Skocz do zawartości
Gość vimm

Zalane auto :(

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak wyciagalem to naciałem ja tylko pod deska rozdzielcza, tam jak pedał gazu i adekwatnie po drugiej stronie, nawet śladu nie ma ze cos było robione. Jednak teraz bym po prostu po odkrecal plastiku na progach, wyciągnął fotele i podniosł boki wykładziny jak najwyżej i suszyl farelka, a nie bawił się w to cale wyciaganie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wykładziną tez mam problem tzn nie tyle problem ale na razie rozbebeszyłem tył samochodu powywijałem ile sie dało, popodpierałem i jeżdze bez tylnych foteli, pousuwałem z podwozia te gumowe zaślepki żeby woda spłynęła, zobacze czy to wystarczy, w razie czego będę demontował przednie fotele i wyjmował cała wykładzinę, ona sama w sobie to pikus , gorzej z tym filcem który jest pod spodem, chłonie wode jak gąbka

mam nadzieje ze tylna część dna samochodu jest niżej niz przód i siła grawitacji woda zejdzie w te rejony :D

 

co do przyczyny zalania:

u mnie to ewidentnie uszczelki wewnątrz drzwi, na złość wszystkie cztery puszczały, robiłem próbe wody lejąc z wiadra po szybach i ciekło

odpływ pod akumlatorem miałem drożny, obudowa filtra powietrza jest ok, linka klapy też w porządku tzn ta uszczelka na granicy kabiny i przestrzeni silnika

 

robota poszła szybko i sprawnie, demontaż tapicerki nie jest kłopotliwy ale bez wskazówek innych użyszkodników :ziomalz forum z pewnościa bym sobie nie poradził, całośc prac zajęła mi ok 3 godziny, a jestem amatorem jesli chodzi o prace przy samochodzie

 

- wkręt przy podświetleniu dołu drzwi

- dwa wkręty w uchwycie

- kilka zatrzasków dookoła

- linka od klamki

- kostki z głośników i automatyki

- całość należy lekko unieść do góry aby wysunąć górną część tapicerki drzwi z listwy pod szybą

 

zrobiłem w ten sposób ze wewęntrznej blachy drzwi nie demontowałem tylko poluzowałem na śrubach mocujących i pomiędzy nie wsunąłem uszczelkę gumową (taka wąska coś a'la do okien o szer 5 mm - 10 zł), lekko dokręciłem śruby i dopiero w szczelinę wpuściłem uszczelniacz na bazie gumy (taki do obróbek blacharskich za 15 zeta), następnie dokręciłem śruby i wszystko objechałem najlepszym narzędziem jakim jest palec wskazujacy żeby elegancko leżało, wyglądało i zatkało wszelkie szpary:kciuki

 

po próbie wody zamontowałem tapicerke na powrót

mam nadzieje na pozbycie sie problemu wody w aucie

dam znac co i jak po nastepnych deszczach

 

dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Edytowane przez marekN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w uzupełnieniu powyższego postu dopowiem że nie obyło sie bez wyjmowania foteli przednich

nie demontowałem całej tapicerki bo wiązałoby się to z rozcinaniem jej w dwóch miejscach - pod osłona hamulca ręcznego i z tyłu,za przegrodą oddzielającą kierowce od pasażera (nie wiem jak to sie fachowo nazywa), w kazdym razie pomogło mi to bardziej osuszyć tapicerkę a że ostatnio upały były nielekkie wszystko poszło jak nalezy

 

ale mam inny problem

 

przy zdejmowaniu tapicerki z tyłu usunąłem cztery uszczelki dna skorupy samochodu (nie wiem jak to dokładniej opisać),w miejscu na nogi pasażerów, po dwie z każdej strony

trzy z czterech usuniętych nie nadawały się już do niczego - sparciała guma

chciałem dokupić nowe ale nigdzie nie mogę ich nabyć, pytałem w sklepie i u mechaników, i tu i tu odpowiedź była jedna są niedostępne nawet w serwisach (mozliwe by to było?)

znalazłem na alledrogo.pl tylko takie cuś

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6255513533

 

i nie wiem czy sie nadadzą do mojego paska bo w tabeli nie jest wyszczególniony mój rocznik

zamawiać?

wiem że nie są drogie, bo tylko 1zł/szt więc straty dużej nie będzie ale asekuruje się na wypadek gdyby nie pasowały

w aukcji brak wymiarów tych krązków a te które są w aucie maja ok fi 40 mm

 

ewentualnie prosze o podpowiedź gdzie takowe dostane

kombinuje już że w razie czego zrobię takie ze starej dętki i zaślepie otwory w podwoziu na jakimś bitgumie

 

wie ktoś coś w temacie?

 

dziekuje

 

p.s.

jeśli chodzi o skuteczność naprawy przecieków w drzwiach to muszę z dużym zadowoleniem powiedzieć ze wszystko jest jak należy, ostatnio mieliśmy tęgą ulewę i w aucie suchutko jak na pustyni

Edytowane przez marekN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mam inny problem

usunąłem cztery uszczelki dna skorupy samochodu (nie wiem jak to dokładniej opisać),w miejscu na nogi pasażerów,

 

te które są w aucie maja ok fi 40 mm

ewentualnie prosze o podpowiedź gdzie takowe dostane

 

wie ktoś coś w temacie?

dziekuje

 

Tutaj kupisz

http://allegro.pl/korek-uszczelka-zaslepka-podlogi-40mm-1k0899185-i6125970060.html

KOREK USZCZELKA ZAŚLEPKA PODŁOGI 40mm

6125970060

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mirek-pas jesteś wielki, dziękuje stokrotnie

to są te o które mi chodziło

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozbyłem się problemu zatkanego odpływu, wyjąłem, wysuszyłem i wyczyściłem wykładzinę, wygłuszyłem podłogę, złożyłem to wszystko do kupy i okazuje się, że w tunelu środkowym (w okolicach ręcznego i popielniczki, pod podłokietnikiem) są "niezagospodarowane" wtyczki. W sumie jest ich 3: jedna do zapalniczki (podpięta) i dwie których nie mam do czego podpiąć (czarna i czerwono-biała). Nie widzę tam żadnych gniazd gdzie mógłbym je wpiąć. Czy ktoś z szanownych wie jakie jest ich przeznaczenie?

 

Sprawa druga: pod fotelami przednimi również jest jedna mała, biała wtyczka (w tej samej wiązce co kabel od poduszki i podgrzewania foteli), której nie mam gdzie podpiąć. Nie widzę też żadnego docelowego gniazda dla tej wtyczki. Z racji tego, iż jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o większe prace przy samochodzie, popełniłem wielki błąd i przy rozbieraniu samochodu nie robiłem zdjęć.

 

Sprawa trzecia: po złożeniu wszystkiego, komputer woła, że mam zaciągnięty ręczny - a nie mam :) Muszę jeszcze przy nim pogrzebać, ale może ktoś z Was miał podobny problem? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwono czarna może być od otwieranie klapy wlewu paliwa, a druga właśnie od ręcznego. Sam nie tak dawno rozbierałem wszystko do suszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to u mnie jest czerwono - biała i szczerze mówiąc nie ma tam gniazd, do których mógłbym ją podpiąć. Od ręcznego natomiast faktycznie jest oddzielny kabel, ale jest to coś w rodzaju przycisku, który wyłącza kontrolkę po zwolnieniu hamulca i z tym problemem sobie już poradziłem. Pozostają jeszcze dwie wtyczki, z którymi nie wiem co zrobić... sprawdzę dzisiaj otwieranie wlewu paliwa, bo może się okazać, że po złożeniu zapomniałem czegoś podpiąć. Ale rękę dam sobie uciąć, że tam nie było żadnych gniazd :D

 

Może zrobię zdjęcie i wrzucę, bo tak sobie możemy gadać i typować w nieskończoność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności