Skocz do zawartości
Gość xeikon

podłokietnik fabryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zeglarz

Widzę że temat dość poszukiwany, a więc postaram się dokładnie opisać demontaż tunelu środkowego w passacie B6 w wersji trendline bez podłokietnika. Zaczynamy.

W tylnej częsci gdzie jest ta duża wanna znajdują się wykładziny gumowe pod nimi znajdują się dwie nakrętki z podkładkami które trzymają tył należy je odkręcić uważajać aby nie ukręcić szpilek. Idąc dalej po bokach mamy 2 jajka zaślepki w niektórych mogą znajdować się tam śruby. następnie przy nogach pasażera i kierowcy też są zaslepki jajka pod nimi śruby trzymające listwy. wyciągamy listwy w dół pod listwami na wysokości lewarka zmiany biegów jest pod listwą po obu stronach śruba. Przed wyjęciem ramki lewarka biegów trzeba wyjąć popielniczkę pod wkładem są 2 srub. Ramka wokół lewarka skrzyni jest na napy nie ma śrub trzeba szarpnąć dość mocno ale rozważnie aby nie złamać. Wyciągamy ramkę climatronica i radia nie ma śrub wszystko na napy (zatrzaski) wyciągami climatronic odkręcając 4 śruby i odłączając wiązki ( 3 wiązki) aby je wyciągnąć należy najpierw podważyć czerwone zawleczki i nacisnąć zaczep i wyjdzie. Nad climatroniciem są 2 śruby trzymające tunel. Po odkręceniu wszystkich śrub delikatnie wyciągamy konsole pamiętając o odłączeniu wiązek np ESP i Auto Hold. Najłatwiej kierując tył konsoli ku górze. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy proszę o kontakt na pewno pomogę. Za godzinę napisze opis demontażu tunelu z podłokietnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, podłącze się do tematu - kupiłem właśnie passata b6 variant z 2007r w ubogiej wersji trendline :) Już po tygodniu użytkowania widzę, że bez wymiany tunelu środkowego na takowy z podłokietnikiem i zasuwaną roletą na uchwyty na kubki się nie obejdzie. Prosiłbym o wyrozumiałość i pomoc w tym temacie.

 

Po pierwsze, może ktoś posiada takowy na sprzedaż?

 

Po drugie, znalazłem jakieś okazy na allegro, ale zastanawiam się ile było kolorów tych tunelów - generalnie tapicerkę mam taką hmmm szarą i chciałbym dokupić do tego tunel, tylko jak tu spasować dokładnie taki sam kolor tunelu? Czy cały czarny tunel wyglądałby okej, jeżeli całe te plastiki mam szare? Może ktoś tak ma - jakieś zdjęcie?

 

Po trzecie - czy w końcu ktoś zamontował tunel z wersji bogatszej tak, żeby działały mu nawiewy na tył?

 

Po czwarte - może ktoś ma jakąś instrukcję jak się do tego zabrać? :)

 

Za wszlkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory były trzy: czarny, szary i beżowy.

Do trendlina musisz poszukać podłokietnika od sportlina - jest ten sam materiał co na boczkach.

Comfortline ma welur, highline skórę.

Do podłączenia nawiewów trzeba kupić w serwisie kolanko za ~30 zł i wyjąć dotychczasowe zaślepienie.

Ja kupiłem kiedyś 2 podłokietniki po 200,- (jeden z nawiewami, jeden bez).

Zrobiłem z nich dla siebie jeden z właściwym materiałem, chłodzeniem i podświetleniem led.

Reszta poszła na alle od ręki za 300,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie info - to rozumiem, że poszukuję do siebie szarego ze sportlinea :) a myślisz, że ten welur by zle wyglądał do reszty - pytam, bo akurat takie 2 znalazłem na alle, tyle że dość drogo bo 380 plus przesyłka :/ - aha to rozumiem, że nie każdy z wyższych wersji ma nawiewy? A jeszcze jedno pytanie odnośnie kolanka - kupuje sie to w ASO, czy można gdzieś na alle - jakaś fachowa nazwa?? Nie wiem czego szukać :) Jeszcze raz dzięki za info!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mialem w reku rozne kolory to roznica jednak byla.

Nawiewy ma kazdy, jeden z kupionych przeze mnie byl niekompletny, dlatego kupilem drugi.

Oswietlenie led koledzy z forum widzieli pierwszy raz, wiec nie kazdy.

Z chlodzeniem podlokietnika chyba tez tak jest.

Kolanko w aso kosztuje ponizej 30 zl, wiec szkoda czasu na szukanie na alle.

Jego numer znalazl mi koles sprzedajacy czesci w aso.

Jak dobrze pamietam to trzeba tylko wpisac vin od innego auta.

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! temat przerabialem u siebie wiec sie wypowiem.Otoz wystarczy kupic sam podlokietnik nie musisz kupowac calego tunelu .Ja kupilem caly tunel ;ale wymienilem tylko sam podlokietnik i korytko na kubki z roletka.Wystarczylo poodkrecac wkrety ,uniesc nieco caly tunel i od spodu mozna smialo dojsc do wkretow.No chyba ze chcesz miec nawiew na tyl (ktory i tak prawie nie dmucha)ja to olalem.Wymiana trwala u mnie okolo 2 godzin.Tunel jest rozbieralny to znaczy podlokietnik i ten uchwyt na kubki mozna bez problemu przelozyc do innego pod waruniem ze jest model europejski (tak mysle).Ja nie chcialem zmieniac calego bo czytalem ze moga tamwypasc jakies elementy spod pokretel i trudno je potem zamontowac ,a jak znam zycie to akurat mi na pewno by wylecialy...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno pytanie odnośnie kolanka - kupuje sie to w ASO, czy można gdzieś na alle - jakaś fachowa nazwa?? Nie wiem czego szukać :) Jeszcze raz dzięki za info!

Pozdrawiam

 

3C0864254B dla MR2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za nr katalogowy części - tylko pytanie, bo zaciekawiło mnie co napisał artas, a mianowicie, że można podmienić to na kubki plus podłokietnik bez zdejmowania całego tunelu - nie ukrywam, że to kusząca opcja, tylko rozumiem, że jak nie zdejmę całego tunelu, to nici z przeciągnięcia nawiewu na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dół z trendlina nie ma kanałów, którymi płynie powietrze.

Kanały te łączy się wspomnianym kolankiem na samym przodzie tunelu (powiedzmy przy stopach).

Jak moja jedzie z tyłu z dzieckiem to zamyka te nawiewy, bo jej przeszkadzają, więc coś tam musi lecieć.

Dodatkowo trzeba jeszcze puścić przewód do tylnego gniazda zapalniczki, a w lepszych wersjach do przetwornicy.

W kwestii kosztów to wątpię, żeby ustrzelić za 200,- szarą roletkę z uchwytami kubków oraz cały ten schowek z materiałowym oparciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otoz wystarczy kupic sam podlokietnik nie musisz kupowac calego tunelu .Ja kupilem caly tunel ;ale wymienilem tylko sam podlokietnik i korytko na kubki z roletka.Wystarczylo poodkrecac wkrety ,uniesc nieco caly tunel i od spodu mozna smialo dojsc do wkretow.

 

Artas a pytanie, czy to korytko na kubki z roletką też można rzeczywiście wymienić tylko poprzez odchylenie tunelu, a nie demontując całości? zastanawia mnie jak to się wyciąga - sam ten element - od dołu wyciągam ten mój aktualny i podmieniam na ten z roletką? Pytam, bo na zdjęciach wygląda jakby ta roletka, była integralną częścią tunelu - fajnie jakbym się mylił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie podlaczyc tych rurek od nawiewu bez zdejmowania calego tunelu.Jesli chodzi o wymiane "kubeczkow" z roletka i samego podlokietnika to tak jak pisalem wczesniej .Da rade bo sam to osobiscie robilem. Zostal mi jeszcze w piwnicy caly tunel"uboga" wersja niestety te rurki chyba wyrzucilem sprawdze pozniej oraz mam jeszcze kompletny tyl do podlokietnika ten z kratkami do nawiewu blenda do zapalniczki i zaslepka popielniczki bo jak zauwazysz nie wszystkie podlokietniki na allegro to maja. Teraz zauwazylem nowy post odp. wymieniasz cale korytko na kubki ono jest w calosci z roletka od spodu sa cztery wkrety i dwa blizej galki zmiany biegow.Unosisz caly tunel i od spodu wkladaszreke i da rade odkrecic srobki na pewno bo ja tak zrobilem jak cos to jestem na PW pozdro

Edytowane przez artas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne nawiewy dają dużo,

jak nagrzewam auto aby wsadzić dzieciaka to zawsze daje max na tył i w kierunku fotelika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za nr katalogowy części - tylko pytanie, bo zaciekawiło mnie co napisał artas, a mianowicie, że można podmienić to na kubki plus podłokietnik bez zdejmowania całego tunelu - nie ukrywam, że to kusząca opcja, tylko rozumiem, że jak nie zdejmę całego tunelu, to nici z przeciągnięcia nawiewu na tył?

 

Zgadza się - kubki i podłokietnik to osobne części. Ten numer to ostatni element łączący tylne nawiewy z resztą - znajduje się pod podłokietnikiem - sięga mniej więcej od kubków do nawiewów.

 

Reszta "ciągu" to 3C0864253 - pod kubkami i dźwignią zmiany biegów i 3C0819655A - przed biegami. Wiecej nie pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za info. Jeszcze jedno pytanie, czy może ktoś mógłby podesłać numery katalogowe podłokietnika, który pasowałby do mojej szarej wersji tapicerki - sprzedawca z allegro pyta o nr, którego szukam, bo ma duży wybór, więc może ktoś by wiedział - tak na prawdę to potrzebny mi nr katalogowy nie samego podłokietnika, tylko chyba tunelu, bo chciałbym podmienić podłokietnik i te uchwyty na kubki z roletą - będę wdzięczny za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie za info. Jeszcze jedno pytanie, czy może ktoś mógłby podesłać numery katalogowe podłokietnika, który pasowałby do mojej szarej wersji tapicerki - sprzedawca z allegro pyta o nr, którego szukam, bo ma duży wybór, więc może ktoś by wiedział - tak na prawdę to potrzebny mi nr katalogowy nie samego podłokietnika, tylko chyba tunelu, bo chciałbym podmienić podłokietnik i te uchwyty na kubki z roletą - będę wdzięczny za info!

 

Kody kolorów tunelu (na końcu symbolu): 30T - classikgrey (szary), 31X - latte macchiato (brązowy), 7G8 - beżowy pure, 9B9 - czerń satynowa.

 

Uchwyt kubka ma inne kody: 21X - classikgrey (szary), 23T - latte macchiato (brązowy), 7R3 - beżowy pure, 33N - czarny, ZWB - szary z chromem, UJC - beż pure z chromem, UBN - czerń satynowa z chromem.

 

Jest jeszcze konsola środkowa na tunelu: VAL - czerń satynowa z chromem, ZQT - szary z chromem, XSG - latte z chromem, 7R3 - beżowy pure, 1QB - czarny, 21X - classikgrey (szary), 23T - latte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylne nawiewy dają dużo,

jak nagrzewam auto aby wsadzić dzieciaka to zawsze daje max na tył i w kierunku fotelika

 

A mozesz napisać jak ustawić by leciał max na tył? Bo ja cos tam kombinuje, ale i tak mam wrażenie, że leci jakby nie chcialo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje nawiew 'na twarz' i zamykam manulanie nawiewy w przedniej desce do połowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się pod temat bo nie chcę zakładać nowego.

 

Te mam passata w wersji trandline i myślę nad podłokietnikiem i schowkiem z żaluzją. Dostałem z ASO rysunek.

 

Wrzuciłem je tutaj

 

Może mi ktoś powiedzieć co muszę z tego rysunku kupić żeby to zrobić ?? Bo trochę tego dużo, a ja jeszcze za bardzo się nie orientuję.

 

Dla ciekawości podaję jeszcze ceny jakie dostałem z ASO:

 

- konsola środkowa przód - 308 zł

- konsola pod podłokietnikiem - 268 zł

- podłokietnik - 1211 zł

 

Pozdrawiam,

konsolarodkd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas poluje na swój podłokietnik ;) był jeden spoko ale gość nie chciał mi fotek przesłać więc pewnie jakiś wałek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i...?

No i jest niekompletny.

Lepiej spokojnie poczekać i kupić kompletny, bo potem się może okazać, że kolor nie pasuje, albo jeden element zmęczony mniej a drugi bardziej. Nie mówiąc już o tym, że jak się kupuje po kawałku to zwykle jest drożej, choćby o koszty dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności