Skocz do zawartości
cezar

passat b4 - drgania tłumika

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie ten temat był już poruszany na forum - ale chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami:

- jeżeli są jakieś drgania (hałas) tłumika (zawieszenie tłumika czyt.: „gumy” - ok)

- występują głównie na biegu jałowym,

- to być może jest to co u mnie czyli „siatka”, która ma za zadanie tłumić te drgania, która w B4 jest mięzy kolektorem wydechowym a katalizatorem spalin.

U mnie po wymianie (wspawaniu nowej) nastała cisza ( o ile w Passacie, w dodatku TDI można mówić o ciszy) - ogólnie jestem zadowolony.

 

I nazywa się to: Łącznik elastyczny tłumika. /JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi zdradzic ile to kosztuje - czesc (mowa czy uzywana) + robota bo raczej nie mam warunkow by to samemu zrobic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam łącznik to koszt od 40 do 100 PLN, natomiast robocizna to koszt 1-2 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kosztowało to 120 zł: 80 łącznik i 40 robocizna (wycięcie i wspawanie nowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koel777

cezar, Mam pytanie, czy ta siatka z zewnątrz była uszkodzona, bo ja mam ten sam problem tylko ze u mnie ta siatka wyglada jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie siatka była uszkodzona. Jeżeli u Ciebie jest dobra (chociaż wizualnie ciężko to stwierdzić) to może te drgania występują w innym miejscu. Obecnie wypaliło mio małą dziurkę w tylnym tłumiku i też lekko „pyrka”. Ale mimo wszystko obstawiał bym ten łącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z ostatnim tłumikiem po wymianie na nowy (Boshal qrde nie pamietam jak sie to pisze) jak zapalam zimne autko to tłumik wibruje jak szalony po chwili sie uspakaja , podczas jazdy czuć wibracje , a w granicach 2200-2500 obr. wpada w jakiś dziwny rezonans.

Kombinowałem już z nim z 5 razy ( wciskałem mocniej kielich słabiej , przekręcałem zawałeczek i nic ). Brak mi już pomysłów.

Uchwyty są oki plecionka też. Wydaje mi się że wydech jest rochę za sztywny.

Miał ktoś podobny problem i usunął taką usterkę???

Czy mozliwe jest że to jakaś ukryta wada tłumika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalizator masz na miejscu?

PS. ten łącznik elastyczny może wyglądać z zewnątrz że jest OK, w praktyce z czasem się wyciąga i mogą dziać się potem różne dziwne rzeczy z wydechem.

Sprawdź jeszcze czy nie wpadają w rezonans osłonki na dole - jest ich kilka w okolicy wydechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Katalizator masz na miejscu?

tak jak helmucik zamontował tak sobie mieszka do dzisiaj

ten łącznik elastyczny może wyglądać z zewnątrz że jest OK

wymieniałem sam w tamtym roku

 

Problem się pojawił po wymianie ostatniego tłumika.

Osłonki są oki ewidentnie odgłosy (rezonans z wydechu) gazowałem a kumel siedział w kanale.

 

Zastanawiam się czy by może haki nie pogjąć :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boshal qrde nie pamietam jak sie to pisze

 

:cwaniak: Bosal po prostu :cwaniak:

 

ja mam coś podobnego jak u ciebie tyle że u mnie ewidentnie za to odpowiada nadtłuczony katalizator, bujam się z tym od chyba 1,5 roku i..... już się przyzwyczaiłem :) ale zanim odkryłem ze to on to podejrzewałem oba tłumiki (które zresztą wymieniłem jakiś czas temu na nowe, Bosale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koel777

Co do drgań tłumika powyżej 2000 obrotów to u mnie wystarczyła wymiana wieszaków, 3 sztuki po ok 20 zł. Ale cały czas mam drgania na biegu jałowym, siatka wygląda ok ale wymienie ją niedługo. Co dziwne drgania ustają jak naciągnę rure z siatka w dół, wtedy jest poprostu cisza. A z tym hałasem jeżdżę od ponad roku i dalej mnie wkur.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co dziwne drgania ustają jak naciągnę rure z siatka w dół, wtedy jest poprostu cisza

 

to wcale nie dziwne, naciągając redukujesz drgania i jest cisza, to proste i naturalne :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana wieszaków

u mnie wygladają zdrowo , zastanawiam się czy je nie podgiąć. Odkręcałem je ale nie pamietam jak wyglądają i czy da sie je podgiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4-ce nad ostatnim tłumikiem są blachy osłonowe - o ile się nie mylę. Sprawdź czy uchwyty tej blaszki nie sa luźne. To takie płaskie talerzyki ze stali sprężynowej, wciśnięte na metalowe wypustki :D

Przypatrz się też, jak "idzie" kolanko tuż przed tłumikiem koncowym. To ono może tez "dzwonić" o elementy podwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B4-ce nad ostatnim tłumikiem są blachy osłonowe - o ile się nie mylę. Sprawdź czy uchwyty tej blaszki nie sa luźne. To takie płaskie talerzyki ze stali sprężynowej, wciśnięte na metalowe wypustki

sprawdzone osłonka oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zapytam o co innego - odgłos jest metaliczny, czy "głuchy" :?: Kumasz o co mi chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem przy zapaleniu na zimnym tłumik tak wibruje i wyraźnie głośno buczy po ok 2-3 minutach jest normalnie. Przy obrotach ok 2300obr dźwięk jest podobny ale nie aż tak intensywny. Zobrazuje to :) tak jak byś dał linijkę na kant stołu i pstryknoł. Miej wiecej tak to wygląda i bucy :)

Problem tkwi w samym wydechu bo jak docisnę go do ziemi to problem znika.

Wydaje mi się że jest za sztywny , tak jakby był za wysoko i wisiał na uchwytach w 50%.

 

Tłumik o nic nie dotyka jest tak samo zamontowany jak poprzedni. Nawet jak wkładałem porównałem ze starym wizualnie identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja że wymieniając wydech zruszyłeś go włącznie z lącznikiem elastycznym i to on moze powodować wibracje mimo braku widocznych uszkodzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze opcja że wymieniając wydech zruszyłeś go włącznie z lącznikiem elastycznym i to on moze powodować wibracje mimo braku widocznych uszkodzeń

niemożliwe jak chirurg podnośnik podpórka , kątówka ( śruby ) 10 minut i gotowe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Ja wymieniłem praktycznie kompletnie układ wydechowy, oprócz tłumika drgań. Wieszaki mam ok. Metalowe osłony nad tłumikami też ani nie drgną. Jednak w okolicach obrotów 1000-1200 i ponad 2000 słyszę dziwne burczenie w układzie wydechowym. Jak oglądałem go spod spodu to w tych granicach obrotów tłumiki wpadały w rezonans. Najbardziej słychać ten "rezonans"jak wbiję wsteczny bieg. Słyszałem opinię że mogę mieć za "sztywny" układ wydechowy(w tym celu powinienem go poluzować na zaciskach obstukać młotkiem i z powrotem poskręcać. "Tłumik drgań" też wygląda OK jednak słyszałem opinie że z czasem może "zesztywnieć". Pewnie pojutrze podjadę z tym do mechanika i spróbuję pokombinować. Gdyż doprowadza mnie to o szału. PS. Czy ktoś próbował naciągnąć "tłumik drgań" jeśli tak to w jaki sposób(łom i trochę siły????!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności