Skocz do zawartości
Kurzyn

6-cio miesięczna centra futura 75Ah problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę może od początku. Około 6-ciu miesięcy temu kupiłem nowy akumulator Centra Futura 75Ah. Wszystko było ok, problemy zaczęły się jakieś 2 tygodnie temu. Auto postało 4 dni, przychodze na parking- i nic- rozrusznik nie zakręcił nawet razu. A więc kolegi auto, kable i po kilku minutach odpaliłem. Teraz auto postało około 5 dni i znów to samo. Jak myślicie, problem tkwi w akumulatorze czy może cos z nienacka pojawiło sie że rozładowuje go na postoju??? Po pierwszym incydencie z nieodpaleniem auta akumulatora nie ładowałem, po prostu pojeździłem trochę i chyba się sam podładował. Jak jeżdżę codziennie, co 2 dni to wszystko jest ok. Oddać aku na gwarancję czy szukać przyczyny gdzie indziej??? Za wszelkie sugestie i rady z góry dziekuję. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boguś

witam

1proponuje pomierzyc w serwisie gwgrancyjnym lub u kogos z miernikiem do aku.

2 odlaczyc aku na 4-5 dni jezeli sie nie rozladuje to usterka w aucie , lecz taki odpiecie moze wykasowac kody radia ,poduchy czy cos innego:607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Tym masz ja 6mcy,a tak naprawde moze bys wyprodukowany nawet 2-3 lata wczesniej.

Dlatego stawiam ze masz padniety aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ja kupowalem ten aku (poprzednie auto) - dostalem jakas mala ksiazeczke, ktora jest gwarancja - maja nawet obowiazek sciagnac auto gdzies z trasy, jesli cos stanie sie przez akumulator - wiec dzwon na ten numer z ksiazeczki i niech podjezdzaja z nowym - oczywiscie na koszt centry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec dzwon na ten numer z ksiazeczki i niech podjezdzaja z nowym
myślę że ewentualnie mogą pomóc odpalić auto, ale aku na pewno nowego nie dostane, no chyba że po 2-tygodniach:( Jak oddam go na gwarancję to dadzą mi jakiś zastępczy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby niepotrzebie nie szarpać się z gwarantem (i nie zrobić sobie obciachu :) ) proponowałbym najpierw zmierzyć czy gdzieś nie ma upływu prądu, a jeżeli wszystko jest okey, wtedy żądać wymiany na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbed

Sprawdź pobór prądu przy wyłączonym silniku. Potem załącz światła. Włącz radio oświetlenie kabiny. Sprawdź różnice. Następnie jeśli to możliwe sprawdź gęstość płynu w akumulatorze (przyrząd kupisz w każdym sklepie z artykułami sam. za ok. 10 zł). Zazwyczaj rozładowanie akumulatora (jeśli jest sprawny) powoduje albo niesprawna instalacja alarmowa albo instalacja elektryczna (ogrzewanie foteli, radio lub zwarcie w oświetleniu kabiny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że na początek powinieneś go dobrze naładować, a nie jeździć na odpalonym z kabli, futura ma "oczko" swiadczące o stanie naładowania. Potem sprawdzić, czy rozładowanie nie jest twoją winą, np. pozostawione włączone radio, cb, oświetlenie wnętrza etc., potem sprawdź to, o czym mówią koledzy, a na koniec myśl o gwarancji.

Mam futurę w podobnym wieku i mimo permamentnego niedoładowania (audio na postoju lubi wciągnąć) pali od ręki. Raz padła, kiedy miałem popsuty wyłącznik w drzwiach i przez pięć dni paliło się oświetlenie wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności