Skocz do zawartości
lewmir

Dawka rozruchowa (startowa) paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie też zmieniałem te parametry w kanale 05 na max wartość.AFN miał problemy z paleniem na ciepłym, po tej zmianie poprawiło się ,zakręci 2 razy i zapala,wcześniej musiał dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na zimnym silniku też to zadziała, tzn. zwiększenie dawki paliwa?, bo u mnie na ciepłym pali prawie na dotyk a natomiast po zimnej nocy tak od około -3"C i niżej długo, długo kręci i jak już zapali to mam białą chmurę z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie AFN zapala pięknie jak zimny od razu z pół obrotu, ale już po 5sec. gaśnie czyli chyba w tej sytuacji nic nie pomoże ingerowanie w dawkę rozruchową ? Ale czy na pewno ? I gaśnie tylko jak są ujemne temperatury i tylko po nocy.... dużo rzeczy już wymieniłem i sprawdziłem i nadal tak się dzieje już nie wiem co robić dalej , błędów 0 na vag-u

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zapalaniu weź wciśnij gaz do podłogi, mnie w każdym bądź razie pomaga... :D

I mam także taki problem..

Pompa po regeneracji w Bosch i nowe końcówki wtrysków Bosch

Dawka startowa jak dawałem auto do ichnego warsztatu była 2.8-3.0mg i paliło bardzo fajnie..

Teraz ta dawka startowa wynosi 8.4mg :o Moge ją max zwiększyc do nieco ponad 7mg Auto za każdym razem czy zimne czy ciepłe zapala ciężko, trzeba dośc troche nim pokręcic :/

Edytowane przez TurboTdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zapalaniu weź wciśnij gaz do podłogi, mnie w każdym bądź razie pomaga...

I mam także taki problem..

Pompa po regeneracji w Bosch i nowe końcówki wtrysków Bosch

Dawka startowa jak dawałem auto do ichnego warsztatu była 2.8-3.0mg i paliło bardzo fajnie..

Teraz ta dawka startowa wynosi 8.4mg :o Moge ją max zwiększyc do nieco ponad 7mg Auto za każdym razem czy zimne czy ciepłe zapala ciężko, trzeba dośc troche nim pokręcic :/

 

nie myslisz przypadkiem z dawka na wolnych ... z ktorego bloku w adaptacjach odczytales te wartosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dawka przy paleniu może sięgać nawet grubo ponad 30mg przy ujemnych temperaturach. Na rozgrzanym ok 20mg.

- na wolnych obrotach zazwyczaj w okolicach 4mg (silnik rozgrzany).

 

Jak ciężko pali na zimnym to w pierwszej kolejności dobrze jest sprawdzić dynamiczny kąt wtrysku i świeczki .... na ciepłym wszyscy już znają temat i nie chcę się tu powtarzać - jak ktoś jest z okolic NS to mogę pomóc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczny kąt wtrysku przy rozruchu? Chyab ja czegoś nie rozumiem, albo się pomyliłeś?

Podczas rozruchu silnik staruje z kąta wtrysku statycznego, czyli ten który widać w kanale 000BS. Dopiero po rozruchu przestawia na dynamiczny, dopóki się nie rozgrzeje.

Przestawia go również podczas jazdy.

 

Co do kiepskiego odpalania na zimnym to może być wiele przyczyn, które znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dawkę vagiem jak koledzy opisali , pomogło w 50% .Pali lepiej ,ale jeszcze nie to . Szukałem dalej jednak zalana benzyna ,zamiast ON. Proporcja 40% benzyny w zbiorniku ,reszta ropa. OBJAW , BRAK MOCY D0 2000 OBR. ŻLE PALI NA CIEPŁYM SILNIKU , ZERO STÓW W SILNIKU ,CHODZIŁ TAK JAK POWINIEN NA WOLNYCH OBROTACH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz prawie pół na pół pb z on to się ciesz że on jeszcze i tak chodzi ;)

Edytowane przez maryo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proporcja 40% benzyny w zbiorniku ,reszta ropa.

 

Jak chcesz to jeździj tak, ale już dziś zacznij zbierać na drugą pompę wtryskową (ta z AHH kosztuje jakieś 1000-1200zł w dobrym stanie), bo benzyna jest znacznie mniej tłusta niż ropa i pompa zwyczajnie może się zatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę kotleta, czy w B4 1z tez tak mozna zwiększyć vagiem? Bo u mnie jak wpisuję formułkę

engine

login : 12233

totalnie nic się nie dzieje, tak jakby kanał nie istniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zalogowaniu się należy jeszcze wejść w Adaptację, wybrać kanał 01 i regulować wartość w zakresie: 32784 wartość maksymalna (tam są takie suwaki, które można przesuwać w górę i dół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zalogowaniu się należy jeszcze wejść w Adaptację, wybrać kanał 01 i regulować wartość w zakresie: 32784 wartość maksymalna (tam są takie suwaki, które można przesuwać w górę i dół).

 

Tak, tylko że jak wpiszę login : 12233 idź to niknie mi okienko loginu i nie mam tego kanału otwartego, VAG pełna wersja. 311-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem kumplowi dawkę paliwa i czas grzania świec kilka dni temu, miał problemy z zapalaniem samochodu z rana ( golf IV 90) i pomogło, szybciej pali i ma mniejsze drgania silnika.

 

 

witam jak sie zmienia czas grzania swiec w 1.9 AFN-ie z gory dziekuje pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jak sie zmienia czas grzania swiec w 1.9 AFN-ie z gory dziekuje pozdro

 

jak zmieniles w golfie to bedziesz wiedzial ja zmienic w AFN'ie ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniałem kumplowi dawkę paliwa i czas grzania świec kilka dni temu, miał problemy z zapalaniem samochodu z rana ( golf IV 90) i pomogło, szybciej pali i ma mniejsze drgania silnika.

Ale to chyba był cytat innego kolegi, a nie Piotra...

Tylko w poście nie jest zacytowane, a tylko kopiuj/wklej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dokladnie to byl cytat kolegi strone w tyl :) ale juz znalazlem na innym forum. lecz jak ktos by chcial napisac to niech opisze moze sie przyda innym pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany dawki startowej (rozruchowej) w silnikach PD - z pompowtryskiwaczami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwość zmiany dawki startowej (rozruchowej) w silnikach PD - z pompowtryskiwaczami ?

 

jak najbardziej mozna zmienic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisz jak to zrobić Vagiem (czy tak samo jak w silnikach z pompą ?) bo znajomy ma problem z rozruchem a już wszelkie metody były przerabiane.Na forum raczej nie ma info jak zmienić dawkę rozruchową w PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności