Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam skoro mowimy tu o defektach klimy to moze ktos bedie wiedzial dlaczego w mom b3 climatronic dziwnie dziala. Kiedy przelaczam w rozne pozycje niby przelacza ale jakos tak slabo i w kazdej pozycji zawsze najmocniej wali na przednia szybe. Doczytalem ze po zdjeciu panela z climatronica trzeba przedmuchac zawor cisnieniwy ale nie znalazlem nic takiego. Z obudowy climatronika wychodza tylko wiazki kabli. Gdzie szukac przyczyny takiego dzialania climatronica? Moze ktos zna konkretne polozenie takiego zaworu bo nie chcialbym rozbierac niepotrzebnie polowy auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapki od nawiewow sa sterowane poprzez silowniczki na podcisnienie mozliwe ze ten od szyby padl,w moim pasku dmuchalo srodkowym nawiewem okazalo sie ze wezyk nie ,byl nalozony na rozdzielacz ktory znajduje sie pod schowkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sherman997

witam podpinam sie pod ten temat. A mianowicie kupiłem paska jakies 3 mis temu klima działała bez zarzutu . Nie uzywałem jej okolo miesiaca i gdyja właczyłem po miesiacu okozało sie ze nie działa :< ale zostawiłem ja właczona i po przejechaniu okolo 30 km zaczeła działac pochodziła z 10 minut (caly czas jechałem ) i znowu znikła. Co moze byc przyczyna ?? fronu nie ma czy cos innego. Jakby nie było freonu to powinna sie juz nie właczyc a sie właczyła .A odnosnie nabicia to czy przy szczelnej klimatyzacji gdy jest wszysko ok czy trzeba nabijac?? ten gaz gdzies sie zuzywa ?? czy problem nabijania pojawia sie w przypadku nieszczelnosci POZDRAWIAM

 

 

i jak sie ten wiek zmienia w profilu bo mi ujeło 10 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak temperatura była na zewnątrz? Klima nie włącza się jeżeli temperatura spada poniżej 5 lub 7 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sherman997

temperatura nie byla zbyt wysoko cos koło 12 stopni juz nie pamietam dokładnie Ale to jest klimatyzacja manualna wic chyba nie ma znaczenia.Gaz w układzie jest na 99% bo jak wcisnołem ta kulke przy zaworku to "fukneło" gazem . mechanik mi mowił ze moze byc jakis filterek przypchany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powodem tego, że klima działala po jakimś czasie może być mały poziom płynu chłodniczego, musisz sprawdzić poziom plynu i jak bedzie brakowalo to uzupełnij ze środkiem fluorescencyjnym. Jeżeli bedzie nieszczelność to srodek ten ulatnia się razem z gazem. Potem można obejrzeć auto pod swiatłem UV i jak są wycieki to widać piękne zielone plamy. W tych autach nieszczelność może pojawic się na skraplaczu (czyli chłodnica z przodu) lub uszczelniacz na sprężarce.

 

Apropo tego "fukniecia" gazu i pewności czy on jest w układzie. Zbyt niski poziom bedzie powodem słabego działania lub nie działania klimy.

 

//używaj opcji 'edytuj'. artmin

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sherman997

A no masz racje mysle ze nie bede sie sam za to brał dam do zakładu gdzie sie tym zajmuja ale to na wiosne. :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na próbę można zmostkować na chwilę czujnik od ciśnienia czynnika chłodzącego - jak pomoże i właczy się klima to znaczy że jest brak gazu. Jeszcze jedno - klima nie działa jak wentylator nawiewu jest wyłaczony - niby logiczne ale nie każdy wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odgrzanie kotleta, ale sezon chłodzenia się zbliża wielkimi krokami. Więc tak, auto kupiłem w zeszłym roku w czerwcu. Gostek co mi je sprzedawał (nie handlarz) powiedział mi że w układzie klimy nie ma gazu, więc nie włączałem jej bo szkoda żeby coś się zepsuło. Z faktu że miałem małe braki w mamonie do tej pory jej nie nabiłem. Ale troszkę uzbierałem kasy i planuję nabić. I tak, wcześniej jak próbowałem włączyć zapalała się kontrolka-dioda na przycisku, lecz np późną jesienią chciałem włączyć klimę-tak dla sprawdzenia to ta dioda już się nie świeciła. Co może być powodem? Co najpierw sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedy brakowało czynnika roboczego, to klima wcale się nie załączała. Myślę, że to taki mechanizm zabezpieczający przed zniszczeniem klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby to tylko to było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc nie włączałem jej bo szkoda żeby coś się zepsuło

Nie włączy się kiedy nie ma czynnika ;) Pytanie - dlaczego go tam nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, nieszczelność czy coś więcej? będę musiał w przyszłym miesiącu, tzn jakoś po świętach podjechać do sprawdzenia szczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Od uszkodzenia zaworka po rozszczelnienie parownika. U mnie była uszkodzona dławica w sprężarce. 600 zł do tyłu :) Dlatego zawsze śmieszy mnie tekst w ogłoszeniu:"klima sprawna - do nabicia". Jeśli trzeba ją dobić to znaczy że coś z nią nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to nieużywana klima sama się rozszczelnia, bo funkcję uszczelniacza pełni także środek smarujący pompowany do układu z czynnikiem roboczym. Mogę się mylić bo to tylko zasłyszana wieść. Poprawcie jeśli jestem w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprawcie jeśli jestem w błędzie.

Poprawiam - jesteś w błędzie ;) Środek o którym piszesz służy tylko do smarowania sprężarki. Niby krąży po układzie ale nie uszczelnia go. W układzie wysokiego ciśnienia w klimie potrafi być 20-30 Atmosfer więc na logikę - żaden olej tego nie uszczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pozwolę się podłączyć. Posiadam Passata B3 92r. z silnikiem 2E 115KM wersja Komfort edition. Na wyposażeniu mam klimatyzacje manualna i poszukuje schematu elektrycznego bo ktoś nieźle namieszał w tym A skoro auto coś posiada to dobrze żeby działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a może i mi pomożecie kupiłem paska b4 z klimą, koleś powiedział że działa ale trzeba nabić, ale zastanawia mnie to że jak włączę przycisk AC to w ogóle nie obciąża mi silnika? dlaczego tak jest? coś może być popsute?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak włączę przycisk AC to w ogóle nie obciąża mi silnika? dlaczego tak jest? coś może być popsute?

Bo jest czujnik ciśnieenia..nie ma freonu to kompresor sie nie załączy....jak by sie włączył to by sie zatarł... sprawdź tylko czy włączją sie wentylatory na chłodnicy gdy włączysz klimę i przekręcisz na pierwszy bieg nawiewów,,,jeśli wiatraki chodzą to elektryka jest w porządku...przed napełnieniem sprawdzą Ci szczelność i wsio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem paska b4 z klimą, koleś powiedział że działa ale trzeba nabić,

 

A co miał powiedzieć ? Wymień chłodnice klimy bo na 99% jest nieszczelna i dopiero nabijaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności