Skocz do zawartości
Gość marian.m

tuning diesla AHH

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu naskładałem kaske na chip i w piatek jade do Jetronica na chipowanie koszt 1700zł

Pierw oczywiście sprawdzą czy silnik się jeszcze nadaje a jak się nadaje to będzie 120KM :ok: ,wtryski sobie odpuszcze :wstyd: .

Za co 1700zł za sam program?

 

 

Jet sie bardzo ceni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mozesz bardziej rozjasnic co masz na mysli piszac, ze przyrost mocy zalezy od wykonania prac montazowych ? Czyli jak ktos zalozy najlepiej to dostanie 20PS a jak ktos slabiej to 10PSow ? I co to znaczy ustawienie parametrow bazowych silnika?

 

Chodzi o wystrojenie pewnych parametrów od których zależy praca motoru. Ja swoich wypracowanych metod nie zdradzam, myśle że kazdy tuner pozostawia odrobine tajemnicy dla siebie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mozesz bardziej rozjasnic co masz na mysli piszac, ze przyrost mocy zalezy od wykonania prac montazowych ? Czyli jak ktos zalozy najlepiej to dostanie 20PS a jak ktos slabiej to 10PSow ? I co to znaczy ustawienie parametrow bazowych silnika?

 

Chodzi o wystrojenie pewnych parametrów od których zależy praca motoru. Ja swoich wypracowanych metod nie zdradzam, myśle że kazdy tuner pozostawia odrobine tajemnicy dla siebie.

 

Pozdrawiam.

 

Tutaj nie chodzi o metody bo zdaje sobie sprawe z tego, ze kazdy ma jakies swoje tajemnice ale raczej o roznice przyrostu mocy. Mi sie wydawalo, ze nieumiejetne zalozenie wtryskow raczej spowoduje wieksze korekty tudziez wysranie sie a nie rozpietosc mocy. Natomiast kwestia mocy zalezy juz od samego motoru, jego zuzycia i budowy.

Nie jestem fachowcem wiec jesli mozesz to popraw mnie ;)

 

I wiem co masz na mysli piszac o montazu oraz strojeniu wtryskow (przynajmniej tak mi sie wydaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montaż rozumuje kompleksowo, czyli przyjeźdza do mnie klient montuje mu wtryski i ustawiam parametry silnika. Nie odsyłam do kolejnego żeby coś jeszcze zrobił. Ot tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to ja totalnie nie czaje. Co to znaczy parametry silnika. Konkrentie. Nie mowimy o technologi tylko co masz na mysli. Co konkretnie ustawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek
W końcu naskładałem kaske na chip i w piatek jade do Jetronica na chipowanie koszt 1700zł

Pierw oczywiście sprawdzą czy silnik się jeszcze nadaje a jak się nadaje to będzie 120KM :ok: ,wtryski sobie odpuszcze :wstyd: .

Za co 1700zł za sam program?

 

 

Jet sie bardzo ceni ;)

 

Nie za sam program pierw jest schamowanie samochodu sprawdzenie parametrów pod obciąźeniem ,a potem robia program wgrywają i znowu chamownia ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest profesjonalne podejscie. Ja bardzo szanuje bobika (goscia, ktory sie tam tym zajmuje) i wiem, ze robi full profi robote natomiast trzeba wiedziec ze do najtanszych nie nalezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek
I to jest profesjonalne podejscie. Ja bardzo szanuje bobika (goscia, ktory sie tam tym zajmuje) i wiem, ze robi full profi robote natomiast trzeba wiedziec ze do najtanszych nie nalezy ;)

 

 

Wole zapłacić pare stówek więcej ale mieć wszystko czarne na białym i jakąś gwarancje że po chipowaniu mi coś nie strzeli.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre podejście :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Witam!

 

Passacik właśnie stoi w Jetronicu już po sprawdzeniu silnika wszystko gra i co ciekawe nie ma 90KM tylko 99KM :cwaniak: ale chłopaki z Jetronica powiedzieli że 90-tki właśnie tyle mają.

Jestem ciekaw jaka będzie różnica w jeździe,nie mogłem sam pojechać (praca) wysłałem ojca szczęściarz zobaczy całą akcje. :vw:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Max2004
Witam!

 

Passacik właśnie stoi w Jetronicu już po sprawdzeniu silnika wszystko gra i co ciekawe nie ma 90KM tylko 99KM :cwaniak: ale chłopaki z Jetronica powiedzieli że 90-tki właśnie tyle mają.

Jestem ciekaw jaka będzie różnica w jeździe,nie mogłem sam pojechać (praca) wysłałem ojca szczęściarz zobaczy całą akcje. :vw:

 

Pozdrawiam!

 

sorki za odgrzanego kotleta ale mam pytanie do Dziadka - jak jazda po wirusie? Mógłbyś opisać co sie zmieniło?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Witam!

 

Po pierwsze zmieniło się spalanie o około 0,5l mniej no i jest wyczuwalna różnica w przyspieszeniach szczególnie w trasie energiczniej reaguje na dodanie gazu.

Na początku troche miał za dużo dodane na dole przed momentem włączenia turbiny i zostawiał chmure jak star ,ale pojechałem i gość poprawił już jest normalnie, jak kopcił miał lepszego kopa na dole ale ten dym był jak dla mnie niedopuszczalny za to podciągnoł w górnym zakresie obrotów między 3-4tyś.

Teraz to nawet z włączoną klimą jedzie w miarę normalnie :wstyd: ,tania nie jest taka operacja ale się opłaca ,są tańsze warsztaty ja wybrałem ten z powodu profesjonalnej obsługi schamowanie przed i po chipowaniu wcześniejsza diagnostyka silnika w celu sprawdzenia jego zurzycia i opłacalności programu.

 

Ogólnie jestem zadowolony i polecam taki programik :evil: .

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Max2004

dzięki dzięki :ok: jak tylko zrobię porządek z rozrządem i paroma duperelami podchodzę do wirusa - mam ochotę na sporo NM i KM :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie,

podczepię sie pod temat, też myślałem o zwiekszeniu mocy w mojej 90-ce. zaniepokoił mnie jeden fakt, nie jestem mechanikiem, słabo sie znam, powiedzcie, jak mogę łatwo sprawdzić, czy moj silnik to AHH, czy AHU? faktycznie turbina jest umiejscowiona różnie w obydwóch silników?

Ale do czego zmierzam, otóż ten samochód przywiozłem z anglii i jak dałem do przeróbki to facet i go przetrzymał zamiast 2 tygodnir, to 6 ! martiwę się, że mógł mi podmienić turbinę z 11 na 10, jesli takową mogłem mieć. po przeróbce okazał sie niezłym cwaniakiem, bo nie wszystko co mowił mi pozmieniał.pamietam, jak wspominał, że takie silniki łatwo sie programuje na mocniejsze, bez duzych korekt.

Powiedzcie prosze, jak moge sprawdzic typ silnika i typ turbiny. tak na przyszłosc chciałbym zmodyfikowac moc, tak dla bezpiecznijeszgo czasem wyprzedzania.

pozdrawiam serdecznie i dzięki za wszystkie posty, dobrze poczytać od fachowców ciekawostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie silnika znajdziesz na wlepce w bafaznikue, kolo koła zapasowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięks, za info.

poza tym źle zrozumiałem opisy wcześniejsze. zorientowałem się, że chodziło o pompę a nie jak sądziłem o turbinę. musze sprawdzic, jaka jest u mnie.

chętnie lekko podkręciłbym moją 90-ke, jeśli bede chciał zostawic na parę dobrych lat. podobno nie wpływa to na żywotność silnika. pozdrawiam.

ps. wtryski asv czas zacząć szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Passata AHU 90tke tez chipowalem + wtryski dodalem .

Robilem u Roberta w TuneUp. Pelen profesionalizm i powazne podejscie do tematu mimo stawianych oporow przez mojego Passata.

 

U siebie mam wtryski hybrydowe 216 + virusik ... powiem wam ... ze sie oplacalo wydac te pieniadze ... teraz banan na twarzy niesamowity ... w porownaniu z byla 90tka to teraz jest odjazd sporo lepszy.

Gdybym mial teraz robic chipa .. to nie zastanawial bym sie :) tylko kupil bym lzejsze autko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to miło słyszeć , że tylko po dodaniu lepszych wtrysków i zmianie oprogramowania można tyle dokoptować :D . Zamiaruje to za jakieś pół roku zrobić , tylko czy mi cos nie padnie przy silniki , albo czy uszczelki pod głowicą nie wydmucha . :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to miło słyszeć , że tylko po dodaniu lepszych wtrysków i zmianie oprogramowania można tyle dokoptować :D . Zamiaruje to za jakieś pół roku zrobić , tylko czy mi cos nie padnie przy silniki , albo czy uszczelki pod głowicą nie wydmucha . :confused:

 

EEE ludzie ładuja duze ladery i 2 bary pompuja i jezdza (no nie wszyscy :D) ale wiekszosc tak.

Przy takich modach to mozna to kosmetyka nazwac- nic nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche odświerze temat :), bo właśnie założyłem większe kapcie i troche mnie denerwuje przyspieszenie , pogorszyło sie . Zaraz bede dzwonił ile kosztuja wtryski od AFN -a to sobie porównam ile by mnie wyszło w całoście ze zestrojeniem .

 

A teraz moje pytanie bo zastanawiam sie jeszcze nad założeniem tłumika dedykowanego Supersprinta , i jestem ciekaw czy cos tym jeszcze dokoptuje do silnika , albo przynajmniej zmienią sie może parametry względem mocy przy mniejszych obrotach . Jak uważacie . Bo napewno brzmienie tez było by fajne wkońcu to SupeSprint :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności