Skocz do zawartości
Gość system95

Kasowanie inspekcji passata

Rekomendowane odpowiedzi

Aha to już kumam. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem. Mam Passata B6 z 2006 r. i próbuje sprawdzić ile mam do serwisu. Wsiadam wkładam kluczyk i naciskam przycisk z kluczykiem przez kilka sekund a tam nic sie nie pojawia....

Ma ktoś moze inne pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, już wiem co robiłem źle.

Silnik nie może być włączony.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

 

Co tak naprawdę stracę (w kontekście Long Life) przy skasowaniu inspekcji z kółka - bo jeżeli miałem LL, to wraca do inspekcji co 15K.

Rozumiem, że traktujecie inspekcję bardziej jako przypominacz...

Jeżeli tak, to olej co 15 K z filtrem oleju (diesel).

 

Co najważniejsze: czy jak już pojawi się "INSPECTION NOW" czy auto przejdzie w trynb serwisowy? (jazda 50 km/h)

 

DZIĘKUJĘ!!!

 

Podajcie proszę linka do planu serwisowego.

Zmieniłem pasek rozrządu (ale chyba każdy tak robi zaraz po kupnie bez historii)

110 tys. km, b6, jeździ od stycznia 2008.

 

Filtr powietrza co ... km.

całkowita wymiana płynu ham,ulcowego co ... km

całkowita wymiana płynu chłodniczego co ... km

filtr paliwa co .... km

 

zapomniałem o czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o wyjaśnienie różnicy między inspekcją/przeglądem zwykłym a LongLife. Na czym polega różnica, od czego zależy dany przegląd, jak sprawdzić jaki jest przegląd nastawiony, co jest korzystniejsze. Z grubsza wiem, ale widzę że są na forum fachowi doradcy, którzy z praktycznego punktu widzenia wyjaśnią to lepiej i dokładniej. Z góry dziękuję za odpowiedzi/wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod prośbę kolegi z poprzedniego posta.

 

oprócz inspekcji serwisowej, jest jeszcze inspekcja olejowa... czy tak?:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w pasku są dwa rodzaje inspekcji i obie dotyczą wymiany oleju .

Long live (LL) czyli przegląd co 20-30 tyś km przebiegu . W tym ustawionym zakresie jest załączana kontrola lepkości oleju (dodatkowy czujnik) który w razie stwierdzenia złej lepkości oleju przed upływem 30tyś przebiegu urchomi komunikat o potrzebie serwisu . Ten rodzaj zalecany jest dla użytkowników aut które większość tego przebiegu robi na autostradach .

Drugi rodzaj normalny przedział do 15 tyś . Wyłączona kontrola lepkości i przegląd max 15 tyś przebiegu lub 365 dni . Dla użytkowników głównie pokonujących odcinki miejskie i krótkie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołącze do tematu. Ta kontrola lepkości oleju...czy każdy passat posiada ten czujnik czy jest on jakoś w wyposażeniu dodatkowym?

 

Chetnie przeszedłbym na LL ponieważ jeżdze czest do FR, wiec głównie autostradami, jednak gdbybym miał zrobić 30k bez wymiany to musiałbym mu tyle oleju dolać ze wymiana nibyłaby konieczna :D bo przecież teoretycznie im olej ma mniejsza lepkość tym jest rzadszy co za tym idzie że silnik wiecej go spala, wiec skoro mi na 15k bierze 0,4l to na 30k moze juz wziąć 2 litry ;]

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pasek ma ten czujnik , przy przejściu na LL zostaje uruchomiona kontrola lepkości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ten temat mam już opanowany :dobrze (po kilkukrotnym własnoręcznym kasowaniu inspekcji wg instrukcji szanownych kolegów).

Otóż okazało się, że nie.

W tym roku spóźniłem się na wymianę oleju i filtrów, wg wskazania komputera o jakieś 20 kilometrów i pół dnia w związku z tym komputer przy każdym włączaniu zapłonu krzyczał "SERVICE NOW". Płyny i filtry wymieniłem i postanowiłem jak zawsze skasować inspekcję z deski rozdzielczej. Nic z tego :niekumam. Pomimo wielokrotnych prób:

1. wciśnięcie przycisku "kluczyk" 2. włączenie zapłonu 3. puszczenie przycisku "kluczyk" 4. krótkie wciśnięcie przycisku "MIN".

 

Jedyne co udaje mi się zmienić to wskazania zegara :dolamam.

 

Czy kto mądry udowodni jakim jestem debilem i co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drzwi masz zamknięte ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A drzwi masz zamknięte ???

Sie wie! Zamknięte!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już parę przypadków że opcja z palca nie działa i zostaje tylko komp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było już parę przypadków że opcja z palca nie działa i zostaje tylko komp .

Kurcze, zawsze działało z palca :-(

Zastanawiałem się czy przypadkiem po przekroczeniu daty serwisu (komunikat "SERVICE NOW") nie można już kasować z palca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prz zadzwoń jutro to ogarnę Ci temat kablem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie oleju. Kasowanie SERVICE NOW wg instrukcji

 

"- po wyłączeniu zapłonu nacisnąć i przytrzymać przycisk Service (ten z kluczykiem)

- włączyć zapłon. Wyświetlacz terminów przeglądu znajduje się teraz w trybie zerowania

- zwolnić przycisk Service i w ciągu 20 sekund jeden raz, krótko nacisnąć przycisk ustawiania zegara MIN. Wyświetlacz w krótkim czasie powraca do zwykłego wskazania."

 

nic nie dało i cały czas był komunikat SERVICE NOW. Mechanik swoim warsztatowym komputerem ustawił następny serwis za 20000 km lub 720 dni. Ale po sprawdzeniu na MFD tym razem pokazuje 0 km i dni do serwisu!?

Wnerwiłem się i po prostu zapisałem sobie następny termin wymiany oleju na kartce i przylepiłem na silniku(a konkretnie zrobił mi to mechanik na moją prośbę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kolego w pasku są dwa rodzaje inspekcji i obie dotyczą wymiany oleju .

Long live (LL) czyli przegląd co 20-30 tyś km przebiegu . W tym ustawionym zakresie jest załączana kontrola lepkości oleju (dodatkowy czujnik) który w razie stwierdzenia złej lepkości oleju przed upływem 30tyś przebiegu urchomi komunikat o potrzebie serwisu . Ten rodzaj zalecany jest dla użytkowników aut które większość tego przebiegu robi na autostradach .

Drugi rodzaj normalny przedział do 15 tyś . Wyłączona kontrola lepkości i przegląd max 15 tyś przebiegu lub 365 dni . Dla użytkowników głównie pokonujących odcinki miejskie i krótkie .

 

Czy przy wymianie oleju co 15 tys ,da sie odczytywac na fejsie informacje z czujnika lepkosci oleju ?

Czyli te informacje po ktorych przy LL jest info by wymienic oliwe.

Oczywiscie jesli te inf (cyfry/jednostki) mozna jakos interpretowac ,rozumiec w skali od zly a dobry za stan/jakosc/lepkosc oleju .

O ile ten czujnik wtedy bada jakosc oleju ,a jedynie nie wplywa na komunikaty Fis o wymianie oleju jak przy LL.

Bo moze ten czujnik jest tez od cisnienia oleju i przy LL bada lepkosc/cisnienie ,a przy 15tys bada tez dwie sprawy lecz tylko ewentualnie cisnienie pokazuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.Kanaly:

02 - reminder status wykasuj na 0

40 - milage sedan service wykasuj na 0

41 - time sedan service wykasuj na 0

42 - min milage tyo service (x100) zapisz = 150

43 - max milage to service (x100) longlife oil zapisz = 300 albo 500 - tylko diesel ( 300 o.k.) w moim dieslu zapisuje 300

44 - max to service zapisz = 730 ( dwa lata longlife)

45 - oil quality zapisz dla "longlife" = 2

47 - soot quality ( ile razy filtr dpf byl oczyszczany) wykasuj na 0

48 - termal load ( jakosc oleju po przegrzaniu? ) wykasuj na 0

49 - min time to service zapisz = (longlife)730

Nalezy wprowadzac dane w kolejnosci - kanal = 45,42,43,44,49.40.41.46,47,48

 

Nr. 46 nie ma w opisie. Nr. 02 w jakiej kolejności ?

Może ktoś podpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem olej.(3h na Kwik Fit made in UK:dupablada).Skasowałem,,SERVICE NOW" z kółka.Wszystko poszło gładko.Oczywiście komp pokazuje następny serwis za 9400 mil(czyli ok15000km),ale mi to nie przeszkadza bo do tego LL jakoś zaufania nie mam i wymienię olej normalnie:)

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności