Skocz do zawartości
Gość marian.m

tuning diesla AHH

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marian.m

hmmm wtryski takie żeby było 115 - to napewno nie ma - po założeniu wtrysków asv (najlepsze - bo rozwojowe) podobno moc wzrasta o 5-10 KM dobrze potem zrobić modyfikację programu u jakiegoś dobrego tunera . Chipy , boxy i inne takie wynalazki zdecydowanie odradzam. Polecam programik to optimum dla tego samochodu ( zresztą jak dla kazdego ) bez zmiany wtrysków wyjdzie pewnie jakieś 115-120KM i 270Nm a po zmianie już pisałem. Zreszta ja sam zbieram kaskę na programik a boxów i chipów z allegreo nie chciałbym nawet za darmo. Dobry tuner ustawi ci kompa pod ciebie tak żeby bryczka ciągnęła równo od 2000 do 4000 a nie jak przy boxie 1900obrotów i aż wali po nerkach - chwila i sprzęgło powie pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon1976

Można wogóle znaleźć firmę która podniesie moc samym programem. Bo gdzie nie spojrzę wszyscy pakują chipy albo boxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sume w v-techu to tez albo chip albop box a cos w krakowie innego ze zmianą samogo programu ktos zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marian.m

w nowszych samochodach - można zmodyfikować program przez złącze diagnostyczne , natomiast w b5 - trzeba najpierw wymienic kość w kompie na taką programowalną i wtedy tuner dokonuje modyfikacji twojego programu najlepiej zapytać np u mastersa, czy w diagtroniku czy ttc w krakowie - oni wam wszystko powiedzą - oczywiscie można założyc tzw box - ale moje zdanie już znacie lub nawet kupic chip zaprogramowany np na alllegro (kiedys widziałem ) ale najlepsza metoda jest korekcja swojego oprogramowania . Ale zapytajcie tak jak pisałem - onie wiedzą lepiej i wszystko wam wyjaśnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marian.m

oczywiście -- przepraszam mialem dopisać masters to http://tdi-tuning.pl- poczytaj na ich forum - najbliżej będziesz mimał do Aligatora w Katowicach - z postaów wynika że gość jest Goodny polecenia a w Krakowie masz Daniela w TTC http://www.ttc.com.pl/ podobno tez dobrze robia , wiem ze Aligator miał kiedys promocję wymieniasz pompe 11 - on ci wstawia 10 i daje wtryski i masz 140 KM - ale to musisz z nim dogadać - zycze powodzenia obys zrobił moda szybciej niż ja. A wrazęnia - sam zobaczysz - jezdzilem paskiem po modzie AFN i wrażenia naprawdę gooden polecenia - co do spalania to wszystko zależy od ciebie przy spokojnym stylu jezdy pali nawet mniej - ale na poczatku (po modzie) każdy butuje bo sie nie może nacieszyć mocą - więc spalanie jest wieksze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co za darmo taka promocja;>A mógłbys podać np strone tego aligatora lub nr telefonu .T wszystko robi ale ile to kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marian.m

witam

namiary wysallem ci na e-mail wczoraj ale jescze powtórze

cenę musisz sam dogadać ile - to juz kwestia uznaniowa przy założeniu zmiany pompy a to jego gg 1713699 - to jest masters w katowicach

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedział mi 1500zł ile powiedziął tobie;> a może we dwa cary bedzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wesoły temat,jesli są jakies pytanie to prosze,odpowiem z przyjemnoscią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik AHH 90km/Mam zamiar kupić wtryski ASV koszt około 600zł .Pytanie takie czy to dużo czy mało , ile kosztuje zmiana oprogramowania .Co sądzicie lepiej założyć te wtryski i oprogramowanie czy lepiej jechać do tunera i wyłożyć te 1200zł bez nowych wtrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry: jeżeli chodzi o AHH to silnik ten fabrycznie ma małe wtryski, gorsze niż w każdej innej 90tce. Najlepiej jak zmienisz wtryski na takie z modelu 110PS oraz zrobisz modyfikacje programu. Wtedy bedzie spory przyrost mocy i jedno strojenie auta.

 

Osobiście zawsze staram się namówić klienta na taki typ modyfikacji, moc po takim zabiegu około 135-145PS i około 300-320Nm.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Harry: jeżeli chodzi o AHH to silnik ten fabrycznie ma małe wtryski, gorsze niż w każdej innej 90tce. Najlepiej jak zmienisz wtryski na takie z modelu 110PS oraz zrobisz modyfikacje programu. Wtedy bedzie spory przyrost mocy i jedno strojenie auta.

 

Osobiście zawsze staram się namówić klienta na taki typ modyfikacji, moc po takim zabiegu około 135-145PS i około 300-320Nm.

 

Pozdrawiam.

A więc same wtryski z modyfikacją ,strojeniem(rozumiem że to wirus) dają ten zakres około 135-145PS i około 300-320Nm.

A sama zmiana wtrysków i dostrojenie bez wirusowania ile daje i czy da radę to ustawić przez VAG-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

W końcu naskładałem kaske na chip i w piatek jade do Jetronica na chipowanie koszt 1700zł

Pierw oczywiście sprawdzą czy silnik się jeszcze nadaje a jak się nadaje to będzie 120KM :ok: ,wtryski sobie odpuszcze :wstyd: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc same wtryski z modyfikacją ,strojeniem(rozumiem że to wirus) dają ten zakres około 135-145PS i około 300-320Nm.

A sama zmiana wtrysków i dostrojenie bez wirusowania ile daje i czy da radę to ustawić przez VAG-a?

 

Tak dokładnie, ja strojenie rozumuje jako virus/virusowanie/chipowanie. Jeżeli założysz sobie na razie same wtryski także odczujesz różnice. Generalnie same wtryski z mojego doświadczenia dają od 10PS do nawet 20PS przyrostu w zależności jak ktoś wykona prace montażowe i poustawia parametry bazowe silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Dzięki za pomoc i wyjaśnienie tematu.Leci pkt.

Pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu naskładałem kaske na chip i w piatek jade do Jetronica na chipowanie koszt 1700zł

Pierw oczywiście sprawdzą czy silnik się jeszcze nadaje a jak się nadaje to będzie 120KM :ok: ,wtryski sobie odpuszcze :wstyd: .

Za co 1700zł za sam program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie same wtryski z mojego doświadczenia dają od 10PS do nawet 20PS przyrostu w zależności jak ktoś wykona prace montażowe i poustawia parametry bazowe silnika.

 

A mozesz bardziej rozjasnic co masz na mysli piszac, ze przyrost mocy zalezy od wykonania prac montazowych ? Czyli jak ktos zalozy najlepiej to dostanie 20PS a jak ktos slabiej to 10PSow ? I co to znaczy ustawienie parametrow bazowych silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności