Skocz do zawartości
Remek

fabryczny centralny zamek w B3

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

No i mnie dopadło z centralnym. Nie krzyczcie o szukajce bo już byłem.

Przyjechałem dzisiaj z roboty do domu, zamknąłem auto - wszystko było OK. Jakieś 15 min. później wybieram się po kobietę i auta już z centralnego nie otworzyłem :( Kluczykiem ani z lewych ani z prawych drzwi (pilota niet). Pod pracą ktoś mi ochlapał auto tak, że całe drzwi kierowcy były w błocie (łącznie z klamką). Wracając przejechałem też przez głęboką kałużę.

Poszedłem przed chwilą do auta posprawdzać co i jak - dobrałem się do pomki a ona gorąca i śmierdzi... Czym prędzej ją wyłączyłem i do domu rozbierać. Jak ją otworzyłem to o silniczek mało się nie poparzyłem (jeszcze nie mogę go rozebrać). Dodatkowo w środku jest dość pokaźna ilość wody.

I teraz moje pytania:

1. Czy jak go wymontowałem to rozwiązałem ew. problem rozładowania aku poprzez centralny?

2. Jak go rozbiorę wysuszę to czy mogę go ponownie próbować podłączyć do auta?

3. Jak go sprawdzić czy jeszcze żyje?

4. Co mogło być powodem awarii (fabrycznie przeca musi być zabezpieczony przed wilgocią)

Dodam że niedawno rozbierałem cały zamek w drzwiach kierowcy (czyszczenie/konserwacja)

Zorientowanych w temacie proszę o jakieś porady, pozostałych o rzeczowe sugestie

POZDRAWIAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet

miałem kiedyś podobny problem, z tym, że pompka centralnego u mnie była OK. Zamknąłem drzwi i później już ich nie otworzyłem. Próbowałem przepchać kompresorem przewody prowadzące od pompy, ale nijak nie mogłem odryglować dzwi. Pomogłą dopiero ingerencja stricte mechaniczna. Winnym usterki było zwarcie przewodów w prawych tylnych drzwiach pasażera. Z upływem lat i częstotliwości otwierania drzwi kabelki się przetarły i zwierały. W wyniku awarii szlak trafił jeden siłownik. Teraz jeżdżę bez centrana (na razie, bo jak już będę robił, to założę pilota ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy jak go wymontowałem to rozwiązałem ew. problem rozładowania aku poprzez centralny?

tak, bo poprostu nie ma co pobierać prądu.

2. Jak go rozbiorę wysuszę to czy mogę go ponownie próbować podłączyć do auta?

Spróbuj, tyko dla bezpieczeństwa załóż mniejszy bezpiecznik.

3. Jak go sprawdzić czy jeszcze żyje?

Wepnij go w swoje miejsce i sprawdź, ewentualnie możesz też go na któtko podpiąć do aku

4. Co mogło być powodem awarii (fabrycznie przeca musi być zabezpieczony przed wilgocią)

Przrzeca pompka jest w zamkniętej obudowie i dodatkowo jeszcze w piankowej osłonie, aby wilgość się do tego dostała musiało by to być zanużone w nie małej ilości wody. Chociaż jest jeszcze możliwość zaciągnięcia wody węzykami. Pompa pracuje w dwóch trybach:

-ssanie- zamknij,

-pompowanie- otwórz.

W pompkach tych jest taki wyłącznik krańcowy, który wyłącza pompke gdy osiągnie odpowiednie cisnienie lub podciśnienie, może tam się jakąs blaszka podgieła i sie pompka nie chciała wyłączyć. W mojej pompie wyłącznik ten jest łatwo dostępny(centralny bez pilota) i można przy nim pomajstrować, Natomiast u brata w golfie III (centralny z pilotem) ustrojstwo to było trochę zabudowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przrzeca pompka jest w zamkniętej obudowie i dodatkowo jeszcze w piankowej osłonie

Właśnie z zewnątrz było wsio suche. Musiało się dostać przez wężyki, ale nie widzę możliwości jak to się mogło stać...

W pompkach tych jest taki wyłącznik krańcowy, który wyłącza pompke gdy osiągnie odpowiednie cisnienie lub podciśnienie, może tam się jakąs blaszka podgieła i sie pompka nie chciała wyłączyć

Oglądałem go i wygląda OK

Jak pogoda pozwoli to go dzisiaj podepnę i zobaczę co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - podłączyłem ją i niby OK - otwiera, zamyka...

Dopóki nie przekręcę kluczyka w stacyjce. Jak tylko włączę zapłon lub odpalę auto to centralny milczy... (Niezależnie czy z prawych czy z lewych drzwi; od środka nie sprawdzałem)

Nie jestem pewien jak było wcześniej, ale wydaje mi się że powinien pracować także przy odpalonym aucie... Jakby ktoś mógł sprawdzić jak ma u siebie to byłbym dźwięczny. Może po prostu inżynierowie w fabryce tak to sobie wymyślili... Ale jeżeli tak to nie wiem w jakim celu...

W każdym bądź razie pompka całe szczęście się nie zjarała :)

A teraz każdy właściciel B3 łapie za dwa kluczyki i biegnie do swojego auta sprawdzić :) Czekam na Wasze odpowiedzi. Jak na razie pompkę odłączyłem na wszelaki słuczaj.

A jeżeli okaże się że to u mnie jednak coś nie tak to czekam na sugestie.

POZDRAWIAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka centralnego powinna dzialac w kazdej sytuacji, ja mam i przy wlaczonym zaplonie, wylaczonym, zapalonym silniku - dziala zawsze jak tylko zechce zamknac drzwi kierowcy kluczykiem lub ryglem oraz pilotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kto ma jakiś pomysł??? Dlaczego przy włączonym zapłonie nie działa...??

H E L P ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na właczonym zapłonie czy jak zamykasz/otwierasz to czy pompka pracuje. Jeśli nie to pewnie poszedł ci jakiś przekaźnik i pompka przy właczonym zapłonie nie dostaje napięcia. Spróbuj poprowadzić "+" z jakiegoś niezależnego od zapłonu miejsca.

Jeżeli pompka pracuje a zamki się nie otwierają/zamykają to może być tak że coś się stało z systemem blokowania centralnego zamka. Ja tak miałem, że jeżeli przy zamkniętych drzwiach, załączyłem zapłon to nie mogłem ich otworzyć a po miesiącu takiego blokowania zaczeło mi palić bezpiecznik. U mnie do silowniczka dochodzą 4 kabelki i jeden z nich odpowiedzalny jest za rygiel siłowniczka. Jeżeli na tym kabelku jest "+" to siłowniczek się blokuje i nie można nim ruszyć. Z przyczyny takiej że mam straszny bałagan w elektryce(poprzedni właściciel robił przeszczep benzynki na disla) ciężko by było mi znaleźć przyczynę więć poprostu odciołem przy siłowniczkach kabelek odpowiedzialny za ten rygiel. Pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka nie pracuje przy włączonym zapłonie.

A w rozpisce nie ma żadnego przekaźnika do centralnego...

Doradźcie dobrzy ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek z tego taki ze na tej wtyczce ktora ma 10 pin'ow do pompki zanika zasilanie podczas wlaczonego zaplonu, podejrzewam ze zwyklym miernikiem dojdziesz do kabla ktory traci te napiecie podczas wlaczania zaplonu, nastepnie zmostkujesz go razem z innym kablem ktory posiada caly czas odpowiednie napiecie i bedzie smigac jak nowy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak (jak i większość VWmaniaków) chciałbym znaleźć PRZYCZYNĘ awarii i ją usunąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nad skrzynką przekażników mam dodatkowe dwa przekazniki wraz z bezpiecznikami (jak się zdejminie skrzynkę przekażników z wieszaków to dobrze je widać, prawie za zegarami) u mnie na pewno znajduje się tam drugi bezpiecznik od centralnego zamka, więc może któryś z tych przekażników odpowiedzialny jest także za centralny :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - przynajmniej przekaźniki są od czegoś innego (ABS chyba i coś jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wniosek z tego taki ze na tej wtyczce ktora ma 10 pin'ow do pompki zanika zasilanie podczas wlaczonego zaplonu, podejrzewam ze zwyklym miernikiem dojdziesz do kabla ktory traci te napiecie podczas wlaczania zaplonu

No to pozostaje ci znaleźć kabelek na którym zanika napięcie i po nitce do kłębka.:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem kolejne podejście do centrala, ale niestety bez żadnych efektów :(

Napięcie na wtyczce jest niezależnie od położenia kluczyka w stacyjce.

Natomiast dzisiaj zauważyłem, że jak zamknę auto na wyłączonym zapłonie, to po włączeniu zapłonu centralny otwiera drzwi. Nie zamyka jednak ich ponownie :( (pompka się nie odzywa).

Na razie podłączyłem pompkę, i będę latał co jakiś czas sprawdzić czy się nie grzeje.

Te bezpieczniki na górze (2*30A) sprawdziłem - są OK. Zresztą jakby padł jakiś bezpiecznik/przekaźnik to centralny by w ogóle nie działał...

Co może być przyczyną nie zamykania drzwi przy włączonym zapłonie??

HELP :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj pijechałem w trasę i działało. Zostawiłem auto pod sklepem, po około 2 godzinkach do auta, a tu zonk - central nie dział. Czym prędzej do bagażnika, wyciągnąłem pompkę - gorąca. Otworzyłem ją od razu - tym razem były śladowe ilości wody skroplonej (w jednym miejscu), więc to raczej nie wilgoć...

O co chodzi??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i tak nie masz najgorzej ale przyczyny dalej nie znalazles :[ ja mialem mniej farta i mi centralny zamykal i otwieral zamki co pare minut az pompka padla (zajezdzam pod sklep, zamykam auto, wracam z zakupow i nie musze otwierac - to dopiero jest lipa, albo nad ranem auto otwarte i brak radia) poodlaczaj obie wtyczki od klamek moze to cos da, jak dalej bedzie to samo to podjedz do elektryka jakiegos albo speca od centralnego bo ci pompka padnie i bedzie lipa (lepiej 100zl dla fachowca niz 100zl za pompke i dalej to samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu odłączyłbym tą pompkę i podjechał do jakiegoś znajomego co ma paska lub golfa III z centralnym. Podłączył u niego i sprawdził czy są te same objawy. Byś przynajmniej wiedział czy to sterownik pompki czy też może elektryka w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że pompka przez około dobę działała... (oprócz zamykania na włączonym zapłonie)

Musiałbym na tydzień chyba podmienić żeby sprawdzić...

No i pompka musiałaby mieć ten sam numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek u mnie pompka ma inne numery i dziala... nie do konca tak jak powinna, ale w moim przypadku to juz wina silownika

 

apropo ten pneumatyczny centralny to porazka, nie dalo by sie wsadzic tam normalnego centralnego na silniczki? moze ktos to juz przerabial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności