Skocz do zawartości
misiek_y

Uwagi i pytania po przebiegu 6000km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie przedstawię swoje auto passat kombi 1999 r produkcji silnik 1,9TDI 115KM kupiłem go trzy miesiące temu do tej pory przejechałem 6000 km i zauważyłem pewne usterki i mam pytanie do was, co może być przyczyną

Pytanie/Uwaga nr 1

Po przejechaniu powiedzmy 50km jak się zatrzymam to na luzie obroty delikatnie falują tak plus minus 50obr/minutę falowanie jest naprawdę delikatne, ale też jak ruszę i przejadę np. do następnych świateł to czasami nie falują. Objawy występują tylko po przejechaniu, co najmniej 30 km

Pytanie/Uwaga nr 2

Jak po nocy odpalam auto wiadomo silnik zimny i jak bardzo delikatnie przyspieszam to w granicach 1900-2000obr/minutę odczuwalny jest chwilowy spadek spadek mocy (jak by przez sekundę nie miał mocy ) Jak tylko się nagrzeje trochę objawy nie są wyczuwalne Wszystko to występuje jak przyspieszam powoli i delikatnie. Coś się psuje?

Pytanie/Uwaga nr 3

Dotyczy zawieszenia. Mianowicie auto nie prowadzi się za dobrze jak by to opisać najprościej myszkuje po drodze na lewo i prawo, a jak wieje wiatr jest to bardzo odczuwalne

Jak robiłem przegląd to wyszło, że amortyzatory ok. jakieś, 73% W czym może leżeć problem. Dodam jeszcze, że w zawieszeniu nic nie stuka i nie puka a myszkowanie występuje przy prędkościach powyżej 80km/h i na bardzo równym asfalcie

Pytanie/Uwaga nr 4

Coś mi huczy z przodu ciężko zlokalizować czy lewa czy prawa strona huczenie występuje przy prędkości od 70km/h w górę przy 140km/h trudno mi stwierdzić, bo jest już trochę głośno w aucie. Jak wyrzucę na luz to huczenie nadal występuje Myślałem, że to łożyska wymieniłem, ale to nic nie pomogło. Co może powodować huczenie jeszcze ?

Takie mam uwagi do zakupionego auta 3 miesiące temu

Liczę na waszą pomoc w rozwiązaniu moich pytań i uwag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 3 i 4 jakie masz opony???(jaką szerokość)

AD2. wydaje mi się że mówisz o turbo dziurze, chodź ciężko stwierdzić z tego opisu ( podpinałeś pod kompa??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AD 3 i 4 jakie masz opony???(jaką szerokość)

AD2. wydaje mi się że mówisz o turbo dziurze, chodź ciężko stwierdzić z tego opisu ( podpinałeś pod kompa??)

Opony zimowe 195/65/15

Nigdy nie podłanczałem się pod kompa ile taka przyjemność kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 mozliwe, ze czujnik temp plynu chlodzacec padl

AD.2 jak bardzo zimny silnik to moze lekko szarpac, lub turbodziura

AD. 3 Amortyzatora jak nie wyciagnesz i nie sprawdzisz to diagnostyka jest jak wrozenie z fusow

AD. 4 moze poloska wyje, opony tez lubia buczec, no chyba ze cos bardziej z okolicy skrzyni biegow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie amortyzatora to zauważyłem że jak wpadam prawym tylnim kołem w studzienkę taką schowaną w jezdni to jakby troche tył zarzucało delikatnie

Na forum znalazłem też taką informację

Pływanie" auta po drodze z koleinami świadczy o zużyciu tulei wahaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ad.1 Owszem można zacząć od czujnika G2/G62 ale wcale to być nie musi.

Sprawdzić co podaje komputer czy dane pokazywane przez sterownik

też wskazują na falujące obroty.

 

Ad.2. Zimny silnik może robić wiele psikusów. Jak jest zimny to ważne jest

tylko to, żeby zapalił i po chwili pracował normalnie. Owszem głośniej

niż ciepły ale bez zbędnej orkiestry. Diagnozujemy i zastanawiamy się

tylko przy nagrzanym silniku.

 

Ad.3. Skoro auto myszkuje po drodzę to stawiam na wahacze i założę się ,

że są spore luzy na gałkach. U siebie w aucie od nowości po 73tys

kilometrów też lekko myszkowało mi auto. Po sprawnej wymianie

przodu i tyłu. Auto jedzie równo. Jeśli najpierw nerowow ucieka tył to

wymienić tył, a jeśli przód to zacząć od przodu. Najlepiej spiąć się i

wymienić przód i tył. Ceny częsci OE na przód i tył to okolo 1500zł.

 

Ad.4. Jak łożyska wymienione to przy zmianie opon na letnie zwrócić uwagę

czy nadal huczenie występuje.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności