Skocz do zawartości
Gość Staszek1

Sprężarka klimatyzacji - głośna praca, hałas, regeneracja

Rekomendowane odpowiedzi

Danek ale łożysko jest w kompresorze w środku. Opis z warsztatu dotyczy łożyska sprzęgła i jeśłi to ono jest uszkodzone to kompresor słychać cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są dwa. A to łożysko w kompresorze, to przecież jest osłonięte. Więc zawsze można mieć nadzieję, że wystarczy wymienić takowe łożysko a nie od razu całą sprężarkę. Chyba że w układzie pojawią się od tego opiłki - to już kaputt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Od jakiegoś czasu popiskiwanie przy włączonej klimie,a ostatnio wzrosło spalanie i klimka raz chłodzi,raz nie.Czynnik nabijany miesiąc temu.Układ szczelny.Kompresor umiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - umiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które pisały ze im głośno chuczy musze powiedziec ze miałem ten sam problem :/ okzało sie ze poszlo łozysko w sprezarce klimatyzacji, wymiana to koszt ok 150 zl u mechanika ja zaplacilem 200 zl + sprawdzenie calej instalacji + odgrzybienie+ uzupełnienie braków :) musze powiedziec ze teraz chodzi bajka i nic nie chuczy dla osób pochodzących ze śląska i zagłębia mam namiar na kolesia w sosnowcu co to robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a może znacie jakiś porządny warsztat od klimy w warszawie lub okolicach mam do wymiany sprężarkę zatarta i resztę co z tym związane no i żeby nie miał cen z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja pytałem o cene to pokazał mi cennik samej spręzarki nowej to koszt od 900 - 1200 zł zalezy od firmy a koszt załozenia itd powiązanego z klima no całkowity koszt to ok 1100 - 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Criss, moge prosić o namiar gościa z Sosnowca od klimy?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pobony problem dziś zaczoła mi wyć spręzarka nawet gdy klima jest wyłączona to słychac swierszcze które wydobywa sie od sprężarki , może mi ktoś powiedziec co w najgorszej sytuacji może sie stac???? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dziś zaniosłem sprężarke do sprawdzenia bo wydawała dziwne dzwięki(ale chłodziła)z tym,że gaz się już wyczerpał więc ją wykręciłem.Gość co regeneruje powiedział ,że to szrot bo w ogóle nie zasysa.Polecił mi za 550zł po regeneracji. Jakoś nie chce mi się wierzyć,bo co tam sie może spartolić żeby sprężarka nie zasysała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć temat, ponieważ mam podobny problem jak wiele tu poruszanych.

Jest on jednak nietypowy i nigdzie jeszcze nie znalazłem by ktoś opisywał podobny przypadek.

 

Ale do rzeczy...

 

Autko posiadam prawie od 3 lat, kupiłem go świadomie z niesprawną klimatyzacją. Po diagnozie u znajomego speca od klimatyzacji, okazało się, że poprzedni właściciel zatarł sprężarkę a do obiegu dostały się opiłki żelaza. By wszystko działało jak należy, mechanik wykonał płukanie układu, spawanie przewodu, wymianę sprężarki na nową firmy Zexel i wszystkie inne niezbędne czynności (szarpnęło mnie to blisko 2Kzł). Efekt był zadowalający, klima sprawna - przetestowana na trasie Polska-Włochy.

 

Obecnie podczas włączenia klimy pod maski wydobywa się dziwne, jak to tu ktoś nazwał 'świergolenie' i po chwili pisk, który znika po przegazowaniu lub wyłączeniu klimy. Po wstępnej diagnozie wizualnej zauważyłem, że piszczenie pojawia się w momencie gdy koło sprężarki się zatrzymuje. Piszczenie powoduje ślizgający się pasek - na pewno, natomiast przyczyną ślizgania jest zatrzymanie koła sprężarki.

W pierwszej chwili pojechałem do w/w speca, który wyjął sprężarkę, rozebrał na stole i stwierdził, że nic jej nie dolega. Po ponownym założeniu auto chodziło na klimie prawie 2 godziny i nie wydało z siebie najmniejszego pisku.

W tej chwili problem pojawia się tylko w sytuacji kiedy samochód stoi dłuższy czas (weekend), ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów piszczenie i 'świergolenie' ustaje, do momentu ponownego dłuższego postoju.

 

Macie może jakieś pomysły co go może boleć?

Dodam, że klima serwisowana co roku, rok temu wymieniłem wentylator bo padł. Myślałem, że alternator lub któraś z pomp daje za duże obciążenie, ale zdjąłem pasek z alternatora i zostawiłem tylko z klimy i po zapaleniu auta dalej piszczało.

Czy jest taka możliwość, że pasek od klimy powoduje, że koło się zatrzymuje? jest zbyt słabo naciągnięty? bo za mocno na pewno nie jest-próbowałem go lekko popuszczać na napinaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świstało z pod mojego paska od klimy dałem sprężarkę na serwis , rozruszali łożysko, niestety w momencie uruchamiania sprężania pasek piskał za każdym razem an to pomogło naciągniecie paska, po przejechaniu jakiś 3kkm zacząłem słyszeć dziwna prace łożyska, znowu mnie czeka zajazd an warsztat, tym razem chyba w regenerowaną trzeba będzie zainwestować.

 

na wczasach [przyrównywałem prace łożyska alternatora które było wymieniane miesiąc przed wyjazdem z praca łożyska klimy, za pomocą drewnianego kija od szczotki, słychać które pracuje poprawnie a które się sypie

 

Z twojego opisu wynika ze opór powoduje łoysko, po postoju nie rozruszane stawia opór i zatrzymuje pasek i piszczy

Edytowane przez toofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to jakiś trop. Ale zdziwiło mnie, ze mój mechanik po rozebraniu sprężarki stwierdzil ,że wszystko jest ok.

Aktualnie nie bardzo mam możliwość żeby oddać autko na poważniejszą diagnozę, bo jutro wyruszam do Chorwacji ale jak wrócę to będę musiał to zrobić.

Po powrocie napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zaciera się łożysko, koło zatrzymuje się co jakiś czas i stąd te piski.

Wymieniałem sprężarkę w serwisie VAG W&K Kolasińscy na Łabędzkiej 27 (zdecydowanie polecam, znają się na rzeczy) na zapas zostawiłem sobie łożysko z kołem pasowym - gdybyś potrzebował daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko do Zexela to koszt ok 40 zł, wymiana całkiem przyjemna więc kombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Kajtek i jak tam klima rozwiązałeś problem i ile cie to kosztowało? Mam te same objawy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności