Skocz do zawartości
krzyś

Naprawa schowka pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóz w moim passacie b5 dzwiczki schowka pasazera koloru popielatego sa uszkodzone,pekły na na połaczeniu zewnetrznej i wewnetrznej strony dzwiczek. Poprzedni własciciel twierdzi,ze to jest po prubie otwarcia zamknietego schowka(włamanie) i skleił je klejem typu poxipol ale dzwiczki zaczynaja rozklejac sie,klej ma inny kolor przez co szpeci wnetrze i dodatkowo schowek skrzypi :-( Prosze o rade jak skleic aby było mozliwie dokładnie,nie skrzypiało i jakim klejem aby nie szpeciło wnetrza poprzez inny odcien niz kolor schowka? Przy okazji zapytam czy dzwiczki schowka pasazera od passata z wersji angielskiej pasowałyby bez problemów do wersji europejskiej? Z góry dziekuje za odp. Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na alledrogo. Nie klej drzwiczek to długo nie potrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sawa23

Ja mam inny problem, jestem w Anglii, i moja żona trochę mocniej pociągneła za klamkę od schowka i ona wypadła, ta klameczka trzyma się na dwóch m

małych sworzniach metalowych, które wchodzą w dwie małe prowadnice po bokach klameczki. Mam pytanie czy jest jakaś metoda naprawy, bo normalnie nie ma miejsca aby je tam wsunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sawa23 miałem tak samo klamka wypadła ale naprawiłem ją sam i zaoszczędziłem 200zł i mam ten sam zamek a pomogły mi fotki z forum i wzmocniłem cały środek rozkleiłem dwie części schowka a potem troche zgrzałem i skleiłem poxipolem od środka a na zewnątrz zgrzałem plastik by niebyło widać szpar.

http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sawa23

Dzięki Ci bardzo za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko od tego jest forum by pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inny problem, jestem w Anglii, i moja żona trochę mocniej pociągneła za klamkę od schowka i ona wypadła, ta klameczka trzyma się na dwóch m

małych sworzniach metalowych, które wchodzą w dwie małe prowadnice po bokach klameczki. Mam pytanie czy jest jakaś metoda naprawy, bo normalnie nie ma miejsca aby je tam wsunąć.

 

Witaj. Miałem tak samo kiedy córka szarpała się z klamką. Można ja naprawić bez rozklejania schowka. Potrzeba dużo cierpiliwości da rade. Należy najpierw wsunąć prawy bolczyk, następnie zaopatrzyć sie w cienki śrubokręcik i dużo cierpliwości. Można bo sam to sprawdziłem wsunąć lewy bolczyk przy lekkim odciągnieciu klami do siebie po to aby wszedł śrubokręt. Należy ważać aby nie poobcierać schowka ani klami. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkopywanie tematu, ale tez wlasnie zona urwala mi klamke od schowka (ale byla juz z jednej strony ta klamka chyba naderwana) - Wy piszecie, ze te klamki powypadaly, ale czy tzn ze cos tam peklo w srodku (kawalek plastiku)? Bo mi pewnie zginal ten jeden bolec i kawalatek plastiku. CZy ta rade to zrobic jakims domowym sposobem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że da rade, ja np nie miałem jednego bolca i miałem wyłamaną tą prowadnice w którą się wkłada bolec w klamce. To po prostu wkręciłem wkręta w miejscu bolca w klamkę i chodzi idealnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam do was pytanie. czy schowek od passata b5fl bedzie pasowal do passata b5 chodzi o schowek od strony pasazera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam do was pytanie. czy schowek od passata b5fl bedzie pasowal do passata b5 chodzi o schowek od strony pasazera

Mocowania ma takie same. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, czy ktos montował w B5 sedan. Schowek pasazera od B5 FL, na allegro mozna znalez ca 30zl, a do standardowej B5 za 300... wiec sie pytam. Serio pasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie tez pękło połączenie na zawiasach :/ Schowek mam beżowy, więc trochę kosztuje. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzewam kotleta, czy ktos montował w B5 sedan. Schowek pasazera od B5 FL, na allegro mozna znalez ca 30zl, a do standardowej B5 za 300... wiec sie pytam. Serio pasuje ?

 

Śmiało możesz kupić schował od FLa. Mocowania są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,czy sama pokrywa schowka pasażera od Pasata B5 z anglii pasuje do wersji europejskiej? Patrząc na zdjęcia cały schowek różni się montażem ale pokrywy wydają się być takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się do tematu bo nie mogę w gąszczu tematów na forum znaleźć czegoś co by mi pomogło, mianowicie...

Co zrobić żeby schowek się nie tłukł ? podczas jazdy po wertepach jęczy, trzeszczy.. tyle co udało mi się wybadać że jak docisne go podczas jazdy to jest prawie idealnie.. ale nie będę woził specjalnie kogoś żeby mi schowek trzymał, podejrzewam że to wina klamki/zamka , że ma jakiś luz.. ktoś wie jak to zmodyfikować? naprawić czy usprawnić ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie przypadkiem gdzie dostać samą wkładkę do tego zamka?Klamkę mam całą ale brakuje mi wkładki. Może ktoś ma na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co do trzeszczącego schowka, to zobacz czy nie popękały czasem miejsca gdzie masz śruby (u mnie tak było). Ewentualnie czy nie popękały uchwyty pod schowkiem (też u mnie to było). I ewentualnie czy nie popękały zawiasy od schowka i pokrywy (oczywiście u mnie tez to było) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Podepnę się do tematu bo nie mogę w gąszczu tematów na forum znaleźć czegoś co by mi pomogło, mianowicie...

Co zrobić żeby schowek się nie tłukł ? podczas jazdy po wertepach jęczy, trzeszczy.. tyle co udało mi się wybadać że jak docisne go podczas jazdy to jest prawie idealnie.. ale nie będę woził specjalnie kogoś żeby mi schowek trzymał, podejrzewam że to wina klamki/zamka , że ma jakiś luz.. ktoś wie jak to zmodyfikować? naprawić czy usprawnić ?

 

Pozdrawiam

 

Cześć

Co do trzeszczącego schowka, to zobacz czy nie popękały czasem miejsca gdzie masz śruby (u mnie tak było). Ewentualnie czy nie popękały uchwyty pod schowkiem (też u mnie to było). I ewentualnie czy nie popękały zawiasy od schowka i pokrywy (oczywiście u mnie tez to było) :)

 

Dokładnie tak jak kolega napisał... ewentualnie jeśli wszystko ok to może sruby niedokrecone?

 

A nie wiecie przypadkiem gdzie dostać samą wkładkę do tego zamka?Klamkę mam całą ale brakuje mi wkładki. Może ktoś ma na zbyciu?

 

Co masz na mysli? Masz schowek cały? klamka cała... wkładki czyli tych bolczyków do zamka? czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności