Skocz do zawartości
ChangHemp

co sadziecie o Tuningu AVB ?

Rekomendowane odpowiedzi

sluchaj ja mialem paska avb z 4-ro biegowym automatem po chipie i powiem ze jak tylko trafilem okazje to go sprzedalem i kupilem 130 konnego avf z 6 biegowym manualem ;) tobie radze to samo :) a taka rade dostalem wlasnie od Roba z TUNE-UP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że trochę odkopuje temat, ale może mi ktoś powiedzieć ile po takim chipowaniu (np. w Tune-up albo innym dobrym warsztacie) dokładnie pali pasek w mieście i w trasie AVB z 4-biegowym automatem ? Mój tyle chleje, że naprawdę nie wiem czy wywalić tą skrzynie i wymienić na manualną, czy chipować]

 

Pasaty w automatach pala wiecej niz manuale...moj AVF z tipem w miescie 13 bral...po chipsie 11-12 wiec mniej :)

Jesli chcesz miec osiagi to lepiej sprzedaj tak jak Traksio radzi. Jak chcesz by byl przyjemniejszy, elastyczniejszy i przy okazji troche mniej pijacy...zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję go sprzedać już od jakiegoś czasu, ale na AVB w automacie jakoś chętnych brak :).

 

troche mniej pijacy...

 

No właśnie, dałoby się to spalanie obniżyć o 2l wraz z przyrostem mocy ? Czy mówimy tu o 0,5 góra 1l spadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie moglem sprzedac wiec zamienilem w komisie z doplata troche mniej dostalem ale sie pozbylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wkładaj skrzynie manualną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert, chciałbym się dowiedzieć jak Ci chodzi passacik, bo zamierzam zrobić swojemu chip tunning-VW PASSAT 2003 AVB

 

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:10 ----------

 

co sądzicie o tuningu AVB 101 KM z 2003 r na jakies 30 % wiecej i zrobic z niego 130 Auto ma przejechane 200 tys. Warto czy lepiej nic nie ruszać i jezdzić tak jak jest ? Gdzie to można wykonać- sprawdzony zakład w okolicach Malborka?

Edytowane przez czmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o tuningu AVB 101 KM z 2003 r na jakies 30 % wiecej i zrobic z niego 130 Auto ma przejechane 200 tys. Warto czy lepiej nic nie ruszać i jezdzić tak jak jest ? Gdzie to można wykonać- sprawdzony zakład w okolicach Malborka?

 

jezeli masz skrzynie manualna to mozesz wyciagnac po chipie okolo 135-145KM zalezy od stanu motoru. zaklad w okolicy malborka bardzo mocno godny polecenia to :

TUNE-UP

ul. Trakt Św. Wojciecha 377a

80-018 Gdańsk

e-mail: [email protected]

tel/fax: 058 341 72 91

kom: 0 508 112 402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam plana swojego AVB na jakieś 185km jebnąć (jak sprzęgło pozwoli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale dasz wtryski AR i inna turbawke a kolega na ori gratach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w AVB jest takie samo sprzęgło jak w AWX? czy słabsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w AVB jest takie samo sprzęgło jak w AWX? czy słabsze?

Wszystko zalezy od skrzyni... Paczka 6g ma tarcze 240mm a 5g ma tylko 228mm. Moja 5g trzyma 418Nm..:) z okladziną organiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję wydusić ze swojego AVB jakieś 180-185km/380Nm.

Moje plany to :

 

-BRD (1250zł)

-Pompki BQ (750zł)

-Fimic (600zł)

-Kolektor ssący z AVF (80zł)

-wywalony kat, wstawiony DP

-czujnik ciśnienia doładowania od AVF (90zł)

 

Prosze o opinie warto/nie warto(czy da radę/nie da) dla 25km investować około 3000zł .Obecnie mam 160km na turbawce AVF.

Edytowane przez szkapek28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja troszkę napiszę o moim samochodzie, jego historii i modach.

Jak kupowałem to miał być passat kombi a motor byle był nie skatowany a czy AVB czy AWX lub AVF wsio radno. Po kilku miesiącach jazdy 101 PS zaczęło być mało więc, poczytałem opinie forumowiczów, obdzwoniłem tych Tunerów bliżej domu i padło na Comsport. Przed wyjazdem do nich zmieniłem dmuchawkę na regenerowaną ale niestety też na tą dedykowaną do AVB ( duuuży błąd). Chłopaki spisali się super, powrót do domu był czystą przyjemnością. Pośmigałem jakiś czas na tych 140 PS i znów zaczęło być mało.

Dodam jeszcze, że już w czasie zakupu wiedziałem, iż czeka mnie wymiana sprzęgła. Pierwszy etap tuningowy jeszcze przeżyło.

Stwierdziłem, że wywalę starą turbinę i wsadzi się tą od AWX’a ( na dziś dzień uważam, że trzeba było ładować BRD, no ale pożyjom uwidjom ). Przyjaciel zapakował suszarkę i znów w drogę do Bielska-Białej na korektę. Chłopaki tuż po powrocie z jazdy próbnej po zmianie programu powiedzieli niestety to czego się spodziewałem – sprzęgło odleciało. No nic powolutku do domu bo przy każdym gwałtownym przyspieszaniu w górę szedł obrotomierz a nie prędkość.

Po paru dniach ( brak czasu ) samochód do garażu, kumpel znów miał zajęcie. Nowe sprzęgło, a że miałem już nową „dwumasę” Sachsa kupioną za 600 zł to i to ustrojstwo powędrowało do samochodu.

Od tego czasu a było to we wrześniu 2010 roku passat służy do dziś ( tfu, tfu, tfu) bez żadnych usterek. Moc taka jak w opisie a budyń na gębie przy wciśnięciu pedału gazu od ucha do ucha. Jeszcze założyłem oil catch tank’a żeby turbince ulżyć tego g….a co przez odmę do niej spływa.

Odnośnie spalania to pierwsze zbiorniki po modach szybko się kończyły z wiadomych względów, potem wrócił rozsądek to i spalanie wróciło do normy. Ostatnie cztery czy pięć baków to średnie spalanie 6.4 – 6.6 l/100km w cyklu 60 % miasto, 40 % trasa. No i co ważne jak nie opuszczam mojego miasteczka tak z tydzień to profilaktycznie udaję się na jego obwodnicę i rura aż do czwartego biegu na odcince żeby suszarka „sadzą” nie zarosła potem spokojny powrót do domu żeby ją ostudzić. Śmigam na Motulu 5W40, zmieniam go co 10.000 km., i stwierdziłem, że będę zmieniał filtr powietrza dwa razy w roku bo 25 zł za Mann’a to nie majątek a silnikowi to na pewno „lżej” będzie.

Tak więc podsumowując tę historię polecam tuningować passaty z silnikami AVB, ale u dobrych, sprawdzonych i znających się na rzeczy Tunerów. Cena u Nich za nowy soft jest jaka jest, ale ja wyznaję zasadę, że jak coś jest „zbyt” tanie to dobre nie jest. Niech ktoś kto się na tym zna zarobi - z tego żyje a i mój spokój wewnętrzny jest większy, że samochód był u kogoś kto wie co robi. Chłopaki doradzą, zapakują nowy soft ewentualnie go poprawią, podstroją, podregulują tak żeby dwumas nie odleciał po paru tysiącach kilometrów. No chyba, że ktoś jest masochistą i chce mieć super strzał niutków już przy 1800 obr./min. to jego wola.

Poza tym warto ładować od razu wydajną dmuchawkę tak żeby był zapas na zaś.

Frajda z jazdy lepsza tak co najmniej o te 60 PS co przybyło. Jak budżet pozwoli to założę FIMC’a i suszarkę BRD, ale pewnie nie w tym roku.

Życzę samych fajnych programów i bezawaryjnej jazdy. :dobrze

Edytowane przez bifu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że ja mam silnik AVB 101 KM fabrycznie i mam do niego zgraną ładną mapkę, która pozwala mi wyciągnąć około 135-140 KM.

Jeżdżę na tym już ponad 2,5 roku i wszystko cyka bez zarzutów. I co ważne nie kopci;)

A przebieg, heh.... ponad 200 000 km ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez kudlaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Koledzy bardzo mało opini jest na Naszym forum na temat Tuning Technology Center - TTC Kraków. Możecie coś powiedzieć o tej firmie ? Mam AVB-ka z przebiegiem 210 tys. i myślę sprawić mu prezent (znaczy sobie ;D ). Proszę też mnie nie wysyłac na drugi koniec Polski ;) do Krakowa mam 40 km i chciałbym się coś o nich dowiedzieć :)

 

pozdro mniszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedz w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo BRD + Intercooler + Pomki AL + Brak kata

3ccd888d395a43aam.jpg

 

Dało radę więcej ale sprzęgło odmówiło by posłuszeństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak osiągane przyrosty mocy przekładają się na osiągi? Mierzył ktoś w ile 0-100km/h robi po modyfikacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć bo nie sprawdzałem, powinno być około 8+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również noszę się z zamiarem podniesienia mocy w moim AVB. Czy ten zakład jest godny polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności