Skocz do zawartości
kanarek30

Chromowana listwa na próg bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem listwe chromowaną na próg bagażnika do sedana, niestety nie pasuje do mojego paska.Sprzedający napisał że jest to listwa do passata B5 i może i jest ale może do B5 po lifcie.

Czy mógłby ktoś to sprawdzić po numerze części (3B5 863 459 H)

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja oryginalnych chromów w b5 to nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kupiłeś jest dla roczników 2001-2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do mojego nie dostane takiej listwy ?

Jakby ktoś chciał taką listwe to odsprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem listwe chromowaną na próg bagażnika do sedana, niestety nie pasuje do mojego paska.

Możliwe, że sprzedał do kombi. Jest w nim taka listwa. Mam na myśli oczywiście próg bagażnika kombi, który jest widoczny po otwarciu klapy. Chyba że chodzi o listwę nakładkową na górną częśc zderzaka przy klapie to takiej nie było w B5 jak pisze pol7777.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnny147 . To jest listwa do wnętrza bagażnika a nie na zewnątrz. I nie jest to napewno listwa do kombi, bo w kombi jest sama ta chromowana listwa a w sedanie jest z całą tylnią ścianą bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
johnny147 . To jest listwa do wnętrza bagażnika a nie na zewnątrz.

Przeciez napisałem że znajduje się na progu (widac ją po otwarciu bagażnika) w kombiaku. Mój syn ma kombiaka z 97 r. i ma taką listwę, Ja mam sedana z 98 r. i nie mam żadnej listwy. Prawdopodobnie jest to do B5 po lifcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebię temat. czyli taka listwa nie będzie pasowała do mojego passka ?? http://www.allegro.pl/item895075375_listwa_bagaznika_do_vw_passat_b5_fl_2003r.html

 

 

 

z tego co widzę to podobnie wygląda jak moja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co widzę to podobnie wygląda jak moja

 

jw pisali jest to org od b5FL, owszem jak się patrzy to wyglądają tak samo, patrzyłem w etce to nr-y listew do b5 i b5 fl różnią się końcówką, a także inny nr mają też części o nr:

10A - nakładka pokrywająca sworznia zamka,

11 - ucho.

 

W etce wygląda podobnie, ale wiesz, mogą dać ten sam rys, a nr części inny i już będzie się różniło czymś, poniżej masz 2 zdjęcia tej nakładki dla b5 i b5FL. Może w czymś pomoże. Niby w tym wątku pisali wcześniej że kanarkowi30 nie pasowało, ale dokładniej pewnie by musiał się on wypowiedzieć, czy np. wyjął swoją całą nakładkę i próbował zamontować nową.

nakkrawbaganikapassatb5.th.jpgnakkrawbaganikapassatb5e.th.jpg

 

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3B nie pasuje listwa ani z 3BG ani z Superba niestety, sam sprawdzałem jedną i drugą, minimalne różnice w kątach uniemożliwiaja prawidłowe założenie uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje się dostać do rygla i go wymienić, niestety nie wiem jak zdjąć tą chromowaną listwę na próg bagażnika, na szrocie przy demontażu pourywałem zaczepy i stąd, pytanie, jak to zrobić dobrze, a nie popsuć. W załączeniu zdjęcie

 

DSC_0113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grzałem opalarką listwę żeby te zaczepy trochę elastyczne się zrobiły. Nie wiem czy to pomogło czy nie ale przy demontażu tylko jedna spinka się urwała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma jakiegoś łatwego sposobu na demontaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało ją oderwać po prostu i nic się nie połamało. Przy takiej pogodzie podgrzanie to rzeczywiście może być dobry pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla innych którym przyjdzie się bawić z ryglem tylnych drzwi, bądź z tą srebrną klapą garść ciekawostek.

Warto się zaopatrzyć w 4 spinki bagażnika tzw. spinka wewnętrzna tapicerki C10004 nr katalogowy 3B5863689 .Na pewnym portalu alledrogim dostępne bez większych problemów.

DSC_0030.jpg

Mi się przy demontażu pourywały wszystkie, potem szczypcami trzeba było to powyrywać. I tak jeździłem kilka dni i z zamontowanym ryglem od B5, niestety jest podobny ale nie identyczny od B5 FL poniżej zdjęcia różnic

DSC_0032.jpg

Po zakupie rygla od B5 FL założyłem taki jak powinien być, oraz uzupełniłem pourywane spinki. Dobrze że kupiłem więcej, bo rygiel trzeba również odpowiednio ustawić i dopiero dokręcić. Ja to zrobiłem źle i musiałem ponownie odrywać listwe chromowaną :( potem ustawianie, regulacja i kiedy było wszystko ok nowe spinki i montaż. Tym razem już jest ok.

DSC_0030.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba listwy demontowac aby ustawic rygiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba listwy demontowac aby ustawic rygiel

 

A możesz to pokazać, być może przyda mi się to w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz krotkie torxy nasadowe ? , wkladasz je pod katem i odkrecasz kluczem 10 za torxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wyjęciem tego elementu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności