Skocz do zawartości
Gość MAREK PASSAT

Wymiana Oleju W Automatycznej Skrzyni Biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R2D2

Witam kolegów.

Ponieważ w temacie pojawiła się informacja o serwisie Olczaka z Nadarzyna muszę podzielić się z Wami moimi doświadczeniami, niestety b. negatywnymi. A wiąc.

BROŃ PANIE BOŻE PRZED OLCZAKIEM EDMAR w Nadarzynie.

Zaraz wytłumaczę o co chodzi... Otóż

Natknąłem się na dobre opinie na temat tego serwisu przy okazji szukania sposobu rozwiązania problemu z moją ASB w C3 (AL4) - mało popularny model.

Za mało szukałem widać bo nie trafiłem na opinie z tej stronki... http://samochody-24.info/grupy/zenujaca-sytuacja-w-automat-pl-olczak-nadarzyn,watek,1990133.html

Może nie popłynąłbym z kosztami ...ale do rzeczy w miarę krótko opiszę.

Miał P. Marek Olczak wymienić uszczelniacz półosi. Na drugi dzień po zostawieniu auta zadzwonił i powiedział że trzeba wyminić półoś bo jest ponoć skrzywiona (aczkolwiek nic nie przenosiło się na koło ale nie o tym)

Wymienił mi tą półoś ale zepsuł ABS w piaście a konkretniej pierścień magnetyczny, czujnik od ABS oraz i tutaj uwaga - opony miały placki od spalenia gumy przy ostrym hamowaniu. Efekt był taki że opony były kwadratowe i nadawały się do wyrzucenia. Przednie to zupełna katastrofa i poszły na przemiał. Tylne jeszcze może użyje. Oczywiście Marek Olczak EDMAR wszystkiego się wyparł. Twierdził że testował na placu (przejechane było jakieś 30km) potem przyznał że były testowe jazdy. To prawdziwe chamstwo żeby tak potraktować auto z nie działającymi ABS'ami.

Z powodu nie działających ABS skrzynia działała w trybie awaryjnym (Olczak twierdził że takie auto mu dałem i dziwił sie że nie zauważyłem tego. nie muszę dodawać że piszczenie sygnału i komunikaty na kompie nie mogły być niezauważone)

i dodając do tego kwadratowe opony możecie sobie wyobrazić w jakim stanie auto wyjechało z tego "warsztatu". O tych oponach dowiedziałem się później już po wyjeździe z ASO gdzie naprawili mi ABSy, wymienili półoś bo im coś tam nie pasowało.

Reasumując. Może Olczak nadaje się do wymiany oleju ale mnie kosztowało b. dużo dotykanie się przen niego do innych podzespołów. Nie wiem może auto testowała jego małżonka (co wsumie nie tłumaczy tego warsztatu) i tak potraktowała opony ale ABS to na pewno nie jej wina.

Mam fakturę z Olczaka i kwity z ASO gdzie jest wyraźnie napisane co jeden i drugi warsztat naprawiał. Sądzić się nie będę bo nie mam na to czasu i nerwów.

Faktura od Olczaka jest też za wymianę oleju- ciekawe czy zrobił wogóle czy tylko dolał do odpowiedniego poziomu)

Koszty:

-----

Olczak - 1350,-(wymiana półosi + wymiana oleju)

------

Sama półoś (do zywkłej skrzyni- przerabiana przez Olczaka) 350,-

ASO

1. Naprawa ABS (nowa piasta + czujnik) ok. 1300,-

2. Półoś - 2000,- (oryginalna do tego modelu. Twierdzili że tamta jest nie haloo, nie chciałem dyskutować zważywszy na to co pisałem w jakim stanie odebrałem auto)

3. Robocizna 900,-

 

Ja miałem takie doświadczenie i chciałem się z Wami nim podzielić.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, objaw skrzyni jest taki ze nie moge wbic 1,2,3 wajha nie chce zejsc w te pozycje. Pozostałe pozycje ok i jezdzi normalnie, moje pytanie czy mozna z tym jezdzic? usterka jest mechaniczna? czy moze wymiana oleju pomoze? olej był wymieniany ok.70kkm temu. Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi.:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pr

 

 

witam proszę o szybką odpowiedż jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni DMV w rurce nie ma bagnetu z korka spustowego wylewa się cały olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to tam nie ma korka spustowego, jest korek do ustalania poziomu, poziom sprawdzasz przy odpalonym silniku i temperaturze oleju 40'C, jak odkręciłeś przy zgaszonym to się wylało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale korek spustowy jest od spodu skrzyni nawet jeśli był zimny to nie powinno wlecieć wszystko a na rysunkach pokazana jest jeszcze rurka do sprawdzania poziomu oleju ciugu dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam skrzynię automatyczną czterobiegową EPV i chciałbym zapytać jak olej do niej wlać? Szukam na forum ale nic nie mogę znaleźć. Czy wizyta w ASO z podobnym pytaniem da mi odpowiedź? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to skrzynia typu 01N to olej wlej ten :

- http://allegro.pl/olej-ravenol-atf-5-4-fluid-4l-lt-71141-atf-la-2634-i3575289469.html

 

Na wszelki wypadek wyciągnij strzykawką kilka ml oleju żeby sprawdzić kolor. Powinien być żółty/brązowy, ale oczywiście ktoś przed Tobą mógł wlać tam czerwony.

 

Koniecznie zmień filtr : http://www.midparts.com.pl/pl/p/VW-AG4-Filtr-oleju-95-UP-Lock-up/1164

 

Do skrzyni wejdą Ci prawie 4 litry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam skrzynię automatyczną czterobiegową EPV i chciałbym zapytać jak olej do niej wlać? Szukam na forum ale nic nie mogę znaleźć. Czy wizyta w ASO z podobnym pytaniem da mi odpowiedź? Pozdrawiam

 

podjedź do aso podasz im nr vin i powinni Ci powiedzieć co powinno być zalane... dziś byłem w aso i oryginalny olej do skrzyni tiptronic 1l = 130zł .. wiem że dużo ... ale automat potrzebuje troski i myślę że raz na 60tys km .... warto troszkę grosza odżałować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Panowie za konkretną odpowiedź, a co do samej wymiany to na początku byłem zwolennikiem wymiany dynamicznej lecz po opiniach kilku "znawców" skrzyń automatycznych nie wiem co o tym sądzić, nasłuchałem się, że przy tym przebiegu(306000 km) i wieku auta tym bardziej,że nie znam historii skrzynki w moim aucie w ogóle, wymiana dynamiczna tylko i wyłącznie zaszkodzi i trzeba zrobić statyczną(o której AndrzejP4 chyba wspomniałeś). Co o tym myślicie i jak to się ma w moim przypadku? Dodam, że skrzynia zmienia bieg z 2 na 3 za późno tzn. przeciąga na obrotach i robi to dość gwałtownie i do niskich obrotów ok. 1600 podobnie jest z 3 na 4 lecz mniej wyczuwalnie. Dziś wykasowałem błędy vagiem i jest lepiej lecz nie wszystkie objawy ustąpiły. dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rabbit211. ten objaw to niemal norma w AG4. U mnie pomogło ponowne przekodowanie skrzyni plus nastawy podstawowe, szarpanie, przeciąganie z 2 na 3 ustało całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy raz wypowiadam się na forum więc proszę o wyrozumiałość.

 

Nie wiedziałem pod jaki post się podczepić.

Mam problem, szukałem na forum (ale nie znam go jeszcze za dobrze), innych forach w internecie

 

otóż mam paska, dopiero kupiłem, 1.8t (170km) chociaż przy rozrządzie jest opis BEX czyli powinien mieć 190km z gazem, automat, nawet nie wiem ile ma biegów, dopiero w tym tyg będę wjeżdżał na kanał to zobaczę oznaczenia, powinna być 5-cio biegowa.

nie działa mi przerzucenie z D na pół automat, podobno to wina styków, nie wiem jak rozebrać to całe "urządzenie" w samochodzie, drążek zmiany biegów, ogólnie jak dostać się do tych styków?

 

z innych problemów, nie wiem jaki mam olej w silniku (rozrząd), nie ma żadnych kartek, a wymieniam, jakby był syntetyk to dalej syntetyk, tak to lać półsyntetyk?

 

samochód zachowuję się jakby miał 100koni, a nie 170, a co dopiero 190, parę razy dałem gaz do podłogi to 2 razy wywaliło mi korek od płynu chłodniczego i oblało cały silnik, na 90% podejrzewam uszczelkę pod głowicą, korek od oleju nie jest biały, woda idzie gdzieś indziej, mogła być przegrzana to jeszcze turbina może dostała trochę, ogólnie wszystko rozbieram, jeszcze na wylocie spalin z silnika, kolektor wydechowy jest pęknięty i z pękniecie wydostaje się rdza, czyli woda może tu wycieka, do paliwa i spalin.

 

jakieś sugestie? co może być z turbiną? rozkręcić i wyczyścić? ewentualnie do regeneracji? co jeszcze sprawdzić? co jeszcze może być zepsute?

 

i ostatnie pytanie mała chłodnica koło lewego przedniego koła (od kierowcy), chłodnica oleju?

 

edit: na wlepie w bagażniku wyczytałem silnik AWM (koło rozrządu jest BEX, dlaczego?), a skrzynia EZS

 

edit 2: czy opłaca się ściągać głowice, podobno trzeba po każdym zdejmowaniu ją planować, koszt 300zł, a nie ma pewności na 100% czy to to

Edytowane przez zubr88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Koledzy przekodowałem skrzynie na tryb ekonomiczny i było ok zmieniał biegi wcześniej lecz przy lekkim obciążeniu falowały obroty. Dziś gdy wracałem z pracy zaczął szarpać przy zmianie z 2 na 3 i trzęsie całym samochodem tak jakby przy obciążeniu to samo na 4 biegu. Dziwne bo zbiegło się to z awaria centralnego i całej elektroniki. Nie działały szyby i lusterka. Rano gdy jechałem do pracy było wszystko w porządku postał 8 godzin i cyrk:/ vag wywala błąd 01119 i błędy od centralnego. Proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Koledzy przekodowałem skrzynie na tryb ekonomiczny i było ok zmieniał biegi wcześniej lecz przy lekkim obciążeniu falowały obroty. Dziś gdy wracałem z pracy zaczął szarpać przy zmianie z 2 na 3 i trzęsie całym samochodem tak jakby przy obciążeniu to samo na 4 biegu. Dziwne bo zbiegło się to z awaria centralnego i całej elektroniki. Nie działały szyby i lusterka. Rano gdy jechałem do pracy było wszystko w porządku postał 8 godzin i cyrk:/ vag wywala błąd 01119 i błędy od centralnego. Proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuje.

 

Takie objawy to zazwyczaj kończący się konwerter momentu obrotowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo ! Oczywiście jest to nawalający konwerter.

 

Wymieniłem zawór Boost, filtr i olej. Zniknęły wszelkie wibracje, utrzymuje się lekkie falowanie. Dodatkowo zrobiłem "kerma line pressure mod".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u siebie też olej wymieniłem i filtr (MANN + RAVENOL 4/5HP). Weszło 5,5 litra oleju. Na starym oleju zmiana odbywała się delikatny, uślizgiwaniem, jak by półsprzęgło, Teraz tego nie ma. Odnośnie wibracji to nie było i nie ma tych wibracji. Na wiosnę jeszcze jedna

wymiana dla świętego spokoju.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to była Twoja pierwsza wymiana oleju to zrób kolejną za max kilka tys. km. Nowy olej uwolni masę szlamu z wnętrza skrzyni i będzie brudniejszy niż przed wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślę na wiosnę zrobić. Chcialbym też odkrecić przewód co wraca z chłodnicy do skrzyni i spuścić z tego olej, ale mam problem z odkręceniem tego gówna. Na wiosnę zorganizuje nowy przewód i tyle. I wymienię całość.

Niby olej ktoś przy 180 wymieniał, ale nie ma na to papierów ani nic. Było trochę (1mm) szlamu na magnesach. Ole widać ze przepracowany, ale nie spalony.

Dzięki.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

passat b5 101 km avg, skrzynia 4 biegi, nie mam informacji od poprzedniego właściciela na temat wymiany oleju w skrzyni, delikatnie poci się uszczelka pod skrzynią, czy można wymienić sama uszczelkę bez zmiany oleju, czy lepiej zmienić olej(jeżeli tak jaki olej - nie posiadam info na temat obecnie zalanego oleju), filtr, uszczelka(przebieg 272 000), skrzynia działa prawidłowo, auto w miescie pali ok 10 ltr, na codzien trasa ok 20 km w jedna strone srednie spalanie ok 8,5 ltr, czy spalanie na podanych odcinkach jest prawidłowe?Proszę o wasze opinie. pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na trasie masz wysokie - ja musiałbym mieć co chwila gaz w podłodze żeby spalanie skoczyło do 6,5.

 

W mieście nie jeżdżę.

 

Uszczelkę można wymienić bez zmiany oleju, bo stary olej można wlać z powrotem. Co nie znaczy, że to jest wskazane :).

 

Otwórz wlew oleju i odciągnij trochę strzykawką z rurką. Na podstawie koloru dobierzesz nowy olej. Innego oleju niż żółty i czerwony bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam Passata 2.8 2002 r. automat tiptronic. Autko ma przebieg 90 tys. km i ostatnie 6 lat stało nie jeżdżone. Myślicie, że po takim przebiegu czy postoju warto zmienić olej w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności