Skocz do zawartości
Gość Sokol

Oklejanie czy Malowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buberturbo

Moje zdanie jest takie... Naklejki jak najdalej... co do pokazanego passata to Ja nie widzę nic ładnego po za: felgami, klapą USA i lampami tylnymi.

 

A jeśli chodzi o malowanie aerografem to Ja w swoim chętnie bym pomalował ale tylko wlew paliwa. Uważam że ładna grafika na wlewie paliwa komponująca się z lakierem auta jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie osobiscie nie ma nic gorszego niz cos na wlewie, juz bym chyba wolal cale auto miec pomalowane..

 

BTW, gdzie tam jakas klapa US jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sokol

NIe nie wlewy lotnicze, naklejki lub jakieś malunki na WLEWIE PALIWA to dla mnie kompletna wiocha .. Nie obrażając oczywiście tych co planują sobie to zrobić lub już maja. Po prostu mi się to nie podoba i chyba nigdy się do tego nie przyzwyczaję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe nie wlewy lotnicze, naklejki lub jakieś malunki na WLEWIE PALIWA to dla mnie kompletna wiocha .. Nie obrażając oczywiście tych co planują sobie to zrobić lub już maja. Po prostu mi się to nie podoba i chyba nigdy się do tego nie przyzwyczaję ;)

 

 

dla mnie tez tragedia. czesciej spotykane na samochodach z poczatku lat 90tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mowie akurat, że takie jak pokazałem na stronie bo wyobraźnia ludzka nie zna granic ale nie powiem taki Passat BARDZO mi się podoba zrobiony

 

http://www.passat3b.de/galerie2/zoom_hor.php?url=member_pics/18017/11779_0670_b.jpg&text=VW%20Passat%203B%20Limousine%20von%20Passatstyler

 

 

Ale lampy ma ładne, nie gadajcje , mi się podobają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dwukolorowe malowanie kojarzy mi sie z chlopakami ktorzy swiezo co na praktykach podlapali sztuke lakierowania pistoletem, pozniej w rece wpada golf 2..slupki i dach na czarno, reszta w kolorze kawasaki ninja. kiedys tez zwyklem widywac corrado, pol srebrne pol fioletowe malowane na ukos..no ale co kto lubi

 

PS:

wystarczy w allegro wpisac "golf tuning" i mamy doskonale uzupelnienie do tematu

 

http://www.allegro.pl/item336846134_wolkswagen_golf_lll_3_tuning.html

http://www.allegro.pl/item334294758_golf_iii_tuning.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4562208

http://www.allegro.pl/item337838890_golf_iv_tdi_130_km_tuning_spinery_18_cali.html

 

PS2 ( nie mylic z Sony )

dyskutowalismy o tym czy do Passata pasuja takie malowidla. Po wpisaniu w allegro "Passat tuning" nie znalalo ani jednego kolorowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sokol

Wiesz Peter87 to co żeś pokazał to te golfy w szopie walkiem były malowane :) a drugie zostały przez maniaków oklejone naklejkami z allegro ;) I to nie jest temat o czyś takim ;) Ja mowie o areografii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rob wiochy nie obklejaj auta, passat jest ladny tak jak go fabryka stworzyla i nie trzeba go "upiekszac" :P

ewentualnie doloz glebe i ladne felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj... coś czuję, że moje oklejone na zlot auto będzie miało samych przeciwników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no co kto lubi, ale ja osobiscie jestem przeciwnikiem obklejania aut :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gvs

U mnie jezdzi 350z z fajna grafika i do tego auto to pasuje. Do Paska, jakoś tego nie moge sobie wyobrazic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z większością. Aerografem to można demo-car'y malować a oklejanie to raczej wiocha. Co innego jakieś japończyki, driftowozy, itp. Passatowi nie przystoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz srebrną łopatkę za odkop xD Natomiast jeśli chodzi o oklejanie całego pojazdu - widziałem parę sztuk na żywo, i wygląda to całkiem znośnie, dopiero z bardzo bliska widać że pojazd jest raczej oklejony, a nie pomalowany. Z drugiej strony oklejenie całego wozu niekoniecznie jest tańsze od pomalowania go (piszę o zmianie jednego koloru całego auta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odkop niezły Karolu :lol

 

Co do tematu, ja osobiście się wyłamie i powiem tak - mam w planie niedługo obkleić dach i lusterka na czarno. Uważam, że folia w dzisiejszych czasach jest jak najbardziej ok. Widziałem parę aut oklejonych przez profesjonalnych ludzi którzy wiedzą co robią, używają dobrych materiałów i mają profesjonalny sprzęt. Nie jest to tak jak chociażby te 3 lata temu, że jedziesz i Pan Stasiu okleja ci auto folią z castoramy na podjeździe swojego garażu... W profesjonalnych firmach mają specjalne preparaty do umycia i odtłuszczenia danych części, lakier także musi spełniać odpowiednie normy, po obklejeniu autka mają specjalne pomieszczenia aby zostawić autko najlepiej na noc, żeby w odpowiednich warunkach wszystko się "przyjęło".

 

Jeśli jest to zrobione przez odpowiednich ludzi to zabieg ten jest praktycznie nie do odróżnienia przez normalnych ludzi, chyba że ktoś naprawdę siedzi w temacie. Tak samo z trwałością nie ma problemu. Po roku czy dwóch latach nie odchodzi, nie odbarwia się itd. A największą zaletą jest jak wiadomo to, że w każdym momencie można się tego pozbyć i powrócić do oryginału. Może i cena nie różni się zbytnio od normalnego malowania, ale tutaj można powiedzieć, że płacisz też za możliwość powrotu do stanu pierwotnego.

 

A co do tego czy pasuje do Passata czy nie, to wiadomo że każdy ma swoje zdanie. Według mnie jak jest to dopasowane do reszty dodatków w aucie i nie jest przesadzone to zabieg ten jest jak najbardziej na plus! Passat nie passat, jedni widzą go jako poważne auto w którym każde zmiany to zbrodnia, inni zaś jako auto, które potrzebuje zmian aby nie być takie samo jak reszta passatów.

 

Ja dobrałem dodatki z myślą o czarnym dachu i lusterkach. Felgi z czarnym środkiem, listwy na około specjalnie nie malowane, znaczek tylni i lampy tylne na dniach będą przyciemnione, kierunki boczne dymione już czekają na montaż. Jedynie przednie lampy były nie przemyślane, ale to mój pierwszy mod i nie miałem żadnej koncepcji - jednak mają z boku lekki akcent w czarnym kolorze :D).

 

Uważam, że do mojego autka czarny dach i lusterka będą jak najbardziej pasować. Oczywiście jest to tylko moje zdanie i ma mi się podobać. No i można zwalić też na to, że jestem młody, ale jak już mówiłem to nie chodzi o to - niektórzy mają swoje koncepcje i tak im poprostu pasuje :)

 

Się rozgadałem :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odziedziczę B3 w kombi w sumie już jest mój ale dopiero za rok prawko i trochę chcę go upiększyć ponieważ mam biały kolor auta planuję po prostu odświeżyć lakier i może na dachu dać Kratownice lub cały dach z maską zrobić na czarno. Ale co dy tych naklejek też wydaje mi się że do pasków to nie pasuje jakiś fajny aerograf ale w granicach rozsądku i przede wszystkim gustowny co nie zrobi z autka wiejskiego tuningu lecz nada mu jakiś smaczek ale okleina raczej bym nie zastosował nie wiem dlaczego może mam uraz po tym jak widziałem oklejoną corollę którą prawdopodobnie ktoś oklejał sam w garażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odziedziczę B3 w kombi w sumie już jest mój ale dopiero za rok prawko i trochę chcę go upiększyć ponieważ mam biały kolor auta planuję po prostu odświeżyć lakier i może na dachu dać Kratownice lub cały dach z maską zrobić na czarno. Ale co dy tych naklejek też wydaje mi się że do pasków to nie pasuje jakiś fajny aerograf ale w granicach rozsądku i przede wszystkim gustowny co nie zrobi z autka wiejskiego tuningu lecz nada mu jakiś smaczek ale okleina raczej bym nie zastosował nie wiem dlaczego może mam uraz po tym jak widziałem oklejoną corollę którą prawdopodobnie ktoś oklejał sam w garażu

 

A wiesz co to są znaki interpunkcyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem choć z mojej wypowiedzi można wnioskować że nie po prostu jakoś tak jak pisze na forach to ich nie używam takie przyzwyczajenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że zajmuje sie oklejaniem od 15 lat ;) powiem wam że oklejanie elementów samochodu lub całych aut jest coraz modniejsze. Oklejamy auta głównie powyżej 200-300 tyś ;) szok tak ale większość osób okleja sobie nie dla picu tylko dla zabezpieczenia karoserii przed rysami myniami etc. Nie ukrywam oklejenie na czarny mat wygląda piorunująco ale głównie oklejamy czarny samochód lakier błysk na czarny kolor błysk ;).

Tak jak kolega powyżej napisał nie robi sie tego na parkingu podziemnym w centrum handlowym tylko w specjalnym pomieszczeniu. Zmiana koloru nadwozia trwa z reguły 3 dni pracy 2 ludzi od rana do wieczora samochód jest rozebrany ze wszystkiego lampy, uszczelki, lusterka, klamki etc. często oklejenie jest nie do odróżnienia. ;). Oklejałem takie samochody jak porsche panamery chyba z 4 sztuki, cayenne , audi a8, audi a5 etc.

Takie oklejenie nie jest niestety tanie ale podchodzisz sobie do auta za 3 lata i bezporblemowo usuwasz folie odsłaniając fabryczby lakier funkiel nówka.

 

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

 

<a href=1287041563.jpg' alt='1287041563.jpg'>

 

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

 

ten samochód był biały cały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin wygląda to rewelacyjnie. Jaki jest koszt takiej modyfikacji? I jak wygląda sprawa ew. korozji pod folią?

po prostu jakoś tak jak pisze na forach to ich nie używam takie przyzwyczajenie
To czas na zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności