Skocz do zawartości
cezar

passat b4 - drgania tłumika

Rekomendowane odpowiedzi

Lemforder, Boge, Febi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wcześniej doświadczenia z poduszką z Harta :( dlatego pytam

Zależy mi na tym aby było jak najciszej w aucie - czasem pare złotych w cenie robi WIELKĄ różnicę.

Widziłem Febika za około 130 zł, czy Boge, Lemforder są droższe lepsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Febi to kompromis między ceną a jakością, natomiast Lemforder i boge to wyższa półka, zarówno jakościowa jak i cenowa... zależy ile chcesz jeździć tym autem i czy poduszki wymieniasz sam :) ceny i numery części możesz sprawdzić w intercarsie, spisz sobie je i idź do jakiejś hurtowni - wychodzi 10-30% taniej.

ps. poduszkę tą z przodu możesz wymienić "single" natomiast tylne poduszki wypada wymieniać kompletami

ps 2. pytanie w 1 wątku wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

sorki ze rozpisuje się po różnych tematach ale mam wrażenie że wtedy prędzej ktoś mi odpowie.. bo niestety większośc ludzi z którymi rozmawiam nie rozumie że buczenie całej budy jednak może denerwować i nie chcą nic doradzić - i przez to jestem uczulony... rozpytuje mechaników od 3 miesięcy (nie miałem sięczasu sam za to zabrać) i wszyscy mówią ze to nie siada i jak nie stuka i się trzyma to wszystko ok i nie wiadomo co ja bym chciał osiagnać w Dieslu. A ja jeździłem passatem z mniejszym przebiegiem i wiem ze to inna bajka.

W końcu dorwałem inne poduszki na podmianę (też w kiepskim stanie) - z 4 zrobiłem 2 lepsze i jest duża różnica - jak kupię nowe to powinno być jeszcze lepiej.

Jezeli chodzi o robotę- to robie to sam, a co do części- to akurat mam dostęp do itercarsu , foty, harta i innych firm w pracy ale ludziska u nas wsadzają toprana albo harta i mówią ze jest OK a ja wiem ze nie jest. a nie chcę kolejnej kasy wywalić w błoto (1 poduszkę harta już mam :( )

Nie wiem ile kostuke Boge albo Lemforder ale jutro postaram się dowiedzieć i podejmę decyzję.

Nie wiem jak długo bede jeździł tym autem ale jak nic się złego nie wydarzy to myślę ze jeszcze jakiś czas więc harta nie założe.

 

Może jeszcze doradzisz jedną rzecz: tylna(droższa) poduszka w środku jest taka sama jak przednia(tańsza) - na oko różnią się balchami a guma-amortyzator jest na oko taka sama.

Balcha się nie niszczy tylko guma - czy więc można by kupić dwie przednie i przełożyć tylko gumę do tylnej poduszki??? choć z drugiej strony różnica ceny nie jest taka duża.... a nie jest na 100% pewne czy ta guma ma mieć taką samą twardość - wygląd ma identyczny.

Moje stare są już miękkie i zpłaszczone - widać po otworkach- te od góry są prawie płaskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jeszcze doradzisz jedną rzecz: tylna(droższa) poduszka w środku jest taka sama jak przednia(tańsza) - na oko różnią się balchami a guma-amortyzator jest na oko taka sama.

nie wiem za bardzo jakie masz te poduszki ale u mnie na 100% jest inna, zarówno guma jak i podpory (poduszka pod skrzynią)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, pod skrzyną jest taka mała ale te pod silnikiem - z przodu i z tyłu silnika - wiem na pewno bo teraz mam właśnie tak zrobione jak napisałem - wsadziłęm przednią gumę do tylnej poduszki bo była mniej wymęczona i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności