Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, możecie polecić miejsce gdzie mógłbym sprawdzić i nabić swoją klime w tranowskich górach/bytomiu/zabrzu ?rermtualnie katowice...? bo ofert dużo, a szkoda pienmiędzy na "fachmanów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, możecie polecić miejsce gdzie mógłbym sprawdzić i nabić swoją klime w tranowskich górach/bytomiu/zabrzu ?rermtualnie katowice...? bo ofert dużo, a szkoda pienmiędzy na "fachmanów"

Dział Szukam usług sie kłania.

Możesz popytać też w regionalnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod maską mam naklejkę ile czynnika wchodzi w układ i jest to R134 ,na naklejce są inne marki VW od '88 roku, więc dziwię się że jednocześnie by pakowali R12 i R134
ale nic sie nie stanie ze sprezarka i w ogole ? ;) a mozesz mi podac ile wchodzi czynnika albo zrobic foto tej naklejki ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nic sie nie stanie ze sprezarka i w ogole ?

Z tego co czytałem na forum i w necie to nie jeden już nabił R134 zamiast R12 i klimy działały okey.

Jak nie zapomnę to zrobię fote, ale żaden fachura na to nie patrzy tylko nabija wg. własnego uznania lub jakiegoś tam ciśnienia,ważne aby olej dali po opróżnieniu instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałem na forum i w necie to nie jeden już nabił R134 zamiast R12 i klimy działały okey.

Jak nie zapomnę to zrobię fote, ale żaden fachura na to nie patrzy tylko nabija wg. własnego uznania lub jakiegoś tam ciśnienia,ważne aby olej dali po opróżnieniu instalacji.

ja mam w pracy maszyne do klimy wiec to nie problem tylko gadaja mi ze nie mozna tego nabic ..chociaz to jest dla mnie dziwne .. z tego co mi mowił poprzedni własciciel to jakis przewod jest walniety i dlatego ucieka gaz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakis przewod jest walniety i dlatego ucieka gaz

Podjedż do kogos kto sie zajmuje tylko klimą w autach i spytaj sie ile weźmie za sprawdzenie szczelności układu, będziesz wtedy wiedział czego szukać, freon w miejscu gdzie się ulatnia pozostawia tłusty (jak olej silnikowy) ślad.

Możesz też domowym sposobem podłączyć sprężarkę pod króćce przy podszybiu i zobaczysz gdzie będzie syczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie sprawdze w pracy co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sobie sprawdze w pracy co i jak

Zdjęcia nie zrobiłem (...) ale wg. naklejki to do naszych paszczadeł wchodzi 1050 g freonu, jest tam nawet B2 T4 Quantum i we wszystkich był już R134.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg. naklejki to do naszych paszczadeł wchodzi 1050 g freonu
uu to duzo.. a tyle samo ma wejsc gazu R134 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tyle samo ma wejsc gazu R134 ?

Właśnie tego freonu ma tyle wejść.

Po nabiciu u mnie freonem byłem pewien że olej też mi nabili ale po przewertowniu netu okazało się że kompresor jaki mam to jest tłokowy i olej niby dolewa się a nie nabija (sanden sd-709) byłem pewien że mam wirnikowy kompresor.Sam już nie wiem jak to powinno wyglądać, gość który mi nabijał klimę wydawał się znać na tym co robi (15 lat w branży) czy jednak popełnił błąd? Ma ktoś doświadczenia z tym rodzajem kompresorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem to do b4 wchodzi 1150 do 1200 gram r134a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

w środe napełniłem klime.

było tylko 10g tego freonu w układzie i napełnił mi 750 bo niby tyle weszło.

ładnie chłodziło dwa dni a potem przestało.

wiatraki się załączają słychac jak się włącza klime ale zimne wiaterku nie ma co szukać bo wieje tak jak i bez klimy. jechałem 25min i nic:(

co to może byc pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
było tylko 10g tego freonu w układzie

Czy powód braku freonu jest Ci znany? Nieszczelność lub coś innego?

Sprawdź czy na pewno załącza się sprzęgło na kompresorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochód mam miesiąc i kupiłem już z pustą klimą. facet mówił że jest szczelna. po pracy sprawdze czy załącza się sprężarka, a jak to sprawdzić?? a i jak by było mało freonu to by wiatraki się nie włączały i nie obciążało by silnika a jednak obciąża. czy jakies filtry czy cos moga wpłynąć na nie chłodzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiatraki się załączają słychac jak się włącza klime ale zimne wiaterku nie ma co szukać bo wieje tak jak i bez klimy. jechałem 25min i nic

 

Może coś z kompresorem? Bo jeśli się wszystko załącza, to wygląda na to że ciśnienie jest.

Sprawdź czy przy włączonej klimie kręci się ta środkowa flansza na kompresorze, czy tylko koło paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy załączeniu kręci sie ten środek więc ja już nie wiem co może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu sprężarka padła, i nie pompuję czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie to jakos sprawdzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właściwie to nie wiem. Może ktoś inny miał taką awarię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakis czujnik czy cos w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności