Skocz do zawartości
Gość Staszek1

Sprężarka klimatyzacji - głośna praca, hałas, regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

alan napisał/a:

cisnienie w czasie pracy przed i za sprezarka jest takie samo. Co moze byc przyczyna ?

 

Sprężarka KAPUTT :dobani:

 

alan napisał/a:

Wiem ze mozna przeprowadzic we wlasnym zakresie diagnoze klimatronika, jednak stosujac sie do opisu znalezionym na forum tryb serwisowy sie nie uruchamia.

Przeczytaj jeszcze ze dwa razy (tylko dokładnie) i zobaczysz, że zadziała.

 

 

alan napisał/a:

Czy w przypadku gdyby sprezarka byla uszkodzona moge sam podjac sie wymiany ?

Jak najbardziej TAK.

 

alan napisał/a:

Jak wyglada taka wymiana, robil to juz ktos ?

WYMONTOWANIE:

Odpinasz przewód elektryczny od sprężarki (rozłączasz zieloną kostkę), odkręcasz przewody gumowe, odkręcasz śruby mocujące sprężarkę i GOTOWE. Zwróć uwagę na uszczelki, które są na koncówkach przewodów.

 

SKLADANIE:

Zakręcasz przewody, mocujesz sprężarkę, podłączasz "zieloną kostkę" i pozostaje tylko jechać do zakładu, żeby nabili ci KLIMĘ. No i przypilnuj wtedy, żeby wlali ci olej do sprężarki.

 

No i pasek trzeba zdjać z koła sprężarki - to chyba oczywiste :-D

 

Oczywiście możesz to zrobić sam - jeżeli masz pusty układ od klimatyzacji, bo z tego co czytam, to masz napełniony. Tak wiec "chałupnicza robota" nie wchodzi w grę. No chyba, że znowu chcesz płacić za R134A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drandrzej

przydałoby się sprawdzić szczelność po tej operacji - np nabić azotem do 10 atm i przyjechać następnego dnia - na pomiar , przy tej metodzie trzeba odpiąć zielony kabelek od sprężarki żeby przypadkowo nie uruchomić jej na azocie - bo w się zatrze (w skrócie )

 

trzeba uważać żeby przy wkręcaniu śrub wkręcić je prosto , bo z perspektywy leżenia pod autem może sie wydawać że jest prosto , a w rzeczywistości nie całkiem - nakrętki przy dobrych gwintach powinny dać się palcami dość daleko wkręcić jeśli się weże powciska na swoje miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:zawstydzony: Znajdzie sie ktos kto mi powie jak wejsc do trybu serwisowego klimy ?

Na forum jest opis, ale tak jak wczesniej pisalem nie uruchamia mi sie. Jedyne co mi wyswietla to podglad odczytow tmperatur, ustawien nadmuchow itp. Mi chodzi o odczytanie bledow a to jak sie domyslam robi sie troszke inaczej.

Co wcisnac zeby odczytac bledy ? Z gory dziekuje za pomoc :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADOLF :rotfl: Zdejmij słuchawki, to usłyszysz, co się do ciebie pisze :!:

 

-> stacyjka wyłączona - wciskasz razem i trzymasz przyciski [ECON] i [OBIEG ZAMKNIĘTY]

-> przekręcasz kluczyk i włączasz zapłon, trzymając nadal przyciski

-> po chwili, jak ci sie zaświeci cały wyświetlacz - puszczasz guziczki i .... czekasz

-> jak skonczy diagnozę, to po lewej stronie będziesz miał kod błędu (pospisuj je sobie)

-> na kolejne błędy przeskakujesz przyciskiem [TEMP +]

-> robisz tak do momentu, aż przestaną zmieniać sie kody błędów z lewej strony wyświetlacza

-> wciskasz i przytrzymujesz okolo 3 sekundy - przycisk [ECON] i po takim "zabiegu" na wyświetlaczu powinna wyświetlic się wartość 444___02 ( lub 444___00)

-> na koniec wciskasz jeden raz - przycisk [ECON] i KLIMA powinna wyświetlac to, co zawsze :hyhy:..... wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek p-ce

Klimatyzacja skłąda siew Pasatach ze zprężarki, aluminiowych rurek, dyszy dławiącej, gazu wewnątrz instalacji, osuszacza. Osuszacz jeżeli nie był nigdy ruszany będzie bardzo ciężko odjręcić, przy odkręcaniu sprężarki uwielbiają się ukręcić aluminiowe śrubym które trzeba pospawać pewnie spawarki do aluminium w domu nie posiadasz. Dysza dławiąca jest super schowana a wyniemić trzeba. Generalnie problemowa wymiana. Koszt - robocizna ok 200 zł, dysza dławiąca ok 140-150zł, spawanie rurek ukreconych śrub aluminiowych przy sprężarce ok 80zł napełnienie 200zł. A ze sprężarką jest tak - regenerowana kosztuje ok 800zł nowa potrafi kosztować 3000zl. Okazyjnie kupiłem W Autoweberze w Zduńskiej Woli za 1400 nówke kiedy zapytałem dlaczego taka cena facet odpowiedział albo Pan bierzesz albo jutor kosztuje 3000zł. Więc kupiłem nówke spece w warsztacie sobie fotki robili bo byłem pierwszym klientem zakąłdającym nową sprezarke od 5 lat hihi. Ale koszt całkowity takiej zabawy zarem z wymiana wszystkich elementów i napełnienie to w granicach 3000zł. Zalezy czy kupisz nową sprężarke czy regenerowaną tutaj jest cena wachliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drandrzej

a ja kupiłem używkę z Poznania za 330+transport i działa , choć ryzyko występuje w takich transakcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarkke

Witam,

 

W moim Passacie nie działa sprężarka klimatyzacji. Czy istnieje sposób jej naprawy samodzielnie? :mur:

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

P.S. Nie znalazłem odpowiedniego wątku na forum po usilnych próbach :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarkke

Ok, już tłumaczę:

 

W warsztacie podczas diagnozy, po napełnieniu gazem i załączeniu klimatyzacji mechanik stwierdził, że na obu przewodach panuje jednakowe ciśnienie, i należy wymienić sprężarkę (która jest ponoć uszkodzona).

 

Ciężko mi stwierdzić co dokładnie jest uszkodzone w sprężarce ale może są jakiś typowe awarie bądź uszkodzenia części, np. łożyska, uszczelki, cokolwiek.

 

Czy to rozjaśnia temat? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprężarka dłuższy czas stała bez środka chłodzącego to zaworki na cylinderkach składające się z cienkich blaszek przesychają i nie wytwarzają odpowiedniego ciśnienia , wtedy trzeba całą sprężarke rozebrać przesmarować wszystkie blaszki ,wymienić uszczelnienia i poskładać , po nabiciu powinno działać .

Dlatego aby klima działała bez zażutu trzeba ją włączać raz w miesiącu na jakieś piętnaście minut bez względu na porę roku.

Chyba że jest już zużyta, ale to może stwierdzić spec po po rozebraniu sprężarki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta swieczki. Ja za 200 zl kupilem sprezarke z audi a 4 2002 roku. dziala rewelacyjnie, nawet lepiej niz u mojego brata ktory kupil auto z dobra klima.

 

U niego z glównego nawiewy przy wlaczonej klimie po 5 minutach jest 4 stopnie C.

a u mnie 1.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarkke

Dziękuję bardzo za poświęcenie uwagi mojemu problemowi :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprężarka jest jak najbardziej naprawialna i rozbieralna tak jak koledzy piszą gra niewarta swieczki ale mozna rozebrac z tego co piszesz najprędzej zakleiły się zaworki - blaszki w tzw głowicy sprężarki lub zablokował się któryś tłoczek w najgorszym wypadku pękł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok powiedzmy ze pekl wymienisz a okaze sie ze nie daje cisnienia i tak bedzie do wymiany.

 

Mam jedna lezaca w laubce, sam ja naprawialem spedzilem kupe czasu szukajac czesci i kogos kto mi dotoczy walek po zlozeniu i zalozeniu i tak nie dzialala prawidlowo. Kupa nerwów niepotrzebnych.

 

kolego jak bedziesz wymienial sprezarke sprawdz z jakiego powodu nie dziala bo jak sie zatarla to musisz oddac uklad do plukania, no chyba ze zrobisz domowym sposobem jak ja ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarkke

Hmm,

 

Dzięki za rady.. wynika z nich, że najlepiej kupić jakąś tanią sprężareczkę i już. Ma ktoś z Was do sprzedania ;) ? Allegro przejrzę też. Może znacie jakieś namiary na śląsku na uczciwych sprzedawców?:)

 

P.S. A może rozbiorę na drobny mak i już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierzesz to tylko dla zabawy bo i tak nic nie zdzialasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarkke

Hmm..

 

No to szukam sprężarki. Jak ktoś z Was ma coś to chętnie się zainteresuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżdżąc bez paska od klimy (pękł ponieważ zatarłem sprężarkę ) coś się stanie lub ma to wpływ ujemny na silnik ????

 

Tylko sprężarka jest na tym pasku

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Nie wiem jak Ty ale ja mam na tym pasku jeszcze alternator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz jeździć bez paska - on napędzany jest przez koło pasowe i poprzez napinacz napędza kompresor, tylko dokręć śruby mocujące napinacz żeby się nie zgubił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności