Skocz do zawartości
Gość vimm

Zalane auto :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vimm

Witam,

 

Pozostawilem samochod na parkingu lotniskowym na okres 10dni. Po powrocie z polski dopiero pod domem zoreintowalem sie, ze lewa-tylnia przestrzen na nogi pasarzera jest zalana. A dokladniej jest tam maly basen o glebokosci 10cm!!!!. Cala wode wypompowalem kubkiem :D no ale niestety ona wciaz gdzies zalega i to na potege. Wystarczy, ze zostawie tam szmaty na chwile i wyciskam z nich litry wody.. przeciez dywanik az tak nie mogl nasiaknac! Troche sie zmeczylem po jendym dniu tym wyciskaniem szmat wiec pomysl nr.2 to jazda 2h na pelnej klimie. Prawie sie udusilem z goraca a chodniczek zamiast wyschnac to wypuscil jeszcze wiecej wody.. i znow wyciskania na godzine az mi sie znudzilo (bo rezultatow nie widac). Obecny patent, ktory testuje to zwirek dla kocich sikow. W akcie desperacji roozsypalem go po podlodze aby zaciagna tej wody. Mam jednak wrazenie, ze i to nie wystarczy.. gdzie mi sie mogla zebrac ta woda? Co wiecej to nawet nie wiem skad ona sie tam wziela (bo wszystko inne suche) i jak dlugo stala.

Mozecie dac mi jakies praktyczne porady jak osuszyc mojego biednego paska?

 

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda bylo o tym juz na forum, ale do rzeczy.

Po pierwsze musisz odetkac kanaly wylotowe wody w grodzi, tam gdzie jest akumulator. Najlepiej go wyjac i zobaczysz dwa kanaly, jeden pod aku, a drugi pod serwem. Oczysc je, to powod zalania tylnej, lewej strony, mialem to samo.

Nastepnie wyciagnij dwie zaslepki z zalanej podlogi, od spodu samochodu i albo bedziesz wyciskal wode z wykladziny, bo czesc wody sama wyleci, albo porwiesz sie na zdjecie wykladziny - czyli odkrecenie listw progowych i chyba demontaz fotela kierowcy. Ja tego nie robilem. Odcisnalem wykladzine, jednoczesnie suszac ja "farelka". Suszylem przez 3 dni po kilka godzin. Nie wiem czy przy samej podlodze wykladzina jest sucha, ale z czasem wyschnie, a co wazne nie smierdzi wilgocia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Ja wode wyciagalem maszyna podcisnieniowa do prania dywanow i tapicerki... Wyciagnalem jakies 10-15 litrow. Najpierw w szczeliny miedzy plastikami a dywanikami wsadzalem koncowke, potem wspomoglem sie wezykiem, zeby glebiej dotrzec. Oprocz tego, ze wyciagnalem wode spod dywanika, wyciagnalem ja z samego dywanika (tutaj duza zasluga tej maszyny-Karcher). Przeczyscilem odplywy w grodzi... I uszczelnilem siliconem przeloke dla linki od otwierania maski-polecam ten zabieg siliconowy-od poltora roku nic nie kapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vimm

Nastepnie wyciagnij dwie zaslepki z zalanej podlogi, od spodu samochodu i albo bedziesz wyciskal wode z wykladziny

Mozesz mnie nakierowac gdzie dokladnie sa te zaslepki i jak wygladaja.. bo nawet nie mam kanalu na autach sie nie znam wiec musze wiedziec czego szukam i jak to wyciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie zaślepki są w miejscach gdzie podłoga, lewa tylna, ma maksymalne wgłebienia. W tych miejscach znajdziesz od spodu gumowe krążki - zaślepki. Mogą być mało widoczne, przykryte warstwą środka do konserwacji podwozia. Można je wydłubać, podważając np. śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo litry wody kładłem tam gazety.ręczniki itd wyciągałem wodę odkurzaczem i dupa.Nie ma szans na osuszenie tego do zera .Najpierw odetkaj odpływy pod akumulatorem 100% jest to powód istnienia twojej wody w aucie.Musisz koniecznie wyciągnąć cała wykładzinę z auta powiesić ja na słoneczku i niech schnie.Pod wykładziną jest bardzo gruba warstwa filcu wygłuszającego i jak ona nasiąknie woda to za chiny nie osuszysz tego miejsca odkurzaczem.Zacznij to robić jak najszybciej bo jak zacznie gnić to dopiero będziesz miał smród!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vimm

Dzieki za porady.. dywanik juz wytargany i sie suszy w wannie... poczekam, az slonce wyjdzie to go wystawie na zewnatrz. Pod dywanem jeszcze litry wody byly.. faktycznie nie ma bata aby to bez zdejmowania osuszyc. Jedyne dobre to, ze moge sobie odswiezyc autko teraz i wyczyscic wszystko elegancko.

Polecam zachowac ostroznosc przy wyjmowaniu tylniej popielniczki.. mi pekla :(... i jeden zaczep na progu na wysokosci pasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vimm

Tu obrazek dla zainteresowanych tematem jak to w srodku wyglada.

autko.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak wyciagnac cala wykladzine? konsola srodkowa przeszkadza bo wykladzina jest puszczona za konsola(radiem, klima)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie bawiłem w sciąganie całej wykładziny, oczywiście zdjąłem boczne plastiki wyciągłem fotel kierowcy, podniosłem wykładzinę ile się dało, odciągłem wodę odkurzaczem piorącym, jednak kiepsko sobie radził to gąpką wyciągłem, nasączyłem i wycisłem i tak wiele razy. Później kilka dni jeżdziłem z temp. na max-a z nawiewem na nogi. Zasylikonowałem mijesce gdzie wychodzi linka od bagażnika i jak na razie mam spokój. Nawet rzadko mi teraz szyby parują :) tapicerka wygląda na suchą po ostatnich ulewach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy wyciągałem po prostu nadciąłem wykładzinę pod schowkiem i jeszcze w kliku miejscach bo inaczej tego nie wydrzesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo wody potrafi wydalić z siebie lejek klimatyzacji.Ja miałem taki przypadek poczyśćiłem wszystkie odpływy-a tu stale mokro .Dopiero tu z forum dowiedziałem się co to może być.Udrożniłem lejek wysuszyłem dywanik jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrescie wujalem wykladzine i naciolem tylko w jednym miejscu, musze zaznaczyc, ze przy demontazu nie polamalem zadnych plastikow hehe pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz grodzi pod akumulatorem woda lubi przedostawac sie do wnętrza przez drzwi!!!ja tak miałem.trzeba zdjąć tapicerke z drzwi i przejechac czarnym silikonem dolną krawędź blachy przykręconej do drzwi (jest pod nią oryginalna piankowa uszczelka ktora parcieje po kilku latach i puszcza wode do wnetrza zamiast odplywami na zewnatrz auta,pozniej przez prog pod dywanik,po drodze modul komfortu i w koncu zbiera sie w najnizszym punkcie auta czyli pod nogami pasazera)pierwsze oznaki problemu to woda na progu po otwarciu drzwi po deszczu,ma byc suchutki próg jesli nie jest (nawet pojedyncze krople) to oznacza poczatek problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ricardo79 za ten opis, u mnie też się woda dostaje przez drzwi pasażera, sądziłem że to uszczelka ale ona jest cała.

A czy po potraktowaniu silikonem tej blachy woda nie będzie stała w drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy po potraktowaniu silikonem tej blachy woda nie będzie stała w drzwiach?
Będzie, przeczyść odpływy w samych drzwiach. Przy dolnej krawędzi drzwi.

Tu

 

obraz2039.th.jpg

 

i tu

 

obraz2038.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie, przeczyść odpływy w samych drzwiach. Przy dolnej krawędzi drzwi.

Tu

 

obraz2039.th.jpg

 

i tu

 

obraz2038.th.jpg

 

witam, jestem tu nowy

wątek stary ale odświeżam bo wczoraj była u mnie taka ulewa że zalało mi autko

woda stała z tyłu, pod fotelem pasażera więcej niż pod fotelem kierowcy

 

pytanie takie: dlaczego widze tylko małe ikonki zdjęc jakie wkleił j@ceq?

 

wydaje mi sie że problem wody w moim aucie to ten o którym on pisze tzn nieszczelność na drzwiach

auto dałem na myjnie do suszenia, facet podejrzewa uszczelki podwozia ale to o czym pisał ricardo79 czyli woda na progu po otwarciu drzwi miało miejsce u mnie

chciałbym zobaczyć ze zdjęć jak zasilikonować krawędź drzwi i pozbyc sie problemu

prosze o pomoc

Admin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z tą wykładziną? Nie da się jej wyjąć bez zdejmowania deski rozdzielczej? Trzeba wybierać między jej demontażem albo cięciem? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności