Skocz do zawartości
Remek

fabryczny centralny zamek w B3

Rekomendowane odpowiedzi

... (oprócz zamykania na włączonym zapłonie)

oto mi chodziło żeby sprawdzić

No i pompka musiałaby mieć ten sam numer.

a to już niekoniecznie, ja swoją (c.z. bez pilota i alarmu) wkładałem do golfa III ( z piolotem i alarmem) i wszystko działało ok. Pompki były podobne ale jednak różne. (różniły się np ilością pinów na złączu, płytką z układem scalonym, i wewnętrzną budową). Więc sprawdzaj bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz należy się Wam OPR :mad:

Wczoraj podczas montowania alarmu dowiedziałem się że nasze autka mają oryginalnie tak zrobiony central, że przy włączonym zapłonie nie działa :P

Ale na szczęście pompka jak na razie działa bez zarzutu i mam nadzieję że tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, bo ja zawsze zamykam się od wewnątrz gdy jadę i centralny działa obojętnie czy mam zapłon włączony czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja mam tak samo, moge sie zamknac od srodka i od zewnatrz bez roznicy czy mam wlaczony zaplon, stacyjke, silnik czy tez nic nie wlaczone, centralny mi dziala zawsze (kiedys mialem ze dzialal nawet kiedy nie chcialem ale to oddzielny temat...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wlaczonym zaplonie nie da sie zamknac centralnego z pilota (pewnie to mial na mysli Remek), jednak mozna go zamknac przez wcisniecie kolka w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jak na razie 60/40 na opcję że się nie da...

Ten elektryk mówił mi, że można uaktywnić tą funkcję przez zastosowanie chyba jakiegoś przekaźnika, ale nie jestem na 100% pewien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajko1

Witam pare dni temu padł mi c.zamek w Passacie :(:( .Byłem u mechanika i mechanik powiedział że się nie opłaca już naprawiać.I mam pytanie jak moge odłaczyć c.zamek całkowicie zeby nie dzialał????bo jak narazie to mam wyłaczony bezpieecznik ale nie dziala mi wtedy pare rzeczy (zegar lampki i alarm).Bardzo prosze o pomoc z góry dziekuje :)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak masz włączony bezpiecznik? Jeśli nic to włącz i jeździj. Najprościej było by odłączyć centralkę, ale nie wiem czy masz pneumatyczny czy elektryczny zamek. Co do naprawy to może coś na szrocie się znajdzie tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajko1

wiesz jak jest wlaczony bezpiecznik to nie otwieraja sie drzwi .tylko tylne lewe sie otwieraja .mam pneumatyczny zamek.pozdrawiam prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest wlaczony bezpiecznik to nie otwieraja sie drzwi .tylko tylne lewe sie otwieraja .mam pneumatyczny zamek

Wypadło by zacząć od sprawdzenia szczelności przewodów podciśnieniowych od pompki do poszczególnych drzwi. Pewnie gdzieś jest nieszczelność i dlatego nie zamyka pozostałych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajko1

no fakt sprawdzalismy wszystko ...wszystkie drzwi rozebrali itp i nic.ale mam prośbe jak poprostu odlaczyc c.zamek bo da sie zyc a ciagle mi sie psuje.czy moze jedynym wyjsciem bedzie odlaczysc kostki od silownikow w drzwiach ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mam prośbe jak poprostu odlaczyc c.zamek bo da sie zyc a ciagle mi sie psuje

W bagażniku (zaznaczone na czerwono miejsce) masz pompkę centralnego, odepnij z niej kostkę i centralny nie będzie działał.

847e5e958db22f85.png

A swoją drogą, czy masz pewność że ten twój mechanik nie zbył Cię tylko informacją że trzeba odłączyć. W tym aucie centralny jest bardzo prosty i nie ma wiele elementów do zepsucia się, albo siłowniczki pneumatyczne w drzwiach nie działają (są rozszczelnione), albo rurki są nieszczelne. trzeba tyko nasłuchiwać gdzie syczy i uszczelnić to miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajko1

wiesz odłaczylem pompke ale centralny dalej dziala i nie podnosi silownikow wogole jak odlacze pompke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz odłaczylem pompke ale centralny dalej dziala i nie podnosi silownikow wogole jak odlacze pompke

A odłączyłeś wtyczkę z kablami czy tylko rurkę podciśnieniową, bo jak tylko rurkę to jeszcze gorzej niż jakbyś nic nie ruszał. Musisz odłączyć wtyczkę z kablami od tej pompki to nie będzie działała na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajko1

Odłaczylem wtyczke z kablami i nie podnosci rygielkow do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odłaczylem wtyczke z kablami i nie podnosci rygielkow do gory

 

No właśnie o to chodziło?? Chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajko1

i co mi z tego jak mi sie nie otworzy auto.ja chce tak odlaczyc c.zamek zeby normalnie otwierac samochod tak jakby nie bylo c.zamka tak jak teraz mam wylaczony bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
c.zamek zeby normalnie otwierac samochod tak jakby nie bylo c.zamka tak jak teraz mam wylaczony bezpiecznik

No to chyba nie zrozumiałem Cię dokładnie. Czy jak masz odłączony bezpiecznik to jakoś inaczej zachowują się zamki? Czy o co chodzi z tym zamkiem? Napisz coś więcej jak się zachowuje ten centralny bez bezpiecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajko1

TAk sie zachowuje jakby go wogole w aucie nie bylo .no a jak wloze bezpieczik to c.zamek sie zamyka i nie otwiera .w tym jest wlasnie problem i chce calkowicie wylaczyc c.zamek.tak zeby wogole nie dzialal.bo jak odlacze pompke to auto sie zamyka ale sie nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności