Skocz do zawartości
hanys709

Nierówna praca nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule w pozycji na szybe szybkosc sie zminia niezaleznie od mojej woli czego nie wskazuje wyświetlacz climatronica,czy któryś z kolegów miał juz podobny problem no i jak go rozwiązać samemu?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz nawiew na samą szyba to dmucha na maksa. Żeby ci ja odparować bądź odmrozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz nawiew na szybę to włącza się sprężarka, która "chce" jak najszybciej odparować szybę. Naciśnij ECON i powinno być normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ci się wydaje ze inaczej wieje. Przy przełączeniu nawiewu na szybe, to powietrze leci tylko przez jeden kanał dolotowy - stad ten niesamowity huk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Koledzy o tym co piszecie i jak poprawnie to się odbywa ponieważ jeszcze pół roku temu właśnie tak to wszystko działało.

 

a wtej chwili jest to nierówna praca tak jakby gdzies coś go blokowało i odpuszczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

hanys709, ja podejrzewam, ze jest tak, jak napisal Danek75. Po prostu nawiew dziala z ta sama predkoscia, ale ze ma tylko jeden kanal powietrza do obrobienia, a nie dwa czy trzy, to ta sama ilosc powietrza musi przejsc przez wezsza sume przekrojow, co objawia sie tym, ze wieje szybciej... To tak, jak z wezem i woda-odkrec wode i zobacz, jak leci-a teraz tak samo odkec wode, ale pusc ja przez slomke do Coli-woda tak samo odkrecona, a leci tak szybko, ze hej :D

No i slyszysz glosniejszy szum z nawiewu i wydaje Ci sie, ze dmuchawa zwiekszyla obrotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deadcowpl

Nie wiem w czym problem ale chyba mało kto rozumie co kolega pisze ;) chodzi o to, że po ustawieniu danego trybu nawiewu dmucha on raz mocniej raz słabiej, mimo że kolega nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Zgadza się,

Czasem, siła nawiewu zmienia się sama z siebie, pomimo że klimę mam w trybie "manual" a nie "auto". Potrafi czasem samo z siebie zacząć dmuchać mocniej. A swoją drogą, to mam wrażenie, że jakoś głośno działa ten nawiew w passacie. W sensie, szum powietrza jest dość uciążliwy. Tak do 2-3 kresek na wyświetlaczu climatronic da się żyć, a mocniej to już jest bardzo irytujący.

A wracając do tematu, to też nie wiem czemu tak się dzieje - w trybie auto, to wiadomo, że żyje własnym życiem ale w manualnym powinien chyba trzymać zadane parametry.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Zrób sobie autodiagnozę - zobaczysz co ci wyświetli. Obstawiam, że powoli umiera ci silnik dmuchawy - odkręć schowek i go wymontuj.

U mnie nawiew też tak wariował, miałem wymienić silnik dmuchawy ale po jego wymontowaniu okazało się, że jest sprawny włożyłem go więc spowrotem i wszystko wróciło do normy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

U mnie to trochę inaczej wygląda niż u Kolego hanys709, gdyż razem z siłą nadmuchu zmieniają się wskazania wyświetlacza od Climatronic - tj. jak mocniej dmucha, to kresek przybywa. Zdarza się to bardzo rzadko i mój ulubiony naprawiacz nie dopatrzył się tam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wam śliczne ,opadły juz moje emocje po Waszych wypowiedziach,dla pewności wykręcę silniczek i sprawdzę szczoteczki ,bo może to już on się kończą.

A na pewno przez schowek dostanę się do niego bez problemu? jeszcze nigdy tam nie zaglądałem,duży problem jest z jego wyciągnięciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że odkręcisz schowek i silnik jest przykręcony 3 śróbami :) odkręcasz je,przekręcasz cały silnik i wychodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

hanys nie ma najmniejszego problemu z wyjęciem silnika przez schowek - po prostu demontujesz schowek i masz przed sobą silniczek.

Zanim go rozbierzesz sprawdź jak on działa "na sucho" - u mnie samo przeczyszczenie pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zauważyłem ze obroty silnika dmuchawy zmieniają się w zależności od drgań od zawieszenia. Zatrzymałem się na poboczu i uderzyłem ręką w deskę rozdzielczą - silnik przyspieszył drugi raz silnik zwolnił. podpiąłem pod vaga w domu błąd 1273 Silnik dmuchawy-V2 brak osprzętu / nie związany ze sprzętem. Trzeba go rozebreć i wyczyścić.

 

edit

Okazało się ze był luz na wsówce na jednym z przewodów, wystarczyło zacisnąć i juz wszystko dobrze chodzi.

Edytowane przez filos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się,

Czasem, siła nawiewu zmienia się sama z siebie, pomimo że klimę mam w trybie "manual" a nie "auto". Potrafi czasem samo z siebie zacząć dmuchać mocniej. A swoją drogą, to mam wrażenie, że jakoś głośno działa ten nawiew w passacie. W sensie, szum powietrza jest dość uciążliwy. Tak do 2-3 kresek na wyświetlaczu climatronic da się żyć, a mocniej to już jest bardzo irytujący.

A wracając do tematu, to też nie wiem czemu tak się dzieje - w trybie auto, to wiadomo, że żyje własnym życiem ale w manualnym powinien chyba trzymać zadane parametry.

 

Pozdrawiam

 

No to będzie odkop roku :P Czy ktoś kiedyś próbował z tym walczyć, żeby klimatronik trzymał zadane obroty wentylatora? Mega irytujące jest to, że on zawsze "wie lepiej" jaka powinna być siła nawiewu. Czy można tak zaprogramować klimatronik, żeby komputer odpimpał się siły nawiewu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszperać w ustawieniach, ale tam jedynie zmienić kat wychylenia klapki w zakresie od 0 do 255 - 255 max wychylenie. Prędkości wentyla raczej nie zmienisz - takie uroki automatycznej klimy. A jak przymkniesz daną klapkę, to będzie słabiej wiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prędkości wentyla raczej nie zmienisz - takie uroki automatycznej klimy.

Przerąbane :dodupy Przykładowo chcę mieć trzy kreski - zazwyczaj chcę właśnie mieć trzy kreski - ni mniej, ni więcej. Nastawiam sobie te trzy kreski. Niby są trzy kreski. Zaczyna grzać za mocno więc zmniejszam temp. o 2-3 stopnie, no i nawiew sam z siebie podkręca się na maksa. Zmniejszam go więc ręcznie na moje 3 kreski (co czasami nie jest łatwe - klawisze nie od razu reagują - bo przecież komputer "wie lepiej"). Osiągam w końcu moje upragnione 3 kreski, a tu po chwili klimatronik zmniejsza mi nawiew na 1 kreskę :wsciekly

 

To urządzenie jest normalnie złośliwe! :cenzura Czy tak musi być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tak musi być?

 

Niestety tak :fajny

Trzeba było kupić auto z "pralką" :D Wtedy byś nie miał tego problemu. A skoro zachciało ci się klimatronica, to musisz się przyzwyczaić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można by np. przeciąć jakiegoś kabelka :rumieniec, żeby nie było tego efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem...

Próbuj na własną odpowiedzialność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności