20tkm. Z wirusem też, nie widzę problemu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi właśnie o przeróbkę AHH? tzn wtryski i program.

 

Taki silnik AHH aż się prosi o większą turbinę bo ta seryjna piczka go blokuje;) dużo do tego zabiegu nie dołożysz a fun będzie większy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad delikatnym podniesieniem mocy w swoim pastuchu, w zwiazku z tym pytanie o jakie koszty chodzi przy wymianie wtrysków oraz wgraniu programiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie nad delikatnym podniesieniem mocy w swoim pastuchu, w zwiazku z tym pytanie o jakie koszty chodzi przy wymianie wtrysków oraz wgraniu programiku.

 

Wtryski 216tki 960zł kpl.

Program od 900-1200zł w zależności gdzie i czy w grupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat troche zastany, ale...

 

Najpierw wsadziłem do swojego AHH wtryski od AFN i musze przyznać, ze była rewelacja. Po pierwsze AHH na wtryskach od AFN jezdzi lepiej niz AFN. To zapewne zaleta pompy 11:) Dymienia za passkiem prawie brak, oczywiście po wyregulowaniu kąta wtrysku w okolice 55 i dawki 3mg. Całość operacji koszt 100zł za wtryski. Po takim sukcesie zachciałem więcej i postanowiłem wsadzić 216. Niestety du.y nie urwało... pierwsza prosta a tu nic ciekawego, moze minimalnie lepiej niż na wtryskach AFN 205. Probowałem zejść jeszcze z dawki w okolice 2mg (czyli więcej niz 3mg) i nadal brak rewelacji... Na takiej dawce samochód zaczął poszarpywać podczas np. hamowania biegami. Dodam tylko, ze samochod zaczął kopcic na szary kolor i śmierdzi za nim kamazem. Także pomimo, ze wszyscy krzyczą na forum 216 albo nawet 230 do pompy 11 to ja polecam jednak 205! Chyba, ze te moje wtryski to nie jest jakaś rewelacja, bo to jakieś 7 seven diesel. Proszę o wypowiedź kogoś kto zakładał 216 i jego odczucia, moze to faktycznie coś jest nie tak z moimi wtryskami. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak z wtryskami albo ta dawka za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski 0.216 7diesel się dobrze sprawują. Są tacy co uważają, że porównywalne są z F Bosio, a wręcz lepsze, bo niby trwalsze. Na własnym przykładzie (mam 0.216 7diesel) stwierdzam, że same wtryski dały odczuwalną poprawe na seryjnym sofcie, ale głowy nie urywało. Waliło koksem z rury przy dawce 4,4mg/R. Dopiero chip wykrzesał ukryty potencjał z AHH i wtrysków 0.216 :wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził jeszcze kąt wtrysku, ale przede wszystkim Korekta softu i naprawdę będzie OK.

pytanie mam, skąd masz te wtryski ? Nowe , czy używki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są nowe wtryski, kąt jest ustawiony w granicach 50 - 55 w basic. na wyłączonym silniku pokazuje 38 :P ale chyba tak ma byc?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zrobic program silnika 2.0 tdi 170km, mam trzy mozliwosci

-Rogalotti

-Pachura - ABT

-Diagtronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie zrobic program silnika 2.0 tdi 170km, mam trzy mozliwosci

-Rogalotti

-Pachura - ABT

-Diagtronik

 

chyba Ci sie wątek pomyslił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności