Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dobra a kto mi powie w której częsci samochodu się znajduje?

a jak wiatraki się nie włączają to co jest nie tak? bo właśnie chyba się nie włączają

Edytowane przez ChiquitaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra a kto mi powie w której częsci samochodu się znajduje?

Przed chłodnicą układu chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest walnięta bo parę tych zwoi czy jak się to nazywa od dołu jest luzem ktoś musiał w coś chyba wjechać:( bo jak się schyle i patrze to jest ta pierwsza od przodu tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest ta pierwsza od przodu tak?

Dokładnie tak....szukaj nowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wiatrak się nie załącza to co może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekażnik 13 lub bezpiecznik....ale nawiewy działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nawiewy działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma gazu to wiatraki się tez nie załałczają - znam to z autopsji

 

nie ma gazu to klima nie działa - możesz zmostkować na chwileczkę na próbę czujnik ciśnienia który jest na przewodzie od klimy przy zaworze rozpręznym.. -jak klima odpali to masz elektrycznie sprawny układ -tylko że ..... NA CHWILE! bo zabijesz kompresor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam odpływu skroplin w B4, chyba mi się zatkał. macie może fotkę gdzie tego szukać? Wiem że po stronie pasażera przy tunelu ale nie wiem czy w samym tunelu czy też nieco obok niego... oczywiście będąc pod samochodem. Nie kapie mi nic a nic z autka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej go zobaczyć od dołu z kanału - jest po d jednym z takich nacięć w wygłuszeniu przegrody czołowej.. mniej-wiecej nad przekładnią kierowniczą od strony pasażera

od środka patrząc jest za najniższym punktem obudowy wentylatora obok tunelu środkowego.

Jak ci nie kapie to może być inny powód - ja miałem mocno zanieczyszczony parownik i woda poprostu po nim nie ściekała tylko się w nim gromadziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jedynym sposobem aby sprawdzic czy dziala klima i czy szczelna jest chlodnica klimy jechac i napelnic tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektrycznie da sie sprawdzić bez napełniania (tak jak napisałem wyżej) a szczelność możesz sprawdzić azotem choć to nie daje gwarancji ze wszystko jest ok bo tylko wskazuje czy są ubytki czy nie (ja miałem np dziurę w rurce- korozja - syczał przy samym podpięciu ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie ma gazu to wiatraki się tez nie załałczają - znam to z autopsji

 

nie ma gazu to klima nie działa - możesz zmostkować na chwileczkę na próbę czujnik ciśnienia który jest na przewodzie od klimy przy zaworze rozpręznym.. -jak klima odpali to masz elektrycznie sprawny układ -tylko że ..... NA CHWILE! bo zabijesz kompresor.

 

Nie zgadzam się, jeśli nie ma czynnika, presostat nie pozwoli dać prądu na sprężarkę, ale reszta układu działa. Wciskasz (AC lub AUTO) i wiatraki odpalają. Sprężarkę można podpiąć na krótko z aku i sprawdzić, ale moim zdaniem to nie ma sensu. Do byle jakiego serwisu wystarczy podjechać. Na maszynie wyjdzie dziura jeśli jest duża. Jeśli nie wyjdzie na kontroli próżniowej, to nabić klimę + kontrast. Jak będzie hulać to tylko się cieszyć. Jak zejdzie po tygodniu to ultrafiolet i szukanie dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się, jeśli nie ma czynnika, presostat nie pozwoli dać prądu na sprężarkę, ale reszta układu działa. Wciskasz (AC lub AUTO) i wiatraki odpalają.

 

Właśnie jestem po wymianie chłodnicy klimiy i niestety nie mogę tego potwierdzić. Gdy klima była pusta, wentylator się nie załączał. Załączył się dopiero po zmostkowaniu czujnika ciśnienia w wciśnięciu przycisku AC i jednocześnie ruszyła sprężarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam gazu w klimie i tez mi wentylatory nie odpalaja ;) nawet jak wcisne przycisk AC.. jutro zmostkuje czujnik cisnienia i zobacze czy ruszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam gazu w klimie i tez mi wentylatory nie odpalaja nawet jak wcisne przycisk AC

A powinny - przynajmniej w tych rocznikach....do sprawdzenia przekaźnik 13....przy pracującej klimatyzacji podczas normalnej temp. silnika wiatraki chodzą na obu biegach...a od czego to jest uzal;eznione to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powinny - przynajmniej w tych rocznikach....do sprawdzenia przekaźnik 13....przy pracującej klimatyzacji podczas normalnej temp. silnika wiatraki chodzą na obu biegach...a od czego to jest uzal;eznione to nie wiem...

 

mylisz sie kolego ;) dzisiaj specjalnie zmostkowałem sobie czujnik cisnienia na przewodzie klimy i gdy wcisnąłem przycisk właczenia klimy to wiatraki sie właczyły ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mylisz sie kolego

W tej kwestii zdania są podzielone, u mnie bez freonu wentylatory działały na pierwszym biegu,po napełnieniu jak wyżej napisałem działają oba biegi wentylatorów, elektryka klimy u mnie jest oryginalna....widać w VW lubili zmieniać-niejednokrotnie zresztą....podobnie jest z domykaniem szyb u jednych domyka masa a gdzie indziej plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie tak ;) no coz, musieli cos kombinowac;P a co sie stanie jak napełnie moja klime gazem ktory jest stosowany do nowych aut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz pakować R134, warto jak sie dłuższy czas miało pustą instalacje wymienić osuszacz, serwisy twierdzą że skraplacz i dyszę-zawór rozprężny też ale to już przerost treści, próżna plus świeży olej i powinno grać, gorzej jak sie sprężarka odezwie klekotem, ale wymiana jej na nową czy regenerowaną to wydatek około tysiąca złotych.

Pod maską mam naklejkę ile czynnika wchodzi w układ i jest to R134 ,na naklejce są inne marki VW od '88 roku, więc dziwię się że jednocześnie by pakowali R12 i R134.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności