Skocz do zawartości
Gość MAREK PASSAT

Wymiana Oleju W Automatycznej Skrzyni Biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, 1-2-3 to są blokady poszczególnych biegów. A skrzynia jest 5-cio biegowa. Typowy tiptronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 4-ro biegowy zwykły automat a nie żaden tiptronic

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a z tymi biegami to nie jest czasem ograniczenie? Jak wbijesz 3 to skrzynia będzie obsługiwać tylko 1-3? Miałem tiptronica i jak wbiłem na 4 to 5 już nie wrzucił i z tego co w instrukcji czytałem to się używa się np w górach jak jedziesz pod strome wzniesienie to trzyma wysokie obroty i niski bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to blokada zakresów. Czyli 3 do 3-go biegu, 2 do 2-go, 1 tylko 1wszy bieg. W tiptronicu jest 4-3-2. Wiec to nie tip, zresztą wlepa mówi AG4.

Jeżeli chodzi o góry, to bardziej przydatne przy zjazdach :) do hamowania silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, 1-2-3 to są blokady poszczególnych biegów. A skrzynia jest 5-cio biegowa. Typowy tiptronic

Z tego co widziałem to tiptronic miał także dodatkowo po prawej wypustkę z oznaczeniem + oraz - w celu zmiany biegów "ręcznie". Także nie

 

To jest 4-ro biegowy zwykły automat a nie żaden tiptronic

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a z tymi biegami to nie jest czasem ograniczenie? Jak wbijesz 3 to skrzynia będzie obsługiwać tylko 1-3? Miałem tiptronica i jak wbiłem na 4 to 5 już nie wrzucił i z tego co w instrukcji czytałem to się używa się np w górach jak jedziesz pod strome wzniesienie to trzyma wysokie obroty i niski bieg

 

Z tego co doczytałem i sam się przejechałem to własnie tak jest. Wbijasz "1" i jedziesz tylko na pierwszym biegu. Z kolei na "2" używa tylko pierwszego i drugiego biegu. Analogicznie jest z "3". Gdy pytałem mechaników ,jedyne co słyszę to "B5FL z 4 biegowym automatem? To nie możliwe". Niestety jest gdyż widziałem na e-aukcjach kilka takich egzemplarzy czyli takowe unikaty także wytwarzali.

Autkiem jestem nadal zainteresowany. Widzę, że ciężko w takiej konfiguracji sprzedać :P ; olejo i paliwo żerny, słaby silnik ale za to pancerny w połączeniu z ospałym automatem stwarza bawoła na kołach.

Nadal nic nie wiem odnośnie trwałości takiej skrzyni, jej ew. kosztów napraw itp. Bardzo prosiłbym o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz niewielu taką ma więc ciężko mówić o żywotności. Koszt napraw... gdzie nie zadzwonisz to dowiesz sie kosztu regeneracji konwertera, plyty sterującej lub kompletnego remontu. Co rozumiesz pod koszt napraw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o góry, to bardziej przydatne przy zjazdach do hamowania silnikiem.

Też się zgodzę ale jak jedziesz pod mocne wzniesienie to np na 4 nie będzie miał siły a na 3 będzie jechał i osiągniesz prędkość do zmiany na 4 bieg i znów zbije na 3 bo zwolni z braku siły na 4 biegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widzisz niewielu taką ma więc ciężko mówić o żywotności. Koszt napraw... gdzie nie zadzwonisz to dowiesz sie kosztu regeneracji konwertera, plyty sterującej lub kompletnego remontu. Co rozumiesz pod koszt napraw ?

 

Jakby nie patrzeć widzę , że 4 biegowe automaty były też w golfie 4, zapewne i jetta a może nawet polo? Być może to te same skrzynie? Wedle mnie nie ekonomicznym byłoby tworzenie czegoś w tak niewielkiej ilości konkretnych sztuk (to nie BMW) :)

 

Koszt napraw rozumiem jako regenerację całej skrzyni biegów. TT wydaje się być bardziej zaawansowany przez co regenerację całkowitą określają na forum średnio jako 4,5tys. Jednak "stara" 4 biegówka może będzie prostsza i przez co tańsza w regeneracji. Dlatego czekam aż udzieli się w temacie osoba, która oddała do naprawy lub naprawia takie skrzynie.

Szkoda ale dopiero w sobotę będę miał okazję zajrzeć pod auto by spisać model prosto ze skrzyni.

Przy okazji, jak sprawdza się stan oleju. Gdzie umiejscowiony jest bagnet?

Edytowane przez flangernator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie i prośbę o odpowiedź....

Posiadam czterobiegową skrzynię automatyczną DMX Passat B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998r.

Jaki olej należy wlać do tej skrzyni?

Jaką uszczelkę, jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy filtr ?

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem passata b5 1.8 ADR i jest mały problem od wczoraj zaczął trochę wariować i nie chce czasami wbić 4 biegu zauważyłem że jest lekki wyciek, a mianowicie chciałem dolać oleju do skrzyni i nie mogę zdjąć korka od wlewu może ktoś by podpowiedział jak to zrobić bo nie chce zajechać skrzyni. Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wymianie oleju w moim tiptronicu:

Dużo czyta się o tym, że wymiana oleju po dłuższym przebiegu zabija skrzynię.

Passka b5 (1.8T) w tiptronicu kupiłem na początku roku, przebieg 250 tyś. Skrzynia działała bez zastrzeżeń

3 tygodnie temu przy 265 tyś postanowiłem zmienić olej, choć miałem duże obawy. Aktualnie zrobiłem 1500km od wymiany (metoda dynamiczna). Skrzynia działa minimalnie lepiej, choć ogromnej różnicy nie ma. ;) A stary olej mechanik określił jako "błoto :) Skrzynia działa jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przekopuje wątki na forum ale juz sie pogubiłem

 

czy ktoś może mi doradzić jaki olej kupic do skrzyni 4biegowej Volkswagen Passat B5FL 1.9TDI(AVB) 101KM? skrzynia chyba 4 biegowa bo bez tiptronic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę założyć nowego tematu więc podczepię się tutaj. Mam problem najprawdopodobniej z automatyczną skrzynią Biegów, A mianowicie od pewnego czasu skrzynia nie zachowywała się dobrze szarpało między zmianą biegów a w dodatku tydzień temu doszło coś takiego że gdy miała zmienić bieg na 4 to obroty się zwiększały po czym spadały i bieg się wbijał. Wczoraj pożyczyłem bratu auto no i twierdzi że strasznie szarpało nie chciał się wrzucić wogóle 4 bieg i problemy też były z innymi biegami dziś auto sprawdzałem i wgle nie rusza na żadnym biegu przez chwilę działał wsteczny ale bardzo słabo kawałek odjechałem przy dużych obrotach i koniec. I tu moje pytanie czy o padła skrzynia czy może półoś czy coś innego jeśli to skrzynia to co mogło ulec awari bardzo potrzebuję pomocy bo auto stoi 60km ode mnie. I ostatnia rzeczy czy jeśli zapalę silnik i wrzucę bieg N czyli luz to mogę tak auto cholować nie narobię sobie większych szkód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatów nie holujemy tylko przewozimy na lawecie! Zapamiętaj to sobie. Z tego opisujesz wynika, że uszkodzeniu uległa skrzynia biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam nie mogę założyć nowego tematu więc podczepię się tutaj. Mam problem najprawdopodobniej z automatyczną skrzynią Biegów, A mianowicie od pewnego czasu skrzynia nie zachowywała się dobrze szarpało między zmianą biegów a w dodatku tydzień temu doszło coś takiego że gdy miała zmienić bieg na 4 to obroty się zwiększały po czym spadały i bieg się wbijał. Wczoraj pożyczyłem bratu auto no i twierdzi że strasznie szarpało nie chciał się wrzucić wogóle 4 bieg i problemy też były z innymi biegami dziś auto sprawdzałem i wgle nie rusza na żadnym biegu przez chwilę działał wsteczny ale bardzo słabo kawałek odjechałem przy dużych obrotach i koniec. I tu moje pytanie czy o padła skrzynia czy może półoś czy coś innego jeśli to skrzynia to co mogło ulec awari bardzo potrzebuję pomocy bo auto stoi 60km ode mnie. I ostatnia rzeczy czy jeśli zapalę silnik i wrzucę bieg N czyli luz to mogę tak auto cholować nie narobię sobie większych szkód??
Kolego na pewno to co się może zepsuć w automatach to jest mechatronika, elektronika odpowiedzialna za zmianę biegów, a w niej są elektrozaworki i wybieraki które są odpowiedzialne za wybranie odpowiedniego biegu, jeżeli szarpie przy zmianach to znaczy że kończy jej się żywot, no i trzeba pamiętać o zmianie oleju

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaka metodą wymieniają olej w automatach w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wymienić olej w skrzyni (DSG), jednak nie wiem czy powinienem wymieniać dynamicznie czy nie? Ostatnio byłem u mechanika to powiedział, że nie będzie u mnie problemu, starczy odkręcić korek pod skrzynią, cały olej wyleci i można nalewać świeży, czyli nie ma potrzeby dynamicznej wymiany. Czy to prawda? Mam passata b6 (2008 rok, 170km).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Chciałem dolać olej do skrzyni niestety nie wiem jak udrożnić rurkę. Ten "korek" jest jakoś wkręcony? Wciśnięty?IMG_20190427_150109.thumb.jpg.68f15849063ab8f5025fb56dcfbd6efd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności