Skocz do zawartości
Remek

fabryczny centralny zamek w B3

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku już wspominałem, że możliwe jest, iż było kilka wersji tego centrala

 

i tak jest. Mi padły mi styki w siłowniku i musiałem wymienić, na szrocie wyciągnąłem z jakiegoś passata i wizualnie i funkcjonalnie się różniły. W starym na pinach które odpowiedzialne są za zamykanie i otwieranie + pojawiał się tylko przy ruchu siłowniczka natomiast w tym ze szrotu + pojawja się na stałe raz na jednym raz na drugim w zależności czy zamek jest w pozycji otwartej czy zamkniętej. Niemniej jednak przy obu wersjach działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli to będzie działało tak jak działa to będę i nic mi nie będzie brakowało
No to się pocieszyłem kilka miesięcy ...

W zeszłym tygodniu wróciłem z pracy, zamknąłem auto pilotem, niedługo później żonka poszła do auta i już nie otworzyła. Pali bezpiecznik jak tylko się użyje centrala. I znów się męczę kluczykiem i pipkami w drzwiach :mad: Central się nawet nie odzywa :rozpacz:

Już kuźwa nie wiem gdzie szukać przyczyny :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pali bezpiecznik jak tylko się użyje centrala
Już kuźwa nie wiem gdzie szukać przyczyny

Gdzieś masz zwarcie, trzeba były by posprawdzać wszystko po kolei. Pompka, siłowniki, klamki, wiązka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie jest w pompce, gdzie indziej... nie ma sensu :D Może podlała ją woda. Wyciągnij i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwarcie jest w pompce...

Tez bym stawiał na pompkę centralnego lub coś z kablami zasilającymi pompkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertzajdel

Witam .Mam kłopot z centralnym zamkiem ( fabryczny ) otwierany z kluczyka.Miałem małą powódz i padła mi pompka , zakupiłem używaną ( działająca) i pobiegłem zamontować a tu...centralny nie zamyka choć otwiera ( jak wcisne mechanicznie grzybki zamknięcia drzwi) .Co może być przyczyną takiego zachowania centralnego? Jak usunąć problem .Przed zalaniem działało wszystko jak ta lala....Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już kuźwa nie wiem gdzie szukać przyczyny

Dzisiaj "przy okazji" pogmerałem i przy zamku. Miałem go jakiś czas w domu, rozbierałem, oglądałem, ale nic nietypowego nie znalazłem. Dzisiaj znów go podłączyłem, i nie pali już bezpiecznika :confused:

Wrzucam fotkę, i zaraz powiem jakie objawy:

 

P3270090.JPG

 

Podczas zamykania/otwierania styczniki 1 i 2 na przemian sią zamykają/otwierają, natomiast stycznik 3 milczy. Podczas załącznia go "ręcznie" słychać jakąś "akcję" w drzwiach kierowcy, ale nic więcej się nie dzieje. Czy ktoś rozpracowywał centrala do tego poziomu, i mógłby podpowiedzieć gdzie szukać usterki :?:

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się, bo lekko mnie to zirytowało:

dziś po lekkim przymrozku gdy zamknę drzwi z podłączonym centralnym, po jakiś 3 sekundach się samoczynnie otwiera. Jedyne co udało mi się na szybko zrobić, by z centralnego chwilowo zrezygnować, to wypięcie bezpiecznika #21.

Jakieś pomysły? Dodam, że wilgoć wcześniejsza nie stanowiła takiego kłopotu, dostawiane lub grzebane w Passku jeszcze też nic nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś pomysły? Dodam, że wilgoć wcześniejsza nie stanowiła takiego kłopotu, dostawiane lub grzebane w Passku jeszcze też nic nie było.

przedtem wilgoć, a teraz to zamarzło i odbija pompka jak odpuści mróz wróci do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czyli rozumiem, że jeśli póki co odepnę kostkę od pompki, to pozbawię się czasowego problemu.. a tak czy inaczej rozebrać pompkę i jakoś ją uszczelnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tylne klamki do b3 z centralnym zamkiem też maja te kabelki??? czy tylko przednie??

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt . 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same klamki nie maja ale idą kabelki do siłownika centralnego zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności