Skocz do zawartości
krzyś

Naprawa schowka pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam wkładki, do której wkłada się kluczyk. Klamka jest cała - w miejscu wkładki zamka jest otwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam wkładki, do której wkłada się kluczyk. Klamka jest cała - w miejscu wkładki zamka jest otwór.

 

Nie lepiej na szrocie kupić za grosze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samej wkładki pewnie nie dostanę, a ludzie na szrotach nie są głupi. Klamka na alledrogo kosztuje 60zł więc pewnie tyle będą chcieli. A jak ktoś z forum kupi samą klamkę z wkładką, której nie potrzebuje, to pewnie za grosze mógłby ją odsprzedać :) Dlatego właśnie napisałem ten post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samej wkładki pewnie nie dostanę, a ludzie na szrotach nie są głupi. Klamka na alledrogo kosztuje 60zł więc pewnie tyle będą chcieli. A jak ktoś z forum kupi samą klamkę z wkładką, której nie potrzebuje, to pewnie za grosze mógłby ją odsprzedać :) Dlatego właśnie napisałem ten post.

 

Bede jechał do kolesia który ma 2 VW na czesci to zapytam i dam ci znac co i jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki doki, potrzebuję wszystko od wkładki, najlepiej z kluczykiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak oryginalnie mocowana jest klamka? Otwory w drzwiczkach schowka przez które przechodzą bolczyki są na wylot. W ten sposób oba bolczyki mam w drzwiczkach :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Co do trzeszczącego schowka, to zobacz czy nie popękały czasem miejsca gdzie masz śruby (u mnie tak było). Ewentualnie czy nie popękały uchwyty pod schowkiem (też u mnie to było). I ewentualnie czy nie popękały zawiasy od schowka i pokrywy (oczywiście u mnie tez to było) :)

 

Nic nie jest popękane, wszystko podokręcane... przyjrzałem się bliżej i wydaje mi się że tak jakby zamykanie nie dociąga dobrze klapy a trzeszczenie dobywa się z tych bolców po bokach co trzymają klape po zamknięciu.. jest na to jakis sposob ? bo jak całą klape ręką docisne to jest cisza, a normalnie na wertepach się telepie i wkurza :)

 

ktoś jeszcze wspomniał, że klapa schowka powinna się opuszczać powoli .. a u mnie leci w dół od razu.. cos jest nie halo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloz malutkie oringi pod gumowe odbojniki. Pomaga na100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie jest popękane, wszystko podokręcane... przyjrzałem się bliżej i wydaje mi się że tak jakby zamykanie nie dociąga dobrze klapy a trzeszczenie dobywa się z tych bolców po bokach co trzymają klape po zamknięciu.. jest na to jakis sposob ? bo jak całą klape ręką docisne to jest cisza, a normalnie na wertepach się telepie i wkurza :)

 

ktoś jeszcze wspomniał, że klapa schowka powinna się opuszczać powoli .. a u mnie leci w dół od razu.. cos jest nie halo ?

 

Wyciag schowek i zobacz czy na tych zabkach tam nie lata:) Bo on powinnien powoli sie otwierac na takich zabkachz tyłu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , a jak kupiłem cały schowek to co widać na zdjęciu to jak można go zamontować ? wystarczy że odkręce 7 czy 8 śrób które trzymają schowek czy coś jeszcze ? dodaje zdjęcie

 

22b963574e4cace270669190fb58.jpg

 

czy to wystarczy aby wymienić ten cały element ? plus 2 na dole :

 

20428006_1527286374012370_490780859_n.jpg

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , dam znać czy mi się udało czy jednak pojechałem do mechanika , swoją drogą czy ktoś wie jaka żarówka wchodzi do schowka pasażera przed lift ? , chciałbym przy okazji wsadzić Ledową żeby coś było widać że świeci , wyczytałem coś takiego :

Schowek: Żarówka rurkowa 30mm , może ktoś potwierdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurkowa na pewno, długości nie pamietam.

Wyjmując schowek uważaj na lampkę, również podczas wymiany żarówki. Lubi się ona rozpaść na kawałki, a poskładać ją to naprawdę wyzwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem kilka razy już tą lampkę i to jest pikuś. Wydaję mi się że coś koło 37mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Składałem kilka razy już tą lampkę i to jest pikuś. Wydaję mi się że coś koło 37mm.

 

37 jest za duza.

w schowku jest taka dosc nietypowa rurka :) bodajże 25 albo 27mm :)

 

Ja kupowałem na allegro zamiennik LEDowy i super świeci.

Edytowane przez motomoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat wyszło ok 29mm i miałem podgiętą blaszkę. Specjalnie zdemontowałem i zmierzyłem. Najlepiej w większym sklepie motoryzacyjnym kupić i po problemie. Zawsze można przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak zrobię , we wtorek jakoś przyjdzie mi schowek to wymontuje i wezmę starą żarówkę i podjadę do sklepu może gdzie u mnie w Słupsku znajdę zamiennik na led :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schowek przykręcony wszystko jest super , tylko mam problem z lampką .... a dokładniej to że nie świeci .... kupiłem led wszystko jest podłączone ok lampki nie uszkodziłem nie rozleciała się . Na 99% bezpiecznik tylko pytanie który ? , według schematu passat zrób to sam czy jakoś tak odpowiada bezpiecznik 5 Amper numer 3 który odpowiada za podświetlenie schowka oraz podświetlenie biegów .

No własnie Biegi się świecą a schowek nie ... , dla pewności wyciągnałem bezpiecznik num 3 żeby sprawdzić czy biegi zgasną i się palą hehe .

Macie jakiś pomysł jak dojść który to może być bezpiecznnik ? , dodam że wszystkie światła mi się swiecą w drzwiach w klamkach pod sufitem a tutaj zonk :( , sprawdziłem napięcie i na wtyczce brak ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności