Skocz do zawartości
Gość chudyy1

buczenie skrzyni przy hamowaniu silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chudyy1

Witam, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie. Mam od miesiąca passata 1,9 tdi 130 Km manualna skrzynia 6 biegowa. I jest taki problem - Jak jadę na 5 lub 6 biegu i puszczam gaz (do zera) to słychać dziwne buczenie (chyba ze skrzyni) Sytuacja ta ma miejsce tylko wtedy, gdy puszczam pedał gazu - czyli auto jedzie i ma hm... rozpocząć się hamowanie tzw hamowanie silnikiem. Biegi wchodzą super, auto przyśpiesza super, Tylko to dziwne buczenie przy 5 i 6 biegu. Czy wie KTOŚ co może być przyczyną takiego zachowania (dźwięku) - opinie moich mechaników są tak różne, że chyba wstawię go do ASO - tylko obawiam się kosztów takiego zabiegu.

PS - auto z 2004 roku, przebieg 220 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chudyy1

Mam nadzieje że koszt nie będzie kosmiczny - auto jest super i nie chcę się na dzień dobry zrazić. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

Witam,

Miałem podobną usterkę ale w VW GOLF 4. Przy odejmowaniu gazu, było dziwne buczenie dochodzące ze skrzyni biegów. Myślałem, że łożysko, może sprzęgło, może docisk... No i jak jechałem już do warsztatu z częściami było BUM ! i ze skrzyni olej, dojechałem.. a tam w skrzyni dziura. Mechanizm różnicowy się popsuł... Skrzynia do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chudyy1

w przyszłym tygodniu umówiłem się z mechanikiem w Łodzi. Jak będę wiedział dokładnie o co chodzi z buczeniem to napisze. Chociaż widzę, po ilości odpowiedzi, że niewiele osób miało taki kłopot. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam satelity albo mechanizm różnicowy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozwiazales problem tego wycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności